Ridley Scott sa vracia s lákavým historickým eposom. Posledný súboj dorazí do kín už čoskoro

Režisér Gladiátora sa vracia na pole historických drám.

Zdroj: CinemArt SK

Kultový režisér Ridley Scott, ktorý má na konte plno legendárnych filmov (za všetky spomenieme tituly ako Votrelec, Gladiátor či Čierny jastrab zostrelený), sa už čoskoro vráti s novým celovečerákom. Vlastne s dvomi.

V novembri si totiž odbije premiéru jeho dráma Klan Gucci. Ešte predtým ale dorazí hviezdne obsadená historická freska Posledný súboj, ktorá nás zavedie do temného 14. storočia. A musíme povedať, že zatiaľ na nás pôsobí poriadne lákavo!

CinemArt SK

Posledný rytiersky súboj

Príbeh sa odohráva vo Francúzsku 14. storočia a v jeho centre sú Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver). Tých síce spočiatku spája priateľské puto, ale jedna udalosť z nich urobí nezmieriteľných nepriateľov.

Marguerite (Jodie Comer), manželka Carrougesa, totiž vyhlási, že ju Le Gris brutálne napadol. Ten síce trvá na svojej nevine, ale kráľ Karol VI. (Alex Lawther) nariadi, aby bol tento spor vyriešený súbojom na život a na smrť. Niekdajší priatelia sa tak postavia proti sebe, pričom z finálneho duelu môže vyjsť živý len jeden z nich.

CinemArt SK

Vo filme uvidíme celú plejádu skvelých hercov

Snímka vychádza zo skutočných udalostí a scenár k nej napísali Ben Affleck, Matt Damon a Nicole Holofcener. Predlohou im bola kniha The Last Duel: True Story of Trial by Combat in Medieval France od Erica Jagera. Okrem vyššie zmienených hercov sa vo vedľajších úlohách objavia aj Ben Affleck, Harriet Walter, Nathaniel Parker, Sam Hazeldine, Michael McElhatton, Marton Csokas, Željko Ivanek či Clive Russell.

Ridley Scott už viackrát ukázal, že historické látky mu nerobia žiadne problémy (najúspešnejší titul je zrejme stále skvelý Gladiátor z roku 2000, ale za zmienku stojí aj Kráľovstvo nebeské či 1492: Dobytie raja) a podľa trailerov sa zdá, že aj v tomto prípade nám ponúkne zaujímavý a sympaticky drsný príbeh. Má tiež poruke mimoriadne schopných hercov, takže nepochybujeme, že jeho novinka bude stáť za to. Slovenská premiéra je naplánovaná na 14. októbra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tento krásny zlatý retríver prekonal svetový rekord v nezvyčajnej disciplíne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME