Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Rodičia išli do kostola, dieťa nechali tri hodiny v rozpálenom aute. Kým sa modlili, dievčatko zomrelo

Ročne sa stanú desiatky totožných prípadov.


Tragický prípad, pri ktorom zomrelo len 11-mesačné dieťa, sa udial na Floride. Nezodpovední rodičia nechali bábätko niekoľko hodín v rozpálenom aute, zatiaľ čo boli v kostole.

Policajti z mesta Palm Bay dostali hlásenie o nehybnom tele malého dievčatka v nedeľu okolo 13. hodiny. Keď dorazili na miesto, dieťa bolo v bezvedomí. Hoci nasledoval rýchly prevoz do nemocnice, lekári konštatovali smrť, informoval portál Click Orlando.

Predbežné vyšetrovanie odhalilo, že rodičia nechali dieťa v aute približne tri hodiny. V tom čase bolo v Palm Bay viac než 20 °C. Ak na auto neustále svieti slnko, v jeho vnútri teplota stúpa veľmi rýchlo. To sa stalo aj v tomto prípade.

„Už počas 10 minút môže byť v aute o 7 °C vyššia teplota než vonku. Keď je dieťa vystavené teplote blížiacej sa k 40 °C, hrozia mu vážne komplikácie, akými je napríklad úpal. Pri vyššej teplote hrozí smrť,“ uviedol kardiológ Kevin Campbell z organizácie Healthfirst.

Desiatky rovnakých prípadov

Šéf miestnej polície Mario Augello povedal, že išlo o nešťastný incident a rodine vyjadril úprimnú sústrasť. Vyšetrovanie stále prebieha, zatknutý zatiaľ nebol nikto. Ako uvádza Markíza, podľa štatistík americkej organizácie Kids and Cars zomrie v Spojených štátoch amerických kvôli rovnakej príčine každoročne v priemere 38 detí.

Florida sa v tomto negatívnom rebríčku radí na druhé miesto. „Najdôležitejšie je uvedomiť si, že sa to môže stať úplne každému. Neexistujú žiadne výnimky,“ tvrdí pracovníčka organizácie Jeanne Fennellová.

YouTube video

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.