Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Rickroll je späť! Rick Astley predstavil novú verziu videoklipu svojho najväčšieho hitu

Never Gonna Give You Up právom patrí medzi legendy hudby aj memes.


Legendárny Rickroll patrí k memes, ktoré skutočne môžeme nazývať klasickými. Niekedy v roku 2007 sa na internete rozšíril zvláštny zvyk – zanechávanie odkazu na pesničku z roku 1987 v totálne nesúvisiacich konverzáciách.

Skladba Never Gonna Give You Up od Ricka Astleyho sa teda stala nástrojom žartíka, ktorého podstatou bolo presmerovať ničnetušiacu obeť na jej videoklip. Pesnička to vôbec nie je zlá, práve naopak. Zostáva preto záhadou, prečo táto úloha pripadla práve najväčšiemu hitu britského speváka.

Je späť!

Po mnohých rokoch, odkedy vzniklo meme Rickroll, a ešte po viac rokoch, odkedy prišla na svet samotná skladba Never Gonna Give You Up, sa song dočkal rekonštrukcie svojho originálneho videoklipu. Päťdesiatšesťročný spevák pôsobí dojmom, akoby vôbec nezostarol! Píše web People.

Astley si v klipe, ktorý slúži ako reklama pre poisťovňu California State Automobile Association Insurance Group, vystrieda niekoľko outfitov a scenérií, vďaka ktorým sa mu podarí vrátiť späť rok 1987 so všetkými detailmi.

Zvláštna kariérna trajektória

Skladba Never Gonna Give You Up sa stala prelomovým hitom pre v tom čase 21-ročného speváka. Singel sa prebojoval na prvé priečky rebríčkov v 25 krajinách a jeho videoklip má na YouTube viac ako 1,2 miliardy zhliadnutí. Zaujímavé je, že po vydaní štyroch albumov sa len 27-ročný Astley rozhodol ukončiť hudobnú kariéru, aby sa mohol venovať rodine.

S príchodom nového milénia sa spevák vrátil na pódiá a nahral aj nový materiál. Fanúšikovia majú často možnosť vidieť ho vystupovať po boku ďalších hudobných hviezd – zaspieval si napríklad s Foo Fighters a jeho nedávne turné so skupinou Blossoms, počas ktorého hrali skladby od The Smiths, zaznamenalo fenomenálny úspech.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť