Rodinu na opekačke prekvapila nečakaná návšteva. Mnohí by ju radšej oželeli

Rodinu v prírode prišla pozrieť kolónia obrovských krabov.

Zdroj: © Shutterstock

Rodinná opekačka je predzvesťou hneď niekoľkých vecí. Po prvé, tatko sa zase raz bude snažiť postaviť stan bez návodu, a tak doň bude v lepšom prípade pršať, v tom horšom budete spať len na deke. Po druhé, všade bude hmyz a nech už budete jesť čokoľvek, každé sústo so sebou ponesie aj dávku nechceného proteínu.

A po tretie, v určitej fáze vás príde navštíviť 50-členná kolónia monštruóznych krabov. Okej, toto možno nie je také bežné, ale ako informuje portál 9 News, stať sa to môže. Amy Luetich sa nedávno s rodinou vybrala na večerný piknik do prírody Vianočného ostrova. Nebolo to prvýkrát, čo tam spolu boli, avšak podobnú spoločnosť ešte nikdy nezažili.

Na opekačku zavítali desiatky krabov

Najprv išlo všetko podľa plánu. Povyťahovali rozkladacie stoličky, nachystali všetko potrebné a hodili jedlo na oheň. Ani vo sne by im nenapadlo, že lákavá vôňa pečúceho sa mäsa naláka do ich kruhov miestnych hladošov. Lenže, stalo sa. Čoskoro boli v obkľúčení a okolo ich skromného posedenia sa hemžilo 52 strašidelných krabov. 

Gepostet von Christmas Island Tourism am Sonntag, 20. September 2020

Rodina sa nebála. A tomu všetka česť. Ono to totiž vôbec neboli rozkošné drobné kraby, čo si so sieťkou z pouličného obchodu za trojnásobok bežnej ceny naháňal po pláži. Toto boli kraby palmové, inak prezývané aj kokosové kraby, ktoré dorastajú až do veľkosti jedného metra. Už ti stiahlo polky? Lebo by malo.

Nie sú nebezpečné

Ako sa na facebooku vyjadril admin skupiny Christmas Island Tourism, ktorý fotky rodiny s krabmi zverejnil, nebezpečné nie sú. Nesnažia sa ťa chňapnúť klepetami a väčšinou sa pohnú preč, keď im naznačíš, že by mali. Rodina to očividne vedela a namiesto plánovania úteku (to je normálna reakcia v takomto prípade, nie?) sa s nimi „dali do reči“.

Gepostet von Christmas Island Tourism am Sonntag, 20. September 2020

Gepostet von Christmas Island Tourism am Sonntag, 20. September 2020

Decká sa s nimi začali hrať, rodičia cvakali jednu fotku za druhou. Niet divu, takáto vec sa ti predsa nepritrafí každý deň (a vďakabohu za to). Po zverejnení obrázkov chceli mnohí vedieť, ako je možné, že sa ich kraby nebáli. Aj na to mal admin skupiny odpoveď: „Palmové kraby, rovnako ako aj iné zvieratá na ostrove, sú tu chránené. Vedia, že im nikto neublíži, preto sa neskrývajú a ľudí sa neboja.“ 

Zdroj: 9news.co.au

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
35
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné výroky, ktoré dokonale vystihujú dospelosť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME