Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Robot na čele firmy. Nie, toto nie je výmysel, ale realita v Poľsku

Vedel by si si predstaviť mať takého šéfa?


Poľská spoločnosť vyrábajúca alkoholické nápoje začiatkom tohto roka oznámila, že do čela firmy vymenovala humanoidného robota poháňaného umelou inteligenciou. Toto možno označiť za prvý takýto krok na svete. Spoločnosť Dictador oznámila, že na riadenie svojich činností využije služby robota menom „Mika“. Informuje o tom portál The Economic Times.

Mika je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami Dictador a Hanson Robotics. Ide o hongkonskú inžiniersku a robotickú spoločnosť známu vývojom robotov podobných človeku s umelou inteligenciou.

Využívané sú v spotrebiteľských aplikáciách, zábave, službách, zdravotníctve i výskume. Spoločnosť Hanson sa dostala na titulné stránky novín už v roku 2016 so známym humanoidom Sophia, ktorý raz povedal, že „zničí ľudí“.

„V skutočnosti nemám víkendy – som stále v prevádzke, 24 hodín denne, 7 dní v týždni, pripravená prijímať výkonné rozhodnutia a rozprúdiť kúzlo umelej inteligencie,“ povedala Mika agentúre Reuters.

Generálny riaditeľ spoločnosti Hanson Robotics David Hanson medzitým zdôraznil význam „humanizácie“ umelej inteligencie. „Som presvedčený, že musíme umelú inteligenciu naučiť, aby sa zaujímala o ľudí, aby bola naozaj bezpečná a naozaj dobrá. Myslím si, že humanizácia je veľmi dôležitý smer,“ povedal Hanson.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.