Raper Vec vo svojej novej skladbe trefne zosmiešňuje nedostatky Slovákov!

„Som Slovák, Obyčajný Slovák, Mám sa rád.“

To, že sa raper Vec nebojí vážnych tém a ochotne nastavuje zrkadlo celej spoločnosti, je dobre známe už niekoľko rokov. Jeho inteligentné texty dokážu osloviť aj tých ľudí, ktorí považujú bežný rap za niečo povrchné a detinské. Len nedávno zarezonovala skladba Ich krvou, ktorá kritizuje politické pomery v našej krajine. Tentoraz sa Vec rozhodol poriadne spracovať mentalitu slovenského národa v skladbe Slovák. Sprevádza ju vydarený humorný videoklip a je jasné, že Vec opäť trafil klinec po hlavičke!

Už na prvý pohľad je na videu vidieť jasnú inšpiráciu vizuálom nízkorozpočtových hitoviek, obľúbených hlavne medzi seniormi. Raper, vlastným menom Branči Kováč, sa výnimočne v klipe neobjaví. Miesto neho uvidíme viaceré známe tváre slovenského zábavného priemyslu, medzi ktoré patria Tomáš Hudák, Joe Trendy, Lasky a Tono S.

Obeťou Vecovho ostrého humoru sa stali mnohé nedostatky a chyby, ktoré často badať na našom národe. Do melódie ľudovkového podmazu sa na pretras dostala okrem iného xenofóbia, lakomosť a alkoholizmus. „Ak si chceme robiť srandu z druhých, musíme sa najprv naučiť urobiť si ju sami zo seba,“ týmito slovami uviedol raper skladbu na svojom Facebooku.

Intro skladby predstavuje starý záznam herca Františka Dibarboru, opisujúceho zidealizovanú predstavu priateľských a pracovitých Slovákov. Refrén „Som Slovák, obyčajný Slovák, mám sa rád,“ je zasa odkazom na muzikál Neberte nám princeznú, známym pre účinkovanie Mekyho Žbirku a Mariky Gombitovej.

Singel vychádza vo zvláštnej edícii na sedempalcovom vinyle, ktorý je možný zakúpiť len na koncertoch.

Zdroj: biggmagg.cz
Titulná fotka: Branči Kováč / youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 psov, ktoré presne vedia, ako dohnať svojich majiteľov do šialenstva

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME