Daj si rande sám so sebou. Tieto aktivity stoja za vyskúšanie aj osamote

Rande, ktoré je oveľa lepšie, keď si na ňom osamote.

Zdroj: Adrienn, Pexels

Pred mesiacom zaplavili obchody srdiečka a na sociálnych sieťach si nevidel nič iné, iba reklamy na pobyty a večere pre dvoch. Haló! Prečo na tých, čo sú sami, nik nemyslel?

Či už je Valentín alebo nie, či už máš partnera alebo nie, každý by mal mať rád v prvom rade sám seba. A trávenie času a robenie rôznych činností osamote je jedným zo skvelých spôsobov, ako to praktizovať. Inšpiruj sa našimi tipmi na činnosti, ktoré sa robia zväčša na rande, no stojí za to vyskúšať ich aj osamote.

Návšteva galérie

Ak radi chodíte do galérie, tak tam pravdepodobne nemáte problém stráviť veľa času. V prípade, že ste tam s niekým, kto práve nie je úplne nadšený z umenia, tak doslova galériou prebehne. Takýto človek si popozerá obrazy, odfotí na Instagram a za dvadsať minút má „obkukanú“ galériu, po ktorej sa ty dokážeš prechádzať aj tri hodiny.

Netráp svojich kamarátov tým, že ich tam budeš doslova ťahať. Choď sám, nikam sa neponáhľaj, postávaj pokojne pri jednom obraze aj polhodinu a nebudeš musieť mať zlý pocit z toho, že to niekoho nebaví a zdržuješ ho. Je to čas len a len pre teba.

pixabay.com

Vychutnávanie dobrého jedla

Mnohým ľuďom príde zvláštne ísť jesť sám a pritom je to veľmi dobrá aktivita, ktorú si môžeš takto spokojne užiť. Odporúčame pri tejto aktivite odložiť mobil.

Namiesto pozerania doň si naozaj vychutnaj jedlo, vnímaj všetky chute, ako spolu hrajú, čo robia s tvojimi zmyslami. Momentálne sme už tak veľmi zaneprázdnení a rušení všetkými možnými vecami, že sa nesústredíme poriadne ani na to, čo jeme.

Pozvi sám seba na drink

Pitie alkoholu osamote je často označované negatívne, nálepkami ako alkoholik a podobne. Na pití osamote však nie je nič zlé, kým to nie je každovečerná aktivita, počas ktorej si dáš tri pivá. Ísť však von a dať si jeden alebo dva drinky, ktoré budeš pomaly piť pri knihe, prípadne sediac na bare, je veľmi oslobodzujúca činnosť.

Doslova spôsob meditácie pre tvoju hlavu. Ak ti to osvetlenie dovolí, môžeš si so sebou vziať knihu a čítať si, prípadne, keď si sadneš na bar, je vysoká pravdepodobnosť, že si pokecáš minimálne s barmanom.

Adrienn, Pexels

…alebo kávu

„Kávičkovanie“ je možno pre niekoho veľmi spoločenská udalosť, no je úplne úžasné robiť to aj osamote. Rovnako ako pri drinku sa môžeš vybrať do kaviarne s knihou, sadnúť si k šálke kávy a užívať si pohodičku. Prípadne si namiesto knihy so sebou vezmi zápisník, denník, čo len chceš.

Nechaj plynúť svoje myšlienky na papier, má to doslova terapeutický účinok. Navyše, keď sa takto niekam vyberieš, je to oveľa väčšia istota, že nebudeš mrhať svojím časom pozeraním videí na YouTube alebo scrollovaním sociálnych sietí.

Návšteva kina

Veľké množstvo ľudí nevidelo desiatky filmov iba preto, lebo nemali s kým ísť do kina. A načo tam potrebuješ s niekým ísť, keď sa budete baviť akurát tak o tom, aké veľké nachosky chcete, a na konci o tom, či to stálo za to?

V kine sa zväčša ľudia nerozprávajú a drvivá väčšina filmov trvá tak hodinu a pol. Nie je možné, aby ste nedokázali byť sami dve hodiny aj s cestou. A absolútne nik sa na teba nebude pozerať divne, lebo tam sedíš sám, to je iba tvoja domnienka. Všetkým si totiž ukradnutý. (Sorry, not sorry).

Donald Tong, Pexels

Ísť na koncert

Rovnako hlúpe ako nechať si ujsť dobrý film, ba ešte hlúpejšie, je nechať si ujsť nejakú kapelu, ktorú máš rád. Na koncertoch sú logicky ľudia, ktorí majú radi rovnakú hudbu ako ty. Takže je veľmi vysoká pravdepodobnosť toho, že sa spoznáš s niekým, kto má rád podobné veci ako ty.

Ani nevieš ako a nájdeš si nových kamošov. Ak by si šiel s kamarátmi, tak by si sa tak ľahko s niekým nespoznal. Vôbec sa nemusíš báť ísť sám na koncert a rovnako ani osloviť tam niekoho.

Nepodceňuj prípravu

Tak, ako by ste sa pripravili na akékoľvek iné rande s niekým, sa pripravte aj na rande osamote. Dajte si pekne sprchu, upravte sa a pekne sa oblečte. Takéto veci by sme mali raz za čas robiť všetci. Nemali by sme sa snažiť len kvôli iným ľuďom, v podstate vždy by sme sa mali chcieť páčiť hlavne sebe. Ani nevieš ako a pomôže ti to perfektne zrelaxovať.

Profimedia.sk
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otravné zlozvyky, ktorými dráždiš svoje okolie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME