Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Tento mesiac si v kinách môžeme vychutnať hneď niekoľko lákavých hororov. Jedným z nich je aj napínavo vyzerajúca žánrovka Beštia v réžii talentovaného Baltasara Kormákura.

Tá iste urobí radosť všetkým milovníkom survival trilerov / hororov, ktoré sú viac ukotvené v realite a hrdinovia v nich nebojujú proti rôznym nadprirodzeným monštrám. Niekedy totiž aj dobre známe zvieratá dokážu pôsobiť poriadne hrozivo. O čom teda Beštia vlastne bude?

Rodina proti nebezpečnému predátorovi

Nateovi Danielsovi (Idris Elba) nedávno zomrela manželka, tak sa rozhodne svoje dve dospievajúce dcéry vziať na výlet do Južnej Afriky. Dúfa, že ich zármutok sa na ceste trochu zahojí, okrem toho však chce svojim dcéram ukázať miesto, kde sa s ich matkou zoznámil.

CinemArt SK

V sprievode ostrieľaného zoológa sa vydajú do nádhernej divokej prírody. Všetko sa zdá byť viac než idylické, ale čoskoro sa objavia problémy. Cestu im totiž skríži rozzúrený lev, ktorý len tak-tak vyviazol z pazúrov pytliakov.

Predátor teda považuje ľudí za svojich úhlavných nepriateľov a vyhliadne si práve Natea a jeho rodinu. Má proti nemu Nate vôbec šancu? Tým si ani on nie je úplne istý, je však odhodlaný svoje dcéry ochrániť.

Čaká nás napínavý survival horor?

Okrem overeného Idrisa Elbu uvidíme aj Sharlta Copleyho, Iyanu Halley, Leah Jeffries, Melanie Jarnson, Damona Burtleyho či Billyho Gallaghera. Snímka je postavená na jednoduchom nápade, s ktorým pracovalo už viacero hororov či trilerov, to ale vôbec nevadí. Zdá sa totiž, že Kormákurovi sa ho podarilo uchopiť za ten správny koniec. Snímka z ukážky pôsobí úderne, napínavo a poriadne intenzívne.

Navyše, žáner survival trileru režisérovi rozhodne nie je neznámy, čo dokázal už v oceňovanom kúsku Everest. A všetko naznačuje, že aj v tomto prípade sa mu podarí ústrednú premisu vyťažiť na maximum a my v kine dostaneme svižnú a napínavú žánrovku.

Idris Elba v hlavnej úlohe je navyše zárukou kvalitného hereckého výkonu. Na film teda rozhodne vyrazíme. Na Slovensku si Beštia odbije premiéru už 11. augusta.

CinemArt SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť