Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Režisér prvých dvoch dielov Harryho Pottera by chcel natočiť 8. diel. Hlavní herci sú podľa neho v ideálnom veku

Chris Columbus má záujem o réžiu divadelnej hry Harry Potter a Prekliate dieťa.


Vráti sa na filmové plátna Harry Potter? Režisér prvých dvoch dielov o čarodejníkovi s jazvou na čele (Harry Potter a Kameň mudrcov a Harry Potter a Tajomná komnata) o tom vážne uvažuje. Chris Columbus sa pre portál Variety vyznal z túžby vrátiť sa do magického sveta Rokfortu.

Chcel by totiž sfilmovať divadelnú hru Harry Potter a Prekliate dieťa, ktorú J. K. Rowling, Jack Thorne a John Tiffany vydali v roku 2016 a ktorá si odbila premiéru na divadelných doskách 30. júla 2016.

Odporúčame prečítať:

KVÍZ: Zisti, ako dobre sa vyznáš v pokrmoch z talianskej kuchyne

Príbeh sa odohráva 19 rokov po udalostiach poslednej knihy. Harry pracuje na Ministerstve mágie a zároveň sa s manželkou Ginny stará o tri deti. Zdalo by sa, že temné sily raz a navždy porazil, ale tie sa začnú opäť predierať do jeho sveta, a to cez jeho najmladšieho syna Albusa.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

V príbehu sa objavuje aj Ron a Hermiona a ich dcéra Rose, ale aj Draco Malfoy a jeho syn Scorpius. Skôr než starí známi ale v Prekliatom dieťati hrajú hlavnú rolu ich deti.

Dočkáme sa niekedy adaptácie?

Hra sa dočkala pozitívneho kritického aj diváckeho prijatia a v našich končinách vyšla knižne v slovenčine aj v češtine. Columbus sa vyjadril, že by sa veľmi rád chopil réžie tohto filmu. „Je to skvelá hra a pôvodní herci sú teraz v správnom veku. Je to taký môj malý sen,“ prezradil Columbus.

Predstavitelia ústredného tria Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint už skutočne majú po tridsiatke, takže čo sa týka veku, sú na tom ideálne. Fanúšikovia sveta Harryho Pottera momentálne očakávajú tretí diel prequelovej série Fantastické zvery s podtitulom Dumbledoreove tajomstvá, ktorý dorazí do kín 14. apríla 2022. Okrem toho by sme sa v budúcnosti mali dočkať aj hraného televízneho seriálu od HBO Max.

Mohlo by ťa zaujímať:

Štúdio odhalilo oficiálny názov Fantastických zverov 3. Poznáme aj dátum premiéry

Prípadná adaptácia Prekliateho dieťaťa by ich ale tiež určite poriadne potešila a predstavovala pre nich poriadne nostalgický zážitok. Či sa ho ale niekedy naozaj dočkáme, je nateraz otázne.

moviestilldb.com/Warner Bros.

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.