Rodina vypestovala obrovské avokádo, z ktorého by sa najedlo 20 ľudí

Získalo aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov.

Zdroj: Charles, Unsplash

Milovníkov avokáda by takýto prírastok v rodine rozhodne potešil. Rodine, ktorá pochádza z čarovného Havaja, sa podarilo vypestovať obrovské avokádo. Je tak veľké, že si vyslúžilo aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov. O tomto zaujímavom príbehu informoval web CNN.

Zdá sa, že na tomto malebnom mieste majú pre rast avokád veľmi dobré podmienky. Mnohí z nás, ktorí si nechali podľa DIY návodov vyklíčiť z kôstky rastlinku, teraz kričia závisťou. Juliane Pokini, matka rodiny, získala semiačko tohto avokáda od švagra, ktorý ho mal od svojich rodičov. Trvalo 10 mesiacov, kým avokádo dorástlo zo semiačka na takúto nevšednú veľkosť.

Avokádo váži v prepočte na kilogramy približne 2,55 kg. Rodina prezradila, že pri sadení semiačka vôbec neočakávala, že im vyrastie takýto obrovský plod. Rozhodli sa preto, že sa pokúsia o zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Síce to chcelo veľa trpezlivosti, no nakoniec po niekoľkých mesiacoch certifikát s rekordom získali.

Akonáhle bola hotová všetka potrebná dokumentácia pre zápis rekordu, z avokáda nevzniklo nič iné ako guacamole, ktoré zasýtilo 20 ľudí. Rodine sa trhanie rekordov celkom zapáčilo, a preto sa rozhodne nechcú vzdávať a pokúsia sa vypestovať ďalšie obrovské avokáda.

Nie je to však prvé avokádo, ktoré sa umiestnilo v Guinnessovej knihe rekordov. Aj predtým sa viacerí ľudia potešili z obrovských avokád, no toto avokádo z Havaja ich prevalcovalo svojou hmotnosťou veľmi rýchlo. Medzi svetovými rekordmi nájdeme, napríklad aj obrovskú kapustu, ktorá vážila 62 kilogramov alebo 10-kilový strapec hrozna.

Na záver si pozri video psíka, ktorý dokáže najrýchlejšie popraskať 100 balónov. Milé. 

Zdroj: CNN, guinnessworldrecords

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ovečka Shaun sa vracia v novom filme! Bude riešiť aj inváziu mimozemšťanov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME