Rodičia dali svojim novonarodeným dvojčatám mená Covid a Corona

Matka chcela dať týmito menami svetu nádej v lepšiu budúcnosť.

Zdroj: Shutterstock

Pamätáš si to obdobie spred pár rokov, keď u nás v televízii bežali turecké telenovely a niektoré novopečené mamičky sa nimi nechávali inšpirovať? A potom v matričným dokumentoch pribúdali exotické mená, ako napríklad Onur a Šeherezáda? Očividne nielen naše mamičky podliehajú trendu dávať mená svojim ratolestiam podľa aktuálnej módy alebo situácie.  

V indickom meste Rajpur v štáte Čhattísgarh sa 27. marca narodili 27-ročnej Indke menom Preeti Verma dvojičky – chlapec Covid a dievčatko Corona, informuje DW.

Správa o nezvyčajných a mimoriadne aktuálnych menách sa rozšírila veľmi rýchlo nielen po nemocnici, ale aj po celej Indii a následne po celom svete. Novorodička miestnym novinárom prezradila, že na menách pre ich deti sa s manželom zhodli hneď. 

https://pixabay.com/sk/photos/matka-syn-india-rodina-mama-die%C5%A5a-4027387/

India koncom marca začala momentálnu situáciu brať vážnejšie a len dva dni pred narodením Covidka a Coronky nariadila celoštátny lockdown. Na ceste do nemocnice boli rodičia niekoľkokrát zastavení policajnými hliadkami, čo ešte viac skomplikovalo priebeh pôrodu a malý Covid a jeho sestrička Corona prišli na svet napokon cisárskym rezom.

Mama Preeti a otec Vinay chceli, aby sa pamätalo na toto náročné obdobie, ktorým si všetci teraz prechádzame. Stav, v ktorom sa nachádzame, je podľa Preeti metaforicky pôrodná bolesť a s ním spojené možné komplikácie, ale na jeho konci vznikne nový život a nová nádej. Nechce, aby si jej deti a ostatní ľudia ich neobvyklé mená spájali s niečím negatívnym, práve naopak.  

Na nátlak príbuzných však Preeti a jej manžel Vinay priznali, že do budúcna úplne nevylučujú možnosť zmeniť mená ich detí na nejaké tradičnejšie. Vo Veľkej Británii už dokonca stihli urobiť online prieskum, na základe ktorého si až 85 % Britov myslí, že Covid a Corona nie sú vhodné mená pre deti, 11 % nevedelo odpovedať a len štyrom percentám sa páčili.  

Zdroj: dw.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dom v meste Amityville údajne patrí k najprekliatejším miestam na svete. Naozaj v ňom straší?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME