Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Režisér prvých dvoch dielov Harryho Pottera by chcel natočiť 8. diel. Hlavní herci sú podľa neho v ideálnom veku

Chris Columbus má záujem o réžiu divadelnej hry Harry Potter a Prekliate dieťa.


Vráti sa na filmové plátna Harry Potter? Režisér prvých dvoch dielov o čarodejníkovi s jazvou na čele (Harry Potter a Kameň mudrcov a Harry Potter a Tajomná komnata) o tom vážne uvažuje. Chris Columbus sa pre portál Variety vyznal z túžby vrátiť sa do magického sveta Rokfortu.

Chcel by totiž sfilmovať divadelnú hru Harry Potter a Prekliate dieťa, ktorú J. K. Rowling, Jack Thorne a John Tiffany vydali v roku 2016 a ktorá si odbila premiéru na divadelných doskách 30. júla 2016.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Zvládneš pomenovať vyznačené štáty na slepej mape Ázie?

Príbeh sa odohráva 19 rokov po udalostiach poslednej knihy. Harry pracuje na Ministerstve mágie a zároveň sa s manželkou Ginny stará o tri deti. Zdalo by sa, že temné sily raz a navždy porazil, ale tie sa začnú opäť predierať do jeho sveta, a to cez jeho najmladšieho syna Albusa.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

V príbehu sa objavuje aj Ron a Hermiona a ich dcéra Rose, ale aj Draco Malfoy a jeho syn Scorpius. Skôr než starí známi ale v Prekliatom dieťati hrajú hlavnú rolu ich deti.

Dočkáme sa niekedy adaptácie?

Hra sa dočkala pozitívneho kritického aj diváckeho prijatia a v našich končinách vyšla knižne v slovenčine aj v češtine. Columbus sa vyjadril, že by sa veľmi rád chopil réžie tohto filmu. „Je to skvelá hra a pôvodní herci sú teraz v správnom veku. Je to taký môj malý sen,“ prezradil Columbus.

Predstavitelia ústredného tria Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint už skutočne majú po tridsiatke, takže čo sa týka veku, sú na tom ideálne. Fanúšikovia sveta Harryho Pottera momentálne očakávajú tretí diel prequelovej série Fantastické zvery s podtitulom Dumbledoreove tajomstvá, ktorý dorazí do kín 14. apríla 2022. Okrem toho by sme sa v budúcnosti mali dočkať aj hraného televízneho seriálu od HBO Max.

Mohlo by ťa zaujímať:

Štúdio odhalilo oficiálny názov Fantastických zverov 3. Poznáme aj dátum premiéry

Prípadná adaptácia Prekliateho dieťaťa by ich ale tiež určite poriadne potešila a predstavovala pre nich poriadne nostalgický zážitok. Či sa ho ale niekedy naozaj dočkáme, je nateraz otázne.

moviestilldb.com/Warner Bros.

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť