Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Rodičia v Indii zažalovali syna za to, že nemajú vnúča. Žiadajú vysoké odškodné

Indický súd musí riešiť naozaj bizarný súdny spor.


V Indii sa pred súd dostal bizarný prípad. Ako píše portál The National News, rodičia Sanjeev a Sadhana Sinhasovci zažalovali vlastného syna za to, že im spôsobil „duševnú ujmu“. A to tým, že od neho nemajú žiadne vnúčatá. Na základe toho požadujú vysoké odškodné. Rodičia pred súdom uviedli, že syna obetavo vychovali, investovali do jeho vzdelania a finančne mu pomáhali, aj keď bol bez práce.

„Vzdali sme sa vlastných snov, len aby sme ho vychovali. Vzali sme si aj pôžičku dva milióny rupií (viac ako 24-tisíc eur), aby sme mohli zaplatiť jeho vzdelanie,“ sťažovali sa rodičia. „Napriek našej pomoci nám náš syn a jeho manželka spôsobili psychické utrpenie tým, že nám nedali vnuka.“ Dodali, že ich priatelia, známi a susedia sa neustále pýtajú, kedy už budú mať vnúčika, čo im vraj ešte viac pridáva na emocionálnej záťaži.

Shutterstock

Náhrada v státisícoch eur

Ich právnik Arvind Kumar Srivastava uviedol, že dohromady na svojho syna rodičia minuli 25 miliónov indických rupií (viac ako 307-tisíc eur). Ako náhradu škody teraz požadujú vrátiť tieto peniaze späť plus žiadajú ďalších 25 miliónov ako náhradu za psychickú ujmu.

„Snom každého rodiča je stať sa starým rodičom,“ podotkol právnik Srivastava. „Čakajú na to celé roky a snažili sa syna a jeho manželku presvedčiť, ale oni ich požiadavky ignorujú. Láme im srdce, že zomrú skôr, ako uvidia svoje vnúčatá.“

Shutterstock

V Indii je konzervatívne založená spoločnosť a od manželov sa automaticky očakáva, že budú mať vlastné deti. Ak sa tak nestane, často je to ich rodičmi vnímané ako zlyhanie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť