Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin
Zdroj: ©Shutterstock

Rodičia sa podelili o momenty, keď chceli dať deťom lekciu, no otočilo sa to proti nim

Deti vedia prekrútiť každé tvoje slovo.

Deti ešte nemajú celkom ucelenú predstavu o fungovaní sveta, ale to neznamená, že sú hlúpe. Tieto príhody sú toho jasným dôkazom. Rodiča z Redditu sa podelili o momenty, keď sa snažili uštedriť svojim ratolestiam cennú životnú lekciu. A ako to dopadlo? Nuž, určite nie presne podľa ich predstáv…

1. Povedala som deckám, že ak nebudú poslúchať, tak im Ježiško donesie uhlie. „Čo je uhlie?“ spýtali sa. Kameň, ktorý môžeš podpáliť. Odteraz chcú dostávať už len uhlie.

2. Mala som asi dva roky a s rodičmi sme na štadióne sledovali zápas. Mama išla na záchod, tatko nedával pozor, tak som sa rozhodla trochu poprechádzať. Keď ma našli, bola som skoro na opačnej strane štadióna. Celá tribúna sledovala, ako sa ma policajt snaží odniesť k našim, zatiaľ čo ja z plných pľúc jačím: „Zavolajte políciu! Tento cudzí ujo nie je môj tatino!!!“ Naši ma naučili, že nemám nikam chodiť s cudzími ľuďmi. Bohužiaľ, nepovedali mi, ako vyzerá policajt.

3. Povedala som dcére, že plač ju nikam nedostane. Keď niečo chce, musí mať logické argumenty. Teraz žijem pod jednou strechou s 12-ročnou právničkou, ktorá mi vie do detailov vysvetliť, prečo moje pravidlá nedávajú zmysel.

4. „Keď ťa niekto uráža, povedz mu na oplátku niečo pekné,“ hovorila som mojej vtedy ešte len 4-ročnej dcére. Raz som ju zobrala na nákupy spolu s mojou mamou, mama hľadala nejaký pekný župan. Predavačka bola vyslovene nepríjemná, malá si všimla, že mama jej má už tak akurát plné zuby, tak sa doširoka usmiala a povedala jej: „Teta, vy máte naozaj nádherne žlté zuby.“

Shutterstock

5. Keď mala dcéra asi 10, chcela účinkovať v školskom divadelnom predstavení, no nechcela sa zapísať. Bála sa, že ju nevyberú. Môj muž, školský herec vo výslužbe, sa ju snažil podporiť. Povedal jej, že on sa prihlási, hoci vie, že ho nevyberú. Malá nabrala odvahu, spoločne sa prihlásili a obaja dostali úlohu v školskej hre. Muža skoro porazilo.

6. Kolegyňa sa snažila naučiť deti, nech nerozprávajú s plnými ústami. Teraz keď chcú niečo počas večere povedať, vypľujú požuté sústo naspäť na tanier.

Mohlo by ťa zaujímať:

15 vtipných tweetov od mamičiek a oteckov, ktoré sumarizujú život všetkých rodičov

7. Mala som asi 12 a môj otec mal podozrenie, že sa po večierke hrávam videohry. Nebola to pravda. V jeden večer prišiel ku mne do izby a povedal mi, nech to nerobím – som mladá, vo vývoji a potrebujem sa dobre vyspať. Presne to bol deň, keď som zistila, že sa môžem hrať s Game Boyom po večierke. Odvtedy som sa dobre nevyspala.

8. Deti mali permanentne rozhádzané hračky po celej zemi, tak som jedného dňa vyhlásila, že čo nájdem na zemi, ide na charitu. „Máte 15 minút,“ povedala som. Keď som sa vrátila, na zemi nebola jediná hračka… len špargľa a špenát z kuchyne.

Shutterstock

9. Moje deti začali vymýšľať, že chcú domáce zvieratko. Spýtala som sa ich, ako sa chcú starať o domáce zvieratko, keď nevedia upratať ani po sebe. „Ak budete mať pol roka v izbe poriadok, môžete mať zvieratko,“ povedala som. Najmladší syn okamžite vyluxoval celú izbu, oblečenie nahádzal do tašky, zobral spacák, zamkol izbu a teraz plánuje šesť mesiacov spávať na chodbe.

10. Keď sme boli malé, moja sestra rada kreslila farbičkami po stenách. Vždy sa pod to podpísala. Povedala som jej, že to nemôže robiť – veď ostatní budú hneď vedieť, že to bola ona. Odvtedy tam podpisovala mňa.

11. Čítala som knihu o rodičovstve, v ktorej sa písalo, že sa máš dieťaťa opýtať, ako by sa za to či ono potrestalo, a potom ho tak potrestať. 6-ročný syn poštípal svojho brata. Pýtam sa ho, ako by sme ho za to mali potrestať. „Čo ja viem? Vydlabať mi oči a zhodiť ma z útesu?“ Po dlhom váhaní som sa to napokon rozhodla neurobiť a radšej som sa zbavila tej knihy.

12. Sestra chcela dokázať deťom, že gamblovanie je zlé a vlastne to ani nikam nevedie. Kúpila si niekoľko stieracích žrebov: „Uvidíte. Ani jeden z nich nebude výherný.“ Vyhrala 500 eur.

Shutterstock

13. Naučila som ich, čo je demokracia. Teraz o všetkom hlasujeme, a keď nie je po ich, volajú ma diktátor.

14. Keď som bola malá, náš nevlastný otec trval na tom, že vždy dojeme všetko, čo máme naložené na tanieri. Mama s tým nesúhlasila, ale nemala silu hádať sa s ním, tak to nechala tak. Jedného dňa sestre ostali na tanieri asi tri sústa. Už naozaj nevládala. „Nepohneš sa odtiaľto, dokiaľ to nezješ,“ povedal jej nevlastný otec. Tak to do seba natlačila, ogrcala stôl, jeho aj všetky priľahlé galaxie a odvtedy toto idiotské pravidlo upadlo do zabudnutia.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Dokážeš trafiť správne klávesy na tejto „slepej“ klávesnici?

15. V správach bežala reportáž o tom, ako malý chlapček zachránil mame život. Keď odpadla, zavolal jej 112-ku. Vtedy mi napadlo, že by možno nebolo od veci naučiť aj moje deti, ako funguje tiesňová linka. O 5 minút neskôr mi na dvere klopala polícia.

16. Keď som mal asi 4, naši mi dali glg piva, aby som ako každé iné dieťa pochopil, že mi nechutí a prestal ich s tým otravovať. Lenže to sa nestalo. Odpil som si a vyhlásil: „Mňam, to je dobré! Môžem si objednať vlastné?“ Tento názor som si odniesol až do dospelosti.

Shutterstock

17. Malý sa v škole stretol so slovom sex, tak sme sa mu to snažili vysvetliť primerane jeho veku (mal 10). Je to niečo, čo spolu dvaja robia, keď sa majú radi a chcú mať bábätko. Nahneval sa a trval na tom, že my dvaja to robiť nebudeme: „Veď nechcete ďalšie deti!“ Ešte dobrý mesiac som nemohol byť so ženou sám v miestnosti. Keď sme sedeli na gauči, sadol si medzi nás ako malý kazimrd a nepohol sa odtiaľ ani na milimeter.

18. Rodičia ma naučili, že ak vidím niekoho robiť niečo ilegálne, mám zavolať na políciu. Volala som 158-čku, pretože klaun v rozprávke ukradol z obchodu koláč.

19. Učila som 4-ročného syna, že nemá kritizovať jedlo, ak ho ešte neochutnal. „V tom prípade ty nekritizuj moje šušne, ak si ich ešte neochutnala,“ povedal mi.

20. Dcéra utekala dole po schodoch, tak som ju poslala naspäť hore, nech nimi zíde pomaly ako normálny človek. Keď vyšla hore, potkla sa a zletela dole ako kabela.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť