Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Rodičia Romana zo ZŠ Parchovany poznajú odpovede. Na rozlúčku nechal dlhú správu

Šikanu znášal veľmi ťažko.


Koncom minulého roka zarezonovala na Slovensku veľmi smutná tragédia, keď si mladý Roman zobral život počas vyučovania na ZŠ Parchovany. Všetkému predchádzala šikana, s ktorou sa chlapec stretával už niekoľko rokov.

Prípad rieši už nejakú dobu polícia a chlapcovi rodičia doteraz nevedel úplne presne, čo viedlo k jeho smrti. Teraz konečne dostali od vyšetrovateľa jeho telefón, takže konečne poznajú odpovede, informuje portál Noviny.sk.

Rodičia zosnulého Romana obdržali jeho telefón presne 70 dní po tragédii. Po prvý raz si prečítali list na rozlúčku, ktorý Roman napísal pred svojou samovraždou. Jeho posledné slová sa nachádzali v dokumente s názvom „Posledná správa pre všetkých“.

V dlhej správe sa spomína niekoľko ľudí. Je rozdelená na sekcie, ktoré venuje konkrétnym osobám a skupinám. Správu adresuje rodine, ale aj riaditeľovi školy, svojej triede a kamarátom.

Celý obsah správy má k dispozícii TV JOJ, avšak zatiaľ ju nezverejní. Dôvodom je to, že sekcia venovaná spolužiakom v triede je naozaj citlivá – ide o mladistvé osoby. Televízia uvádza, že zverejneniu bude predchádzať konzultácia s psychológmi.

Úvod správy

Na začiatku celej správy stojí menší úvod, ktorý Romana predstavuje, chlapec tam hovorí o tom, že už zrejme bude po smrti.

„Dúfam, že aspoň niekto bol dostatočne inteligentný a momentálne toto čítate. Pokiaľ toto niekto číta, už som asi spáchal samovraždu alebo som sa o to aspoň pokúsil,“ píše Roman. Správu začal písať prvý raz, keď sa snažil spáchať samovraždu predávkovaním sa antidepresívami, to sa mu však nepodarilo.

rodičia Romana poznajú odpovede
Shutterstock

Pre mamu

V sekcii, ktorú venoval svojej mame, spomína, že bol na ňu naštvaný len niekedy. Prekážalo mu, že nemohol ako 15-ročný odísť z domu kedy a kam chcel bez potreby všetko vysvetľovať.

„V skratke ti ďakujem, bola si tá najlepšia mama na svete a nemohol som mať lepšiu, moje posledné ľúbim ťa,“ napísal mame.

Pre otca

Otca mierne satiricky upokojuje a odkazuje mu, že nemá plakať, vraj je na lepšom mieste. „Však ako ty hovoríš, teraz som na lepšom mieste, tak treba oslavovať, nie smútiť,“ píše Roman.

Roman sa pri otcovi cítil ako pri cudzincovi. V správe spomína, že mu bolo ľúto, že spolu netrávili viac času a že materiálne veci to nedokázali nahradiť. Romanov otec pracuje v Nemecku, aby uživil rodinu, veľa času teda strávil mimo domova.

„Popravde o tebe fakt veľa neviem. Vždy si bol preč a keď si doma, tak buď niekam chodíš, alebo niekomu pomáhaš. Samozrejme si ťa vážim a ďakujem ti za všetko. Si ten najlepší otec na svete a ďakujem za všetko, len ľutujem, že som s tebou nestrávil viac času. Moje posledné ľúbim ťa, tatino,“ píše otcovi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.