Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Forbes zverejnil rebríček najbohatších Slovákov. Kto sa umiestnil na prvých priečkach?

Už 10. rebríček najbohatších Slovákov magazínu Forbes, pritom obsahuje aj viacero nováčikov.


Rebríček najbohatších Slovákov aj naďalej vedie majiteľ developerskej skupiny HB Reavis Ivan Chrenko, ktorého majetok podľa odhadov dosiahol 1,83 miliardy eur. Na druhom mieste je Valeria Haščáková s rodinou z Penty s majetkom 1,34 mld. eur a prvú trojku dopĺňajú Tkáčovci zo skupiny J&T s majetkom 840 mil. eur. Už 10. rebríček najbohatších Slovákov magazínu Forbes pritom obsahuje aj viacero nováčikov. Celkovo sa rozšíril o šesť priečok na 38 miest.

Vyčíslený odhad bohatstva členov rebríčka je na úrovni 14,2 miliardy eur a je vyšší ako pred rokom. Nie je to pritom iba dôsledok jeho rozšírenia. Ak by sme porovnali len výsledky „nenováčikov“, aj tu je zrejmý vzostup. Členovia rebríčka sa pritom podľa minuloročných výsledkov vo väčšine prípadov dobre vysporiadali s dôsledkami krízy. A kým vlani Forbes pri hodnotení rebríčka hovoril o mnohých poklesoch, tento rok konštatuje, že najbohatší Slováci majú za sebou zväčša dobré obdobie.

rebríček najbohatších Slovákov, peniaze, Forbes
Shutterstock

„Či bude toto konštatovanie platné aj po tomto roku, je otázne: viacerí z členov rebríčka avizujú, že aj ich firmy trpia predovšetkým dôsledkami rastúcich cien energií či inými problémami spôsobenými vojnou na Ukrajine,“ uviedol šéfredaktor Forbes Slovensko Juraj Porubský. To môže ovplyvniť výsledky a následne hodnotu ich firiem, ktorá tvorí základ pre odhad ich majetku.

Z nováčikov sa v rebríčku na najvyššie 20. miesto dostali Rosinovci, ktorých Matador Group urobil tento rok veľký krok v spolupráci s portugalskou Sodeciou, v časti ktorej získali minoritný podiel. Do tretej desiatky sa dostali ďalšie nové mená. Okrem športovcov, ktorí boli roky úspešní na medzinárodnej scéne a mali multimiliónové kontrakty, k nim patrí i odídenec z Penty Eduard Maták. Ten sa zameral na rozbeh nového biznisu zameraného hlavne na konsolidáciu veterinárnych kliník.

Forbes Slovensko je biznisový mesačník z vydavateľstva Barecz & Conrad Media. Na Slovensku vychádza od roku 2010. K tradícii Forbesu patria pravidelné rebríčky a špeciály ako Najbohatší ľudia Slovenska a sveta, 30 najúspešnejších ľudí pod 30 rokov, Top rodinné firmy Slovenska, Top influenceri a mnohé ďalšie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť