Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Rasizmus v seriáli Wednesday? Režisér čelí kritike fanúšikov za herecké obsadenie

Ide o prvé vážnejšie problémy s obľúbeným seriálom.


Seriál Wednesday sa krátko premiére stal veľkým fenoménom, ktorý si zamilovali mnohí filmoví nadšenci z celého sveta. Počas prvého týždňa sa stal najúspešnejším seriálom na Netflixe, keď prekonal aj Stranger Things. Netrvalo však dlho, aby sa objavili prvé problémy. Niektorí fanúšikovia tvrdia, že režisér pristupoval k výberu hercov jednotlivých postav rasisticky, informuje New York Post.

Ide o nigérijskú herečku Joy Sunday, ktorú stvárňuje Biancu Barclay. Hrá rebelsky zlé dievča a protivníčku Wednesday a takisto herca Imana Marsona, ktorý v seriáli spraví viacero neodpustiteľných priestupkov. Je násilník a syn skorumpovaného starostu. Samotný starosta Walker je vlastníkom Pilgrim Land, čo vzbudzuje kontroverziu vzhľadom na historické napätie medzi domorodými Indiánmi a pútnikmi.

Bez komentára

„Nechápte ma zle. Milujem Jennu Ortegu a to, že hrá Wednesday, ale jedna vec, ktorú na tejto šou neznášam, je to, že zo všetkých černochov spravili negatívne postavy. Netflix na tom nevidel nič zlé? Neznášam rasistické „ja“ Tima Burtona,“ napísal jeden z fanúšikov na Twitter.

Režiséra Tima Burtona kritizovali za niečo podobné už v minulosti. Stalo sa tak pri filme Domov slečny Peregrinovej pre zvláštne deti, kde sa hlavnej úlohy zloducha Barrona zhostil Samuel L. Jackson. Bol vodca skupiny, ktorá mala zabíjať deti s nadprirodzenými schopnosťami. Herec si údajne nedostatočnú rozmanitosť vo filme všimol, aj napriek tomu s obsadením súhlasil.

Zástupca Tima Burtona pre The Post povedal, že žiadosť o takýto hlúpy komentár nebude režisérovi určite posielať, pričom narážal na irelevantnosť kauzy. Keďže sa plánuje viacero sérií, diváci budú určite pozorne sledovať, ako pristúpi režisér k hereckému obsadeniu nabudúce.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť