Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna
Zdroj: ©Shutterstock

Raz to budeš ľutovať. 10 najväčších chýb, ktoré robia mladí ľudia

Nečistíš si pravidelne zuby. Priznaj to.

Obdobie tvojho života medzi dvadsiatkou a tridsiatkou je to najkrajšie a najťažšie obdobie zároveň. Na jednej strane si ešte stále vo vnútri len dieťa, ktoré tajne dúfa, že všetky tie komplikácie spojené s vecami, ako sú daňové priznanie, sáčky do vysávača či odmrazovanie chladničky, ostanú i naďalej zahalené rúškom „dospeláckeho“ sveta a ešte zopár rokov pôjdu mimo teba.

Na strane druhej si však pomaly, ale isto, začínaš uvedomovať, že čas, keď si v mamahoteli ešte stále vrúcne vítaný, sa kráti, a bolo by na mieste vyriešiť, kam sa tvoj život vlastne chce uberať. A preto nie je nič lepšie, ako keď ti niekto v tomto celom chaose a zmätku podá pomocnú ruku a povie, čo robiť. Teda vlastne nerobiť.

1. Nezabúdaj si čistiť zuby

Je to nechutné, ale je to naozaj tak. Koľkokrát si už vybehol z domu s rozviazanými šnúrkami, gaťami na pol žrde a nahryznutou horalkou v ruke, lebo si zase raz prespal všetky budíky? Na takú banalitu, akou je ústna hygiena, si ani nepomyslel. Ono, teraz to nie je žiadna veľká veda, hodíš si do úst dve žuvačky a tá čajka, ktorej budeš medzi prednáškami vycuciavať kamene zo slinných žliaz, si to ani nevšimne.

No jedného nepekného dňa o desať rokov budeš so slzami v očiach a napuchnutou polkou papule stáť pred zubnou ambulanciou a trieskať si hlavu o stenu. Tých päťsto eur si mohol využiť aj produktívnejšie, keby si nebol na výške zabudol na existenciu zubnej kefky.

Shutterstock

2. Nezostávaj vo vzťahu, ktorý ťa nenapĺňa

Áno, ste spolu už od strednej, prežili ste spolu mnoho krásnych chvíľ a je na každej tvojej fotke zo stužkovej. To ale neznamená, že spolu musíte nutne zostarnúť. Ak vám to už nedáva to, čo predtým, celý vzťah živia len nostalgické spomienky na prvé bozky, milovania a opice a vaša najhlbšia konverzácia za posledného polroka bola o tom, kto koho predbehol na Candy Crush Sage, tak to naozaj nemá zmysel. Fakt.

Shutterstock

3. Nechľastaj ako nepríčetný

Ak chceš preskúmať všetky magické zákutia existencie s niekoľkými promile v krvi, tak teraz je na to ten správny čas, pretože o pár rokov sa z následnej opice budeš dostávať dva týždne alebo ťa rovno zabije. ALE… všetkého s mierou.

Nie je nič zlé na tom ísť s kamošmi večer na pivo a zabaviť sa, no ak chodíš každý deň domov po štyroch a v povracanom tričku, asi sa máš nad čím zamýšľať. Život dvadsiatnika ti môže poskytnúť omnoho viac ako pohľad na dno pohárika a prázdne reči o Plačkovej umelých kozách.

Shutterstock
Modelka z OnlyFans bilancuje rok 2022. Viackrát mala styk, ako sa sprchovala

Odporúčame prečítať:

Modelka z OnlyFans bilancuje rok 2022. Viackrát sa s niekým vyspala, než sa sprchovala

4. Nezabúdaj na opaľovací krém

Možno si to ešte nepostrehol – predsa len, nie si na tomto svete ešte tak dlho – no ty nie si špekáčik. Tvoja pokožka nie je stvorená na niekoľkohodinové nechránené „opekanie“ len preto, že ty chceš čokoládovú pokožku do tých nových bielych šiat (takýmto spôsobom z toho aj tak nič nebude a skôr ako sladké potešenie budeš vyzerať ako rajčina). Používaj opaľovací krém, vážne. Jedného dňa za túto radu poďakuješ.

Shutterstock

5. Nemysli si, že nemusíš šetriť peniaze

Máš dvadsať a celý život pred sebou. Vidíš len zadky, pevné trojky, vychladené dvanástky a sem-tam zabudnuté Fx-ká. Spíš, ješ, súložíš, brigádne vykladáš tovar v supermarkete za smiešne peniaze a slovo dôchodkové sporenie si zatiaľ nezaradil do slovníka. Myslíš si, že máš veľa času. Že ešte nie si taký dospelý – dospelý, aby si musel myslieť na to, že jedného dňa budeš starý dospelý.

Lenže, keď jedného dňa budeš ten dostatočne dospelý dospelý, aby si takýmito vecami zaťažoval svoje mozgové bunky, budeš živiť o tri hladné krky viac ako teraz. A tie tri hladné krky budú chcieť aj hračky, plienky, chodiť na dovolenky a nechodiť nahé. Takže, ver mi, nikdy nie je príliš skoro začať si lámať hlavu nad úsporami.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť