Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Riešenie vysokých záloh na energie schváli vláda podľa E. Hegera v pondelok

Niekoľkonásobné zvýšenie zálohových faktúr na energie už niektoré firmy donútilo ohlásiť prepúšťanie a zatváranie prevádzok.


Vláda dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) by mala v pondelok (16. 1.) schváliť finálne riešenie kompenzácií vysokých zálohových faktúr na energie, ktoré v súčasnosti od dodávateľov dostávajú malí podnikatelia. Heger o tom v piatok informoval na sociálnej sieti.

„Chcem upokojiť malých podnikateľov, situáciu s faktúrami sme vyriešili. Podnikatelia dostanú nové nižšie zálohové faktúry. Aj dnes sme rokovali s rezortom hospodárstva o novej požiadavke na kompenzovanie vysokých zálohových faktúr za energie. Na pondelok na 10.00 h som zvolal zasadnutie vlády, na ktorom bude schválené finálne riešenie,“ napísal Heger.

Vláda a ministerstvo hospodárstva sa dostali pod paľbu kritiky za neriešenie vysokých regulovaných cien energií pre malých podnikateľov. Niekoľkonásobné zvýšenie zálohových faktúr na energie už niektoré firmy donútilo ohlásiť prepúšťanie a zatváranie prevádzok.

https://www.facebook.com/premier.sr/posts/pfbid0F7q9yk5TBzoxpdytRjg6MeXFXRnZGAhfZ41dERCwCm5mjvMtdSaSFRLmvPtW7u55l

Predseda hospodárskeho výboru Národnej rady (NR) SR Peter Kremský (OĽANO) spresnil, že by mali podnikatelia od dodávateľov energií dostať nové zálohové faktúry, ktoré budú odrážať cenový strop na komoditu stanovený na 99 eur za megawatthodinu (MWh) plynu a 199 eur za MWh silovej elektriny. Rozdiel medzi týmito a regulovanými cenami by mal dodávateľom doplatiť štát.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.