Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Rakúsko zrušilo obmedzenia pre pendlerov

Pendleri sa už nemusia preukazovať splnením rakúskych podmienok 3G, teda očkovaní, testovaní, prekonaní.


Rakúsko s platnosťou od soboty 16. apríla zrušilo pre pendlerov povinnosť preukazovať sa splnením rakúskej podmienky 3G (OTP), respektíve povinnosť karantény.

Od rovnakého dátumu ostáva v platnosti nariadenie preukazovať sa splnením pravidla 3G (OTP) vo vnútroštátnom režime už len v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb, opatrovateľských zariadeniach a v podobných iných zariadeniach. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Shutterstock

Povinnosť nosiť respirátor typu FFP2 platí už len v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb a podobne, vo verejnej preprave a na jej zastávkach a staniciach, v taxíkoch, v úradoch s prevádzkou pre verejnosť a pri návštevách ustanovizní súvisiacich s vierovyznaním. Všade inde sa nosenie respirátora typu FFP2 len odporúča.

Digitálny COVID preukaz EÚ uznáva Rakúsko buď so záznamom o očkovaní, kde druhá dávka nesmie byť staršia ako 270 dní, alebo tri dávky, alebo o prekonaní za posledných 180 dní alebo o negatívnom PCR teste nie staršom ako 72 hodín. „Pre zaočkovaných aj treťou dávkou sa platnosť COVID preukazu Európskej únie predlžuje na 365 dní. Pre zaočkovaných druhou dávkou alebo prekonavších zostáva zatiaľ šesť mesiacov. Viedeň od soboty 16. apríla zrušila tiež všetky opatrenia v gastronómii,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Rezort diplomacie pripomína, že opatrenia sa neustále môžu meniť v závislosti od aktuálnej epidemickej situácie. „Jednotlivé spolkové krajiny Rakúska môžu opäť k uvoľňovaniu opatrení pristupovať s regionálnymi či lokálnymi odlišnosťami,“ uzatvára ministerstvo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť