Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Howard Kirby z Michiganu zamieril pred dvomi týždňami do miestneho bazáru. Za 70 dolárov nakúpil niekoľko kusov nábytku a tešil sa z výhodného nákupu. Ako neskôr zistil, spravil ešte oveľa lepší obchod, ako si pôvodne myslel.

Šokujúci pohľad sa podľa AP News naskytol Howardovej neveste, keď otvorila taburetku, ktorú kúpili. Niekto by mal šťastie na špinu, prach, prípadne ploštice, no ona objavila kopy stodolárovych bankoviek v celkovej hodnote 43-tisíc dolárov.

Prvotné prekvapenie rýchlo vystriedalo odhodlanie vrátiť peniaze pôvodnému majiteľovi. Kirbyovci by nedokázali pokojne spávať, ak by bez práce získali obrovský obnos, ktorý by mohol niekomu chýbať.

Bugs Bunny Money GIF by Looney Tunes - Find & Share on GIPHY

Ako ukázalo pátranie, pôvodný majiteľ nežije. Taburetku do obchodu priniesla Kim Fauth-Newberryová, ktorá ju zdedila po svojom starom otcovi, ktorý nedávno zomrel. Howard aj tak považoval za svoju povinnosť peniaze vrátiť a odovzdal ich Kim priamo v priestoroch bazáru.

Mnohí sme sa už stretli s tendenciou starých ľudí schovávať peniaze doma. Dôchodcovia často bankám nedôverujú a riadia sa heslom „Čo je doma, to sa počíta“.

Nebohý dedo nebol výnimkou a pozostalí spomínajú, že za všetko platil v hotovosti – dokonca aj za opravu strechy v hodnote 9000 dolárov. Takže vôbec nie je na škodu všetky veci po nebožtíkovi poriadne skontrolovať ešte pred tým, ako sa ich zbavíme.

Zdroj: apnews.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.