Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Rodičia v Indii zažalovali syna za to, že nemajú vnúča. Žiadajú vysoké odškodné

Indický súd musí riešiť naozaj bizarný súdny spor.


V Indii sa pred súd dostal bizarný prípad. Ako píše portál The National News, rodičia Sanjeev a Sadhana Sinhasovci zažalovali vlastného syna za to, že im spôsobil „duševnú ujmu“. A to tým, že od neho nemajú žiadne vnúčatá. Na základe toho požadujú vysoké odškodné. Rodičia pred súdom uviedli, že syna obetavo vychovali, investovali do jeho vzdelania a finančne mu pomáhali, aj keď bol bez práce.

„Vzdali sme sa vlastných snov, len aby sme ho vychovali. Vzali sme si aj pôžičku dva milióny rupií (viac ako 24-tisíc eur), aby sme mohli zaplatiť jeho vzdelanie,“ sťažovali sa rodičia. „Napriek našej pomoci nám náš syn a jeho manželka spôsobili psychické utrpenie tým, že nám nedali vnuka.“ Dodali, že ich priatelia, známi a susedia sa neustále pýtajú, kedy už budú mať vnúčika, čo im vraj ešte viac pridáva na emocionálnej záťaži.

Shutterstock

Náhrada v státisícoch eur

Ich právnik Arvind Kumar Srivastava uviedol, že dohromady na svojho syna rodičia minuli 25 miliónov indických rupií (viac ako 307-tisíc eur). Ako náhradu škody teraz požadujú vrátiť tieto peniaze späť plus žiadajú ďalších 25 miliónov ako náhradu za psychickú ujmu.

„Snom každého rodiča je stať sa starým rodičom,“ podotkol právnik Srivastava. „Čakajú na to celé roky a snažili sa syna a jeho manželku presvedčiť, ale oni ich požiadavky ignorujú. Láme im srdce, že zomrú skôr, ako uvidia svoje vnúčatá.“

Shutterstock

V Indii je konzervatívne založená spoločnosť a od manželov sa automaticky očakáva, že budú mať vlastné deti. Ak sa tak nestane, často je to ich rodičmi vnímané ako zlyhanie.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.