Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Marvel Studios / MovieStillsDB

RECENZIA: Film Strážcovia galaxie 3 je veľkolepým zakončením trilógie, ktoré sme potrebovali vidieť

Hodnotenie tretieho dobrodružstva o Strážcoch galaxie, ktoré nadchne každého diváka v kinosále!

Máme za sebou premiéru už tretieho pokračovania o Strážcoch galaxie od režiséra Jamesa Gunna, ktorý sa s MCU lúči presne tak, ako mnohí fanúšikovia dúfali. Film Strážcovia galaxie 3 v novom akčnom sci-fi dobrodružstve privádza späť na strieborné plátna skupinu vesmírnych superhrdinov, ktorí sa v záverečnej časti trilógie postavia úplne novému nepredvídateľnému nepriateľovi.

V hlavných úlohách sa stretávame s celým hviezdnym hereckým obsadením. Ako vodca tímu sa vráti Star-Lord (Chris Pratt), ničiteľ Drax (Dave Bautista), nevlastná sestra Star-Lorda, Thanosove dcéry Nebula (Karen Gillan) a Gamora (Zoe Saldana), Mantis (Pom Klementieff) aj obľúbená dvojica Groot (Vin Diesel) s Rocketom (Bradley Cooper), okolo ktorého sa točí hlavný dej filmu.

V úlohe hlavného nepriateľa sa objavuje fantasticky stvárnený High Evolutionary (Chukwudi Iwuji), ktorému spočiatku vo viacerých smeroch páchania zla vypomáha zmanipulovaný superhrdina Adam Warlock (Will Poulter).

Taktiež je potrebné vyzdvihnúť aj niektoré vedľajšie postavy, ktoré sa v snímke objavujú popri hlavných hrdinoch, ako napríklad priateľský Kraglin (Sean Gunn), ruský pes Cosmo (Maria Bakalova), ktorý sa tiež od svojej komiksovej predlohy značne líši, alebo nový vodca skupiny galaktických Ravagers Stakar Ogord (Sylvester Stallone).

recenzia, film, novinka, Guardians of the Galaxy Vol. 3
Marvel Studios / MovieStillsDB

Snímka detailným pohľadom skúma príbehy viacerých dôležitých charakterov

Skupina vesmírnych superhrdinov sa vracia v ďalšom dobrodružstve, v ktorom sa už od samého úvodu vrháme do šialeným tempom rozbehnutého príbehu. Ten začína odkrývať temnú minulosť výrečného Rocketa.

Star-Lord je tak nútený vybrať sa so svojimi kolegami na ďalšiu nebezpečnú výpravu, v ktorej sa púšťajú do otvoreného boja so záporákom s doposiaľ nevídanými schopnosťami. Tentokrát je však v stávke omnoho viac, pretože hrdinovia bojujú za záchranu Rocketovho života.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

Máme tu Strážcov galaxie presne tak, ako ich máme radi

Za kameru sa postavil desiatkami filmov osvedčený Henry Braham, ktorý pod Gunnovým dohľadom priniesol na obrazovky strhujúcu akciu plnú rôznych farebných elementov. Akčné scény doplnil zvukovými efektmi a kvalitným soundtrackom hudobného veľmajstra Johna Murphyho.

Kombinácia týchto dvoch dôležitých filmových prvkov prináša na obrazovky ohromné scenérie, ktoré nadchnú každého diváka v kinosále. Za konkrétnu zmienku stojí hneď úvodná dych berúca scéna, v ktorej sledujeme príchod Adama Warlocka na Knowhere. Moment, ktorý vás prinúti nežmurknúť, aby vám neuniklo nič dôležité.

V snímke tiež neprekáža citeľný CGI, ktorý je však vyvážený prepracovanými kostýmami a reálnymi kulisami.

recenzia, film, novinka, Guardians of the Galaxy Vol. 3
Marvel Studios / MovieStillsDB

Vynikajúce herecké obsadenie zaručuje prvotriedne stvárnenie komiksových postáv

Herec Chukwudi Iwuji by mal byť za stvárnenie hlavného záporáka právoplatne nominovaný na Oscara. Jeho výkon bol excelentný, High Evolutionary je presne ten typ nepriateľa z Marvelu, ktorého si od čias Thanosa želá vidieť každý jeden fanúšik. Jeho postavu si zamilujete už od prvých minút na javisku, no zároveň ho budete nenávidieť a priať si jeho porážku.

Svojej povesti nezostali nič dlžní ani ostatní herci, s ktorými sa v snímke stretávame už od prvého dielu. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper a Vin Diesel tvoria klasickú zostavu hercov, ktorí si svoju prácu odvádzajú fenomenálne. Nezaostáva za nimi ani Pom Klementieff a Karen Gillan, ktorá si v snímke vyslúžila oveľa viac priestoru ako doteraz.

Mierne zaostáva herec Will Poulter, ktorý spomedzi všetkých hercov trávi na scéne, paradoxne, najmenej času. Avšak, v prípade jeho charakteru ide iba o prvé predstavenie Adama Warlocka v MCU, ktorého highlight očakávame až v budúcich projektoch.

recenzia, film, novinka, Guardians of the Galaxy Vol. 3
Marvel Studios / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje