Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Ak si myslíš, že je tvoja rodina divná, tak oproti tejto je asi ešte stále normálna. Tradíciu posielania pohľadníc neustále udržiava americký pár Mike Bergeron a Laura Bergeron. Nie je to však len tak dajaká pohľadnica. Každoročne sa už od roku 2003 fotia s myšlienkou originálneho námetu, ktorú neskôr zhmotnia v podobe vianočnej pohľadnice, poslanej blízkym.

Nie sú to však len tak hocijaké pohľadnice. Takúto vtipnú by chcel objaviť v schránke asi každý. Každoročne sa prevlečú kvôli fotografii na pohľadnicu za niečo iné. Raz boli budhistickí mnísi, inokedy párik trápnych tridsiatnikov.

Ku každej z pohľadníc sa dokonca viaže iný príbeh. Dlho sa fotili len sami, no neskôr k nim pribudli aj ich ratolesti, čo však nič nezmenilo na uletených pohľadniciach. Zapojili do tejto šialenej aktivity aj deti.

2003

Touto pohľadnicou to celé začalo.

2004

Pri tejto im chceli dať zamestnanci štúdia zľavu na fotky s bábätkom, ktoré Laura čakala. Chvíľu im trvalo, kým pochopili, že ide iba o žart.

2005

„Ako Bergeron som odmalička naučený, že sa raz budem musieť stotožniť s tým, že budem plešatý. Povedal som si, že kedy, keď nie práve v 32 roku svojho života je ten správny čas na urobenie si srandy z plešatosti. Preto som požiadal Lauru, aby mi oholila časť hlavy tak, aby to vyzeralo, že som plešatý. Musel som potom chodiť niekoľko týždňov s oholenou hlavou a neprezradiť, že to bolo kvôli pohľadnici. Keď sa ma ľudia pýtali, kde mám vlasy, iba som im odpovedal náhodné veci ako napríklad, že som rasista alebo že som sa pridal ku sekte. Jednou z výhovoriek tiež bolo, že som plavec a pripravujem sa na sezónu. Raz sa ma preto jeden známy pýtal, či som teda plavec. Ktovie, koľko takýchto príbehov ešte medzi známymi koluje…,“ vysvetľuje Mike.

2006

Kamarát páriku robil vo fotoštúdiu a nechával si kópie tých najzvláštnejších vianočných fotografií na pozdravy, aké tam kedy boli vytvorené. Dával si ich potom doma na nástenku a Laura s Mikom sa inšpirovali tou najlepšou. Nápad na ďalšiu pohľadnicu dopadol takto.

2007

Mnoho ľudí si myslelo, že táto pohľadnica je vytvorená pomocou Photoshopu. Avšak párik sa naozaj obliekol do kostýmu a dokonca kvôli pohľadnici kúpil aj vidly.

2008

Mike a Laura ako budhistickí mnísi.

2009

Mikova obľúbená pohľadnica. Je to práve preto, lebo človek, ktorý pár nepozná, by si mohol myslieť, že je to naozaj realita.

2010

„Táto pohľadnica je presne to, čo sme týmito pohľadnicami chceli vždy dosiahnuť. Typická atmosféra Vianoc, ktorú nájdete na každej takej pohľadnici,“ vysvetľuje Mike.

2011

2012

Gotické Vianoce s novým prírastkom v rodine.

2013

Trošku disco nálady na vianočnej pohľadnici.

2014

Akí krásni chlapci sú na tej pohľadnici. Počkať…

2015

2016

2017

Rodina nebola v blízkosti svojho obľúbeného fotoštúdia, ale na dovolenke pri mori, preto sa museli vysporiadať s novým konceptom. Keď už posielajú svojím blízkym vianočný pozdrav z teplej krajiny, tak im chceli dať pocítiť, že im je perfektne a oni si mrznú doma. Zachovali si, samozrejme, svoju originalitu.

2018

Západný Texas bol inšpiráciou pre tohtoročnú pohľadnicu. Keď rodina čakala na fotenie vo fotoštúdiu, jedna z dcérok zahlásila, že sú slávni, no druhá jej na to odpovedala, že nie si slávny, ak to musíš niekomu pripomínať. Rodina neskôr zamestnancom fotoštúdia ukázala predchádzajúce pohľadnice a oni si vtedy uvedomili, že ich naozaj poznajú. Sú totiž slávni, ale keďže sú na každej pohľadnici preoblečení, len ťažko ich rozoznať.

Chvíľu trvalo, kým všetci blízki a rodinní priatelia pochopili vtip s vianočnými pohľadnicami. Avšak našli sa aj ľudia, ktorí rodinu doslova žiadajú, aby si ich adresu pridali na zoznam ľudí, ktorým pohľadnice posielajú.

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj fotografii: Mike Bergeron


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.