Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Rodina žije v neustálom strachu. Útočia na ňu agresívne čajky

Rodinu si čajky vyhliadli po tom, čo sa na ich pozemku zranilo ich mláďa.


Hroznú situáciu ako vystrihnutú zo slávneho hororu Vtáci od Alfreda Hitchcocka zažíva rodina Bakerovcov zo severného Walesu. Útočia na ňu totiž agresívne čajky, píše portál LADbible. Dave Baker a jeho manželka Nicki tak musia po ulici chodiť vyzbrojení metlami či palicami, aby mali čím vtáky odháňať.

Dave tvrdí, že čajky na nich útočia „koordinovane“, a to nielen naňho a jeho manželku, ale aj na ich 10-ročnú dcérku Katrinu. „Včera som sa domov dostala až na tretí pokus,“ zverila sa Nicki. „Pre našu rodinu je to nesmierne stresujúce. Počas školských dní musí ísť Dave von ako prvý a otvoriť dvere na aute, aby Katrina mohla rýchlo nastúpiť bez toho, aby na ňu zaútočili.“

Na rodinu útočia agresívne čajky
Shutterstock

Ona sama vraj z domu nevychádza bez palice. Chvíľu nosila aj dáždnik, ale toto riešenie sa ukázalo ako málo praktické. „Preferujú útočenie v skupinách a po jednom vás bombardujú, akoby išlo o koordinované útoky. Zletia dolu s vytiahnutými pazúrmi a dokážu sa dostať veľmi blízko. Sú to psychopati!“

Koordinované útoky

Dodali, že vtáky si vyhliadli hlavne ich rodinu, ale občas útočia aj na iných okoloidúcich. „Nedávno som videla, ako žena venčila psa a igelitovou taškou ich odháňala, keď sa snažila utiecť,“ dodala Nicki. Do regiónu Conwy’s Kinmel Bay sa presťahovali pred dvoma rokmi.

Keďže ide o prímorskú oblasť, neprekvapí, že tu možno natrafiť na množstvo čajok. Situácia sa však vyhrotila asi pred rokom, keď zo strechy Bakerovcov spadla malá čajka a poranila si krídlo. Síce prežila a ostala žiť na pozemku Bakerovcov, ale čajky si rodinu zrejme dobre zapamätali.

„Jej rodičia z toho všetkého zrejme obvinili nás a nášho psa,“ povedala Nicki. Čajky sú známe tým, že majú silné ochranárske pudy a svoje potomstvo dokážu do krvi brániť.

Svojím správaním znemožňujú aj akékoľvek opravy na streche. Bakerovci by na nej potrebovali urobiť niekoľko opráv, ale pracovníci to odmietajú. Boli by totiž pod neustálymi útokmi čajok. Niekto by si možno povedal: „No dobre, keď sú tie vtáky také agresívne, tak prečo ich proste nezastrelia?“ Také jednoduché to nie je, keďže čajky sú chránené a je dokonca zakázané ničiť ich hniezda.

„Obávam sa o bezpečnosť svojej manželky a dcéry. Ak by to neboli vtáky, ale potkany, môžete nastražiť jed. Ale úrady si zrejme myslia, že život človeka je menej než život lietajúceho škodcu,“ povedal Dave.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť