4) Existujú výslovne mužské a ženské práce
Psychologička Christia Spears Brown, ktorá sa touto témou už istý čas zaoberá, vo svojej knihe rodičom radí, že by mali nechať chlapcov hrať sa s bábikami a dievčatá s autíčkami. Takisto odporúča chlapcov naučiť variť a dievčatá napr. niečo opraviť, používať kladivo a skrutkovač.
Vysvetľuje, že potom to budú mať obe pohlavia v živote ľahšie. Muži sa nebudú hanbiť za využívanie rodičovskej dovolenky a ženy budú mať širší záber aj pri výbere povolania a budú celkovo sebestačnejšie.
5) Ženy majú horšie organizačné schopnosti ako muži
Výskumy ukazujú, že ženy sa dostávajú do riadiacich pozícií počas krízy, zatiaľ čo muži v období, keď firma prosperuje. Mnoho zamestnávateľov totiž verí, že ženy sú horšie manažérky a majú väčší sklon k iracionálnemu správaniu, dajú sa ľahko rozrušiť a ovplyvniť.
Taktiež veria, že si ťažšie vybudujú rešpekt, a preto mnohí uprednostňujú na obsadenie riadiacich pozícií práve mužov. Táto myšlienka ale vytvára efekt skleneného stropu, čiže neviditeľnú rodovú bariéru, ktorá oddeľuje nežnejšie pohlavie od vyšších pozícií.
6) Muž musí zakaždým platiť v podniku za ženu
No nie je to úplne tak. Psychológovia sa zhodujú, že ak chce byť žena rešpektovaná, mala by raz za čas zaplatiť aj ona. Ak ide o vyvážený vzťah, ideálne je, keď muž ponúkne zaplatenie a žena, hoci to prijme, zaplatí nabudúce.
A ak dostane od muža darček, mala by mu taktiež nejaký dať. Keď skutočne potrebuje pomoc, mala by o ňu požiadať a muž by mal byť pripravený pomôcť. No v situáciách, keď sa vie o seba ľahko postarať sama, by mala uprednostniť túto možnosť.