Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

RAMMSTEIN opäť prídu na Slovensko. Už čoskoro sa skončí dlhoročné čakanie na ich koncert u nás

Naposledy u nás boli pred viac ako desiatimi rokmi.


Tento rok hrali dva koncerty na pražskom letisku pre 120-tisíc ľudí. Na Slovensku sa naposledy objavili v roku 2011 v rámci ich turné k ich novej výberovke. Miestom činu bol Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Odvtedy nás obchádzali a nám nezostávalo nič iné, než si na nich odskočiť do susedného Rakúska alebo Česka.

Rammstein vznikli v roku 1994 v Nemecku a asi ani sami netušili, že raz si svojou hudbou podmania celý svet. Nie sú typickí iba svojím zvukom, ale aj prepracovanou show. Využívajú veľa zaujímavých rekvizít a oheň, čiže okrem dobrej hudby sa máš na čo pozerať. Ich texty sú predovšetkým v nemčine, no nájdu sa napríklad aj v angličtine, francúzštine alebo ruštine.

Celou ich kariérou sa tiahne veľa kontroverzie. Spájali ich s extrémizmom, od čoho sa jednoznačne dištancovali. Skôr naopak, ich eroticky ladené texty, videoklipy a aj merch jasne naznačujú, aká je ich orientácia. Fanúšikovia na nich vidia predovšetkým niečo príťažlivé, inak by si nemohli dovoliť stotisícové koncerty na futbalových štadiónoch a letiskách.

RAMMSTEIN opäť prídu na Slovensko
Shutterstock

Vrátia sa k nám na budúci rok

Odkiaľ to vieme? Sami to prezradili na ich poslednom koncerte v belgickom meste Oostende. Končili v ňom svoju tohtoročnú časť európskeho turné. Počas dvoch večerov odohrali svoju ohnivú show pre takmer 200-tisíc ľudí. Na záver koncertu na veľkej obrazovke zverejnili zoznam vlajok štátov, kde zavítajú na ďalší rok.

Tentokrát v ňom nechýba ani Slovensko. Okrem nás ich uvidia aj v Litve, Fínsku, Dánsku, Francúzsku, Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku, Portugalsku, Španielsku, Taliansku a domácom Nemecku. Nevynechajú ani Rakúsko, Poľsko a Maďarsko. Veríme, že to, čo na videu sľúbili, sa naozaj stane realitou a nejde len o ďalší omyl so slovensko-slovinskou vlajkou. Veď sme väčšia krajina.

Čo má Rammstein spoločné so Slovenskom?

Zaujímavosťou je, že história kapely Rammstein sa spája aj s nami. Ešte dávno predtým, než vznikli, budúci gitarista Richard Zven Kruspe navštívil s priateľmi Československo. Mal šestnásť rokov a kúpil si u nás gitaru. Jeho plán bol však pôvodne taký, že ju neskôr výhodne predá v Nemecku. Zapáčila sa mu natoľko, že si ju nakoniec nechal. Postupne sa na nej naučil hrať, a vďaka tomu je dnes jedným z členov nemeckej legendárnej kapely.

Manželku si síce na Slovensku nenašiel, jeho osobný život je aj tak dosť zaujímavý. Kruspe má dcéru Khiru Li Lindemannovu s exmanželkou speváka Tilla Lindemanna. Nikdy sa nezobrali, preto nemá priezvisko po ňom. Aj napriek takémuto zvláštnemu prepojeniu s Tillom fungujú v kapele nejaký ten piatok a evidentne im to vzájomne neprekáža. Veď nech len hrajú, my sa na nich tešíme.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť