Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Rheinmetall chce do 15 mesiacov spustiť sériovú výrobu tankov Panther

Nový model tankov predstavil Rheinmetall vlani na zbrojnom veľtrhu vo Francúzsku.


Nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall chce v nasledujúcich 15 mesiacoch spustiť sériovú výrobu nových tankov Panther. Vo štvrtok to novinárom v Düsseldorfe povedal šéf predstavenstva Rheinmetallu Armin Papperger. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Nový model tankov predstavil Rheinmetall vlani na zbrojnom veľtrhu vo Francúzsku. Papperger tiež pripomenul ponuku, vybudovať fabriku na produkciu Pantherov na Ukrajine. Výstavba by podľa jeho slov trvala 12 až 14 mesiacov. Závod by potom prevádzkovala samotná spoločnosť Rheinmetall alebo by vytvorila spoločný podnik s ukrajinskou vládou. Následná výroba tankov by trvala niekoľko mesiacov. Ako dodal, fabrika by mohla byť hotová do konca roku 2024.

Profimedia

Rozhodnutie o postavení závodu sa očakáva v nasledujúcich dvoch mesiacoch, poznamenal Papperger. Na otázku, či sa takáto fabrika plánuje postaviť aj v inej krajine, uviedol: „Áno, sme schopní Panthery vyrábať v Maďarsku.“ Bližšie detaily neposkytol.

Papperger pre noviny Rheinische Post začiatkom marca povedal, že hodnota továrne na výrobu tankov na Ukrajine by bola „približne 200 miliónov eur“ a ročne by mohla vyrobiť do 400 bojových tankov Panther. Proti hroziacim ruským leteckým útokom by továreň bolo možné chrániť protivzdušnou obranou.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje