Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Rana ako z dela. Následky výbuchu kolobežky v trenčianskom byte likvidovalo deväť hasičov

Elektrická kolobežka pri nabíjaní vybuchla.


V byte na Ulici T. Vansovej v Trenčíne vybuchla v stredu (22. 5.) popoludní elektrická kolobežka. Následne vznikol požiar. Na mieste zasahovalo deväť profesionálnych hasičov so štyrmi kusmi techniky.

TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

„Z bytu hasiči evakuovali dve zranené osoby. Požiar zlikvidovali a kolobežku vyniesli na vonkajšie priestranstvo, kde ju uhasili a následne vložili do suda s vodou. Zraneným osobám poskytli prvú pomoc a z priľahlých bytov evakuovali ďalšie osoby,“ povedal Petrík.

Ako dodal, byt hasiči skontrolovali termovíznou kamerou a odvetrali. Príčiny vzniku požiaru zisťujú znalci. Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, v dôsledku technickej poruchy pri nabíjaní elektrickej kolobežky došlo k jej výbuchu. Výbuch zničil zariadenie izby a došlo k zadymeniu celého bytu. Evakuovali aj niektorých obyvateľov bytového domu z dôvodu zadymenia spoločných priestorov. Po uhasení požiaru sa mohli vrátiť späť do svojich bytov.

„Výbuchom, našťastie. nebola narušená statika na bytovom dome. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Presné okolnosti a príčiny tejto udalosti sú predmetom vyšetrovania,“ doplnila Kuzmová.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.