Rodinná oslava v kocke

Príbuzní sú ako horská krajina – najlepší dojem robia z diaľky


Poznáš to, máš už svoj vek (mysli na to, že s pomocou slovenského zdravotníctva je priemerná dĺžka života 50 rokov. Ak máš 25,už si v polovičke! To je dôvod na depresiu.) a si pozvaný na oslavu nejakého rodinného príslušníka. V hlave si prehrávaš všetky americké filmy od výmyslu sveta, ktoré si videl a predstavuješ si, ako sa celá rodina zíde, sadnete si spolu za veľký stôl, všetci sa smejú a bavia, hrá dobrá hudba, je sa dobré jedlo, čo to sa popíja, všetci sa rozprávajú a tešia sa z úspechov druhých…Okej, teraz vypľuj tú halucinogénnu pilulku a rozmýšľaj chvíľu triezvo. Je mi ľúto, ale vytrhneme ťa z tvojich sladkých predstáv o dokonalej rodinnej idylke. Takto to jednoducho nebude prebiehať. Scenár bude asi takýto:

 

1. Prípravy

Dajme tomu, že oslávencom je tvoj tatko. To znamená, že ideš potencionálne domov, ak teda ešte nebývaš u rodičov. Cca 3 dni pred oslavou začína ten skutočný zhon, kedy sa zisťuje, čo chýba a čo nechýba.

„Okej, máme vybavenú tú tortu v tvare rozkroku? Nie, som si istá, že ju bude mi-lo-vať.“
„Ako to, že Ružena nepríde? Veď mala doniesť šunkovú roládu. S čím teraz budeme jesť ten sendvič?“
„Chceli sme 2 stoly a 6 lavíc, nie 3 lavice bez stola. No mne je to jedno ale do dvoch hodín tu chcem mať celú moju objednávku, inak vám dám 0 hviezdičiek v mojej recenzii“.

Možno máš pocit, že toto plánovanie sa ťa netýka. Si na omyle. Najlepšie je sa až do úplného začiatku oslavy zdržiavať mimo rodičovské oči. Proste sa tvár, že si vo svojej izbe na 3 dni upadol do kómy. Pretože akonáhle nadviažeš akýkoľvek kontakt, si v pi*i. „Sprav toto, podaj mi toto, umy hento, prestri tamto“. Toto nechceš. Ak raz priložíš ruku k dielu už sa z teba stane profesionálny catering na celú oslavu. TOTO NECHCEŠ. Akonáhle sa dovalí família, napätie na chvíľu opadne, lebo všetci si držia tie fejkové úsmevy na tvári. Ale nie na dlho. Hurikán Katrina sa blíži.

Zdroj: tumblr.com

2. Oslava

Poznáš to, keď vŕtaš do steny a niekedy to nejde, ale niekedy zasa akoby sa to prevŕtalo samo? To znamená, že si prevŕtal potrubie. A presne tak vypáli aj táto párty. Samotná oslava predstavuje stenu, najkonfliktnejší člen rodiny je vŕtačka a všetci iba čakajú, kým jedna z jeho poznámok trafí potrubie. A ak bude plynové, tak si priprav popcorn, pretože toto bude dráma tvojho života. Ale ešte predtým si vypočuješ pár nemiestnych poznámok ako napríklad :

„Ahoj drahá, vám sa konečne podarilo bábo? A čo to bude?“ (Potešujúce ak si v 5. mesiaci, trochu menej potešujúce, ak nie si tehotná.)

„My sme sa s Karolom už usadili, v septembri sa ideme brať. A ty si na tom ako?“
„Som single a jediní moji priatelia sú alkohol, spánok a depresia.“

Nevadí, predýchaš a ideš ďalej. Zo začiatku prihodíš ruku k dielu pri varení kávy a naberaní jedla, ale v polovici oslavy sa už iba pristihneš ako sa naschvál schovávaš v rohu kuchynskej linky s tanierom dobošiek na kolenách a fľašou vína v ruke.

Zdroj: lockerdome.com

3. Darčeky

Na rodinných oslavách milujem najmä originalitu pri výbere darčekov. Vieš, ten fakt, že každý darček je jedinečný a výnimočný. Mám na mysli jedno z tých tričiek s neuveriteľne originálnymi a roztomilými nápismi ako napríklad „trvalo mi 50 rokov kým som začal vyzerať takto dobre“, „40 a stále sexy“, „nie som starý, mám len 12 354 dní.“ Tak originálne. Krásne a originálne. Ďalším ultra originálnym darčekom je alkohol. Pretože na týchto 2 stoloch, ktoré tu vidíš, ho nie je dosť. Nevraviac o špajzi, ktorá vyzerá ako kumbál nejakého alkoholika, pretože trojčlenka, ktorou tvoja mama vypočítala pomer množstva alkoholu ku počtu hostí je založená na veličine “pre istotu“. Skvelým variantom sú taktiež peniaze. Pretože originalita je naše druhé meno. A ešte jedným veľmi častým darčekom sú elektrické spotrebiče. „Och ty máš narodeniny? 40? Na, tu máš kávovar.“ Presne tak, od kávovaru, cez toastovač až po vysávací robot so strihačom na chlpy z nosa a čističom mačacích výkalov. A absolútne nikomu nevadí, že nemáš mačku. Táto udalosť srší originalitou.

Zdroj: dailydot.com

4. Konverzácie

Počúvať cudzie konverzácie sa nepatrí, avšak Boh nám (žiaľ) nedal možnosť zavrieť si uši a tak niekedy prepočujeme aj veci, ktoré by sme najradšej vygumovali z mozgovej kôry. A kde sa dá prepočuť viac nechcených informácií ako na rodinných oslavách? Sexuálne vtipy pomaly 50 ročných dinosaurov, nenápadné ohováranie ostatných členov rodiny (aj tých prítomných), porovnávanie platov, sťažovanie sa na celý vesmír a zhadzovanie viny na hviezdy a ostatné vesmírne telesá, chválenie svojich detí a povyšovanie ich nad deťmi ostatných („Matej zmaturoval na samé jednotky a to sa do toho ani poriadne nepozrel“.) Fajn, chápeme. Matej je úžasný a povedala si to preto, aby sa ostatní cítili neschopne a namiesto trápneho ticha vyhlásili tvojho syna za poloboha. Ale hádaj čo odomňa dostaneš. Správne, trápne ticho. A oštiepok po spotrebe! A tiež super sú už spomínané doterné otázky zasahujúce tak hlboko do ľudského súkromia (najmä ak si introvertný tajnostkár). Pre dobro v rodine však najlepšie urobíš, ak ten falošný úsmev, ktorý si nahodil pred 3 hodinami udržíš čo najdlhšie (pojem “čo najdlhšie“ cháp v zmysle “tak dlho, kým nedostaneš kŕč do sánky“).

Zdroj: standard.co.uk

5. Očakávania

Hlavným pravidlom je neočakávať veľa. Najmä situácie typu „dokonalá rodinná atmosféra a duchaplné rozhovory“ si okamžite vyškrtni z tvojho zoznamu prianí. Nechcem, aby to znelo, že čas strávený s rodinou je úplne zlý. Nie je. Ale čas je tak isto veľmi relatívny pojem. Ak myslíš “čas“ v zmysle hodinky či dvoch strávených s rodinou, tak je to okej. Ak však myslíš pojem “čas“ ako 2 dni plné teroru, buzerácie a nepriamych urážok, tak v tomto prípade to je skôr na škodu ako na úžitok. Prečo 2 dni? Zapamätaj si, že ďalším pravidlom osláv je, že jedlo sa nikdy nezje všetko (pretože aj v tomto prípade používame veličinu “pre istotu“), a to znamená, že buď hostia prídu aj na druhý deň alebo prespia. Jedno lepšie ako druhé. Ale nezúfaj. Poviem ti, čo určite očakávať môžeš. Plný žalúdok, dostatok alkoholu a drámu. Rodinné oslavy sa zrazu vôbec nezdajú byť až tak zlé.

Zdroj: twitter.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Macka Pú práve zakázali v Číne, pretože sa vraj podobá na čínskeho prezidenta Xi Jinpinga

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
78
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Rodinná oslava v kocke

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME