Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Raňajky sú často označované ako najdôležitejšie jedlo dňa. Odborníci na výživu odporúčajú, aby boli skôr ľahšie a zdravé. Ale sú krajiny, kde platia iné tradície. Napríklad v takej Veľkej Británii si zvyknú dopriať poriadne výživné a kalorické raňajky.

A ako uvádza aj portál 9GAG, reštaurácia Shepherds Place Farm sa rozhodla množstvo jedla na raňajky ešte výrazne zvýšiť. Začala totiž ponúkať obrovskú misu nazvanú Terminator Armageddon. Už z tohto názvu je jasné, že pôjde o poriadne veľkú porciu, ktorá dá zabrať aj tým najväčším jedákom.

17-tisíc kalórií!

Obsahuje 15 klobások, 15 plátkov slaniny, 15 zemiakových placiek, 15 smažených vajíčok, 15 porcií čierneho pudingu, 15 toastov a osmaženého chleba s maslom, 15 porcií hríbov, 15 porcií pečených fazúľ a 15 porcií konzervovaných paradajok. Zjedením tohto jedla získaš neuveriteľných 17-tisíc kalórií! Za jedlo si zaplatíš 50 libier, teda necelých 59 eur.

Reštaurácia ponúka zákazníkom aj možnosť pokúsiť sa toto ohromné množstvo jedla zjesť do hodiny. Ak sa im to podarí, svoje peniaze dostanú späť. Podľa Teda Phillipsa, majiteľa Shepards Place Farm, ide o oficiálne najväčšiu raňajkovú porciu v celej Veľkej Británii.

Dodal, že mnoho „profesionálnych jedákov“, ktorí sa špecializujú na zdolávanie podobne veľkých porcií jedla, si už na ňu brúsi zuby. Asi je ale jasné, že podobné raňajky by každé ráno nezvládli ani tí najodolnejší. Prípadne by do dvoch rokov dostali infarkt.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.