Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Rodinná opekačka je predzvesťou hneď niekoľkých vecí. Po prvé, tatko sa zase raz bude snažiť postaviť stan bez návodu, a tak doň bude v lepšom prípade pršať, v tom horšom budete spať len na deke. Po druhé, všade bude hmyz a nech už budete jesť čokoľvek, každé sústo so sebou ponesie aj dávku nechceného proteínu.

A po tretie, v určitej fáze vás príde navštíviť 50-členná kolónia monštruóznych krabov. Okej, toto možno nie je také bežné, ale ako informuje portál 9 News, stať sa to môže. Amy Luetich sa nedávno s rodinou vybrala na večerný piknik do prírody Vianočného ostrova. Nebolo to prvýkrát, čo tam spolu boli, avšak podobnú spoločnosť ešte nikdy nezažili.

Na opekačku zavítali desiatky krabov

Najprv išlo všetko podľa plánu. Povyťahovali rozkladacie stoličky, nachystali všetko potrebné a hodili jedlo na oheň. Ani vo sne by im nenapadlo, že lákavá vôňa pečúceho sa mäsa naláka do ich kruhov miestnych hladošov. Lenže, stalo sa. Čoskoro boli v obkľúčení a okolo ich skromného posedenia sa hemžilo 52 strašidelných krabov. 

Gepostet von Christmas Island Tourism am Sonntag, 20. September 2020

Rodina sa nebála. A tomu všetka česť. Ono to totiž vôbec neboli rozkošné drobné kraby, čo si so sieťkou z pouličného obchodu za trojnásobok bežnej ceny naháňal po pláži. Toto boli kraby palmové, inak prezývané aj kokosové kraby, ktoré dorastajú až do veľkosti jedného metra. Už ti stiahlo polky? Lebo by malo.

Nie sú nebezpečné

Ako sa na facebooku vyjadril admin skupiny Christmas Island Tourism, ktorý fotky rodiny s krabmi zverejnil, nebezpečné nie sú. Nesnažia sa ťa chňapnúť klepetami a väčšinou sa pohnú preč, keď im naznačíš, že by mali. Rodina to očividne vedela a namiesto plánovania úteku (to je normálna reakcia v takomto prípade, nie?) sa s nimi „dali do reči“.

Gepostet von Christmas Island Tourism am Sonntag, 20. September 2020

Gepostet von Christmas Island Tourism am Sonntag, 20. September 2020

Decká sa s nimi začali hrať, rodičia cvakali jednu fotku za druhou. Niet divu, takáto vec sa ti predsa nepritrafí každý deň (a vďakabohu za to). Po zverejnení obrázkov chceli mnohí vedieť, ako je možné, že sa ich kraby nebáli. Aj na to mal admin skupiny odpoveď: „Palmové kraby, rovnako ako aj iné zvieratá na ostrove, sú tu chránené. Vedia, že im nikto neublíži, preto sa neskrývajú a ľudí sa neboja.“ 

Zdroj: 9news.co.au


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť