Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Režisérska verzia historického eposu Napoleon s Joaquinom Phoenixom bude mať viac ako 4 hodiny

Film Ridleyho Scotta dorazí do kín túto jeseň.


Historický epos Napoleon od Ridleyho Scotta si v našich kinách budeme môcť pozrieť už koncom novembra. Ako hovorí už názov, snímka sa zameria na život a vzostup francúzskeho cisára Napoleona Bonaparte. Trailery sľubujú naozaj parádny film so skvelým Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe.

Ako píše aj portál MovieWeb, Scott ostal verný svojej tradícii a chystá aj režisérsky zostrih. A ten bude mať podľa dostupných informácií ohromnú stopáž štyri a pol hodiny!

Na porovnanie, v kinách uvidíme zostrih, ktorý bude mať približne dve a pol hodiny. Scott vydáva režisérske verzie k svojim filmom pomerne pravidelne. Dlhší zostrih dostali napríklad kultovky Blade Runner, Kráľovstvo nebeské či Gladiátor.

Scott sa v nedávnom rozhovore vyjadril, že by bol rád, ak by sa režisérska verzia Napoleona dostala aspoň do niekoľkých kín. Konečné rozhodnutie v tejto veci však má spoločnosť Apple, ktorá film financovala. Režisér okrem iného uviedol, že bol veľmi rád, že mohol opäť spolupracovať s Joaquinom Phoenixom (točili spolu už Gladiátora).

„Joaquin študuje psychiku postáv a psychika Napoleona je veľmi zvláštna,“ povedal Scott. „A film tak aj pôsobí, je zvláštny a intenzívny. Napoleon nebol stoický a úžasný. Bol to diktátor, vojnový zločinec. Ten človek zabil stovky a státisíce mužov a podľa mňa úplne zbytočne. Kvôli čomu? Získať impérium? Načo? Nakoniec sa to aj tak všetko rozpadlo. Tá jeho psyché je divoká a nebezpečná a veľmi zvláštna. A toto je jeho portrét.“ Napoleon zamieri do slovenských kín 23. novembra.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.