Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita
Zdroj: ©Shutterstock

Rodičia sa podelili o vtipné chvíle, keď zistili, že ich decká nie sú z najbystrejších

O tieto deti sa prestížne vysoké školy asi hádať nebudú.

Každý rodič by najradšej veril, že jeho dieťa je to najkrajšie, najšikovnejšie, najtalentovanejšie a že jedného dňa dokáže obrovské veci. Bohužiaľ, väčšina z nich jedného dňa musí čeliť skutočnosti, že to tak celkom nie je. V prípade týchto rodičov ten deň už nadišiel.

Ľudia na Reddite sa podelili o úsmevné momenty, keď im došlo, že šetriť peniaze na štúdium na Harvarde teda rozhodne nemusia. Poďme si ich príhody spoločne prečítať.

1. Povedala som malému, že mu mrkva pomôže vidieť v tme. Vychmatol mi ju z ruky, utekal do pivnice a začal ňou mávať ako s baterkou. Bol veľmi sklamaný, keď zistil, že nesvieti.

2. Vošla som do obývačky a našla svojho 13-ročného syna, ktorý ešte hodinu dozadu vyzeral byť celkom pri zmysloch, behať po izbe a z plných pľúc nasávať… bohviečo. „Čo to robíš?“ pýtam sa ho. „Prdol som si a snažím sa to nasať, aby vám to nesmrdelo.“ Možno nie je bystrý, ale aspoň je ohľaduplný.

3. Keď mal môj syn 11 rokov, veľmi sebavedomo ma informoval, že už vie všetko na svete, pretože hoci sa veľmi snažil, nevedel si spomenúť na žiadnu informáciu, ktorú by už nevedel.

4. Zakázal som deckám, aby si dávali v aute dole topánky a ponožky, aby som ich kvôli päťminútovej jazde nemusel potom znovu hodinu obúvať. Raz sme takto dorazili do obchodu a dcérina topánka nikde. Pýtam sa jej, čo sa s ňou stalo, a jej odpoveď bola: „Nechcela som, aby si sa hneval, že som si vyzula topánku, tak som ju hodila von z okna.“ Logika malých detí je vskutku fascinujúca.

auto, topánky, dieťa, detská logika, rodič, vtipné príhody
Shutterstock

5. Keď mal najmladší syn 10 rokov, zobrali sme ho k pediatričke, lebo ho bolelo ucho. Vytiahla mu z neho mŕtvu muchu. Tú istú mŕtvu muchu, ktorú si tam dva dni dozadu strčil ešte živú, lebo si myslel, že mu dá „mušie superschopnosti“. Nech už to je teda čokoľvek.

6. Raz som prišla domov z práce a môj syn – pubertiak, podotýkam – mi zdesene oznámil, že nám „rozbil mačku“. Chcela som vedieť, čo tým myslí, a jeho vysvetlenie bolo: „Keď mi sedí na nohách, nejako divne vibruje.“

7. Môj 14-ročný syn: Hranolčeky sa vyrábajú zo zemiakov, však?
Ja: Áno.
Syn: Nechápem, prečo rovno nezasadia hranolčeky. Zemiaky aj tak nikto nemá rád.

8. Ja som bol ten idiot. Zavolal som otcovi s tým, že moje auto vydáva nejaký divný zvuk vždy, keď zabočím. Po robote prišiel ku mne domov (áno, mám toľko rokov, že už bývam sám…) a išli sme sa previezť. Auto bolo v poriadku – to mi len v kufri búchala bejzbalová pálka.

kufor, auto, dieťa, detská logika, rodič, vtipné príhody
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje