Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Rodičia sa opili, v byte plakali zakrvavené deti. Skalických policajtov privolali ustarostení susedia

Prípad, našťastie, neskončil tragicky.


Polícia Slovenskej republiky na sociálnych sieťach informuje o prípade, ktorého hlavnými aktérmi boli nezodpovední rodičia a alkohol. Vďaka pozorným susedom, policajtom, záchranárom, vyjednávačovi a trojročnému hrdinovi mal šokujúci prípad pomerne šťastný koniec.

Približne o štvrtej ráno bolo počuť zúfalý krik a plač na celý bytový dom. Policajtov zalarmovali na miesto susedia, ktorí sa v noci zobudili na rušenie nočného pokoja. Báli sa, že deti sú priamo ohrozené na živote a zdraví. Policajná hliadka sa snažila s obyvateľmi bytu najskôr skontaktovať cez bytový zvonček. Na ten však nikto nereagoval, a preto policajti vďaka susedovi vošli do vchodu. Spoza bytových dverí počuli nárek malých detí.

Trojročný hrdina

Policajnému vyjednávačovi, ktorý bol práve v službe, sa podarilo úspešné nadviazať komunikáciu iba s trojročným chlapčekom, ktorý stál za dverami. Policajti tak nemuseli riskovať a dvere otvoriť násilne. Trpezlivým prístupom sa nakoniec policajtom podarilo malého hrdinu presvedčiť, aby im odomkol.

V byte sa okrem malého chlapca nachádzalo osemmesačné dievčatko, ktoré bolo na tvári zakrvavené aj s viditeľným opuchom nad okom. Ďalší chlapček bol aj so starším chlapcom bez zranenia. Spolu s deťmi boli v byte tri dospelé osoby, ktoré na výzvy vôbec nereagovali a javili známky požitia alkoholu. V jednej z izieb bol otvorený balkón, v priestore bola citeľná zima a neporiadok.

DOSPELÍ SA OPILI A DETI V NOCI ZÚFALO PLAKALI: MALÝ 3 ROČNÝ HRDINA SPOLUPRACOVAL S VYJEDNÁVAČOMPolícia SR – Trnavský…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, February 15, 2023

Rodičia boli na mol

Vzhľadom na stav detí, pomery v byte a zranenie dievčatka, policajti vyrozumeli záchranku a aj pracovníkov sociálnej kurately. Komunikácia s dospelými bola veľmi sťažená. Dve osoby, muž aj žena, mali pozitívne dychové skúšky na alkohol. U jednej ženy bola hodnota viac ako jeden a pol promile, u muža bol výsledok takmer tri promile. Ďalšia žena test na alkohol odmietla.

Dve deti si z miesta odviezla stará mama a dievčatko nakoniec skončilo v starostlivosti skalických lekárov. Policajti okrem nočného zásahu a pomoci deťom riešia v spolupráci s pracovníčkami sociálnej kurately zanedbanú starostlivosť a tiež zranenie maloletej osoby. Okolnosti celého prípadu naďalej preverujú a kvalifikácia celého skutku sa bude odvíjať aj od stanoviska lekárov a výsluchu všetkých zainteresovaných osôb.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.