Rodičia sa podelili o vtipné prezývky pre bežné jedlá, vďaka ktorým ich deti začali zbožňovať

Deti treba prekabátiť. Potom zjedia hocičo.

Zdroj: Shutterstock

Decká požerú hocičo. Od kriedy cez dážďovky až po pracie kapsule sa pokúsia okoštovať hádam všetko a apetít ich opustí až v momente, keď pred ne rodič postaví tanier s večerou. A keďže rodič má len jedny nervy, ktoré sa životom s vlastným potomstvom pomerne rýchlo opotrebovávajú, treba akútne prísť s riešením.

Títo instagramoví rodičia ho našli. Pod nedávnym príspevkom otecka, ktorý na sociálnej sieti vystupuje ako @noideadaddyblog, sa podelili o vtipné prezývky, vďaka ktorým sa ich decká teraz idú zadrhnúť s jedlom, ktoré predtým nechceli ani cítiť. My sme najvtipnejšie z ich odpovedí zozbierali v tomto článku a ak máš aj ty doma vyberavého jedáka (alebo ho v budúcnosti plánuješ), neváhaj sa inšpirovať.

1. Ružičkový kel u nás prezývame „náboje do smrteľných prdov“. Pozitívna správa – už nikto neplače pri večeri. Menej pozitívna správa – zvažujem kúpu plynových masiek a prebiehajúca pandémia s tým nemá nič spoločné.

2. Keďže malá trvá na tom, že okrem kuraťa iné mäso do úst nedá, začala som lososa volať „ružové kuriatko“. A fungovalo to… až do momentu, kým nezačala všetkým v škôlke rozprávať, že jej maminka pripravuje najlepšie ružové kura na svete. Teraz už len čakám, kedy mi na dvere zaklope sociálka, že sa ju snažím otráviť.

3. Šunka chutí stokrát lepšie, keď ju premenuješ na „plochý hotdog“. Detskú myseľ nepochopíš.

4. Karfiol krájam na čo najmenšie ružičky a potom deckám tvrdím, že sú to pukance. Za tri sekundy je preč a ešte aj vylizujú taniere.

Shutterstock

5. U nás nefičí praženica. Sú to „žlté vajíčka“.

6. Môj syn neznáša guacamole, tak sme to jedného dňa len tak zo srandy s mužom skúsili nazvať „zelená syrová nátierka“. Zrazu to bola božská žranica a teraz všetkým vytrubuje, že zelený syr je jeho najobľúbenejší syr na svete. Chudák, keby vedel…

7. „Muffiny pre Hulka“. V skutočnosti sú to banánové muffiny s ovsenými vločkami a špenátom, vďaka čomu sú trochu zelené. Všetko zelené je fuj, ale keď je to pre Hulka, už sa to dá.

8. Nie každý deň sa chce človeku variť a my s mužom ako rýchlu večeru zbožňujeme hrianky s cesnakovou soľou. Malá to nemusí, ale priznám sa – nemám náladu robiť tristo rôznych druhov hrianok. Tak som ich premenovala na „trblietajúce sa hrianky pre víly“, lebo sa vďaka kryštálom soli pekne ligocú. Odvtedy sa nimi ide zadrhnúť a mohli by sme ich mať pokojne každý deň.

Shutterstock

9. Pamätám si, že sme ako malí s bratom nechceli piť nič iné ako džús, takže voda sa premenovala na „džús z kohútika“ a mlieko na „džús z kravičky“.

10. Každé mäsové jedlo musí začínať slovom slanina, inak nám to nezje. Kura je slaninové kura, guláš je slaninový guláš, šunka je slaninová šunka, a keď začne fňukať nad zeleninou, som ochotná pristúpiť aj na slaninovú brokolicu. Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia.

11. Do ryže pridávam špenát a cukinu. Logicky teda ostane zelená a kto mal kedy doma vyberavých jedákov, dobre vie, že zelená farba je jedno obrovské nie. No odkedy ju voláme „halloweenska ryža“, už s ňou nie je žiaden problém.

12. Odkedy je omeleta „vajíčkový koláč“, stali sa z nej najobľúbenejšie raňajky.

Shutterstock

13. Jablková šťava so špenátom a kelom? To by som malú musela najprv pripútať k stoličke, aby som to do nej naliala, a aj tak by mi to pravdepodobne vypľula do ksichtu. Ale odkedy sme tento tekutý ekrazit premenovali na „dinosaurí džús“, tak ho pije s radosťou.

14. Akékoľvek jedlo, čo má v sebe niečo zelené (špenát, brokolica, kel), je „špeciálne jedlo od Ninja korytnačiek“. Lebo čo je zelené, je nechutné, ale keď to uvaria Ninja korytnačky, tak to vlastne až také nechutné nie je.

15. Žltý melón nie je ovocie. Je to obrovský žltý cukrík a vždy sa po ňom len tak zapráši.

16. Naša dcéra (bohvie, kde na to chodí) nemá rada pizzu, ale zato zbožňuje pizza štangle. Takže keď si objednávame pizzu, vždy tú jej rýchlo v kuchyni nakrájam na pásiky a poviem jej, že to je „štangľová pizza“ a určite jej bude chutiť. A chutí. Lenže teraz pri mne stojí ako policajt vždy, keď objednávam pizzu, a čaká, či poviem, že chceme aj „štangľovú pizzu“. Ak ľudia na druhom konci nemajú deti, musia si myslieť, že mi úplne šibe.

Shutterstock

17. Lasagne bez mäsa boli fuj. Potom som ich premenovala na „pizzový koláč“ a zrazu každý týždeň počúvam, kedy ho už konečne budeme mať zas.

18. Moja dcéra zbožňuje kukuricu, ale nenávidí hrášok. Keď sme jej povedali, že hrášok je vlastne len zelená kukurica, dala mu ešte jednu šancu… a zrazu zistila, že je fakt výborný.

19. Cuketové špagety sú „hady“. Neviem, prečo práve hady vyvolávajú v mojom synovi chuť do jedla, ale nehodlám sa pýtať. Účel svätí prostriedky, nie?

20. Môj syn neznáša syr, ale zbožňuje brokolicu (ja viem a už som sa pýtala, ale bolo mi povedané, že sa to nedá reklamovať), takže brokolica so syrom je u nás brokolica s brokolicovou omáčkou. Mám pocit, že som porodila monštrum. Ale aspoň to už nie je hladné monštrum.

Shutterstock

Zdroj: noideadaddyblog / Instagram 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
89
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 desivých a bizarných ochorení, ktoré ti totálne zmenia pohľad na svet (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME