Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

December pomaly končí, čo znamená, že nastal čas na koncoročné zhodnotenie uplynulých mesiacov. Toto obdobie ťa núti (ako každý rok) trocha sa nad sebou zamyslieť a predsavziať si, že v novom roku budeš lepšou verziou samého seba – budeš milší k okoliu, zdravšie jesť, viac cvičiť, lepšie sa učiť, pomôžeš rodičom, niečo si ušetríš a s kamarátmi prežiješ najlepší rok tvojho života… Keďže začína nová dekáda, je na to všetko ideálny čas!

Podľa múdrych príručiek je prvý a najdôležitejší bod k tomu, aby si zmenil svoj život, plánovanie. A nemyslíme tým nekonečné reči o tom, čo všetko urobíš, ktoré vzápätí odveje prvý slabý vetrík, ale ozajstné plánovanie – k čomu neodmysliteľne patrí aj zapisovanie a následné značenie splnených úloh. K tejto činnosti ti poslúži klasický tlačený diár.

Ak si doteraz fungoval na princípe post-it papierikov, ktoré sa ti večne strácali alebo ťukania poznámok do aplikácie v mobile, ktoré ťa zakaždým iba naviedlo ku prokrastinácii na sociálnych sieťach, tak ti nasledujúce riadky môžu prísť vhod.

Archív EMEFKA

Toto sú tipy na diáre na rok 2020, ktoré ti pomôžu zorganizovať tvoj čas a spestria ti chvíle, keď sa budeš snažiť tváriť ako zodpovedný dospelý.

Praktický diár

Pre každého z nás je praktické niečo iné – niekomu vyhovuje minimum priestoru na zapisovanie, len nech je diár extra skladný, iný zas vyžaduje celú stranu na deň. Pravdepodobne nikdy nebudeš na 100% spokojný, ale existujú diáre, ktoré majú k dokonalosti veľmi blízko.

The Žurnál

Takou dokonalosťou je slovenský diár The Žurnál, ktorý sa vďaka spätnej väzbe používateľov zdokonaľuje rok čo rok. V súčasnosti si vieš vybrať z viacerých druhov – máš k dispozícii Polročník, Ročník, Nápadník, Kreatívca alebo Školáka.

S trochou disciplíny sa ti pomocou tohto diára podarí naplánovať všetko – či už z krátkodobého alebo dlhodobého hľadiska a budeš mať prehľad aj o tvojom kariérnom alebo osobnostnom raste. Veľkou výhodou diára The Žurnál je, že vďaka luxusnému prevedeniu z čiernej kože ho ocenia nielen ženy, ale aj tí „najfajnovejší“ chlapi.

Archív EMEFKA

Motivačný diár

Každý občas potrebuje trocha postrčiť – či už sa jedná o cvičenie, snahu niečo sa naučiť alebo jednoducho iba preklenúť zlé obdobie. K tomu sú ideálne motivačné diáre, ktoré sú plné rád, citátov a optimizmu.

Som Idealista 2020

Takým diárom je napríklad týždenný diár Som Idealista 2020, ktorý ti prináša na každý týždeň v roku samostatný citát, ktorý ti pomôže uvedomiť si tvoju hodnotu, posunúť sa ďalej a vnútorne rásť. Má menší formát, takže sa vojde do každej tašky alebo kabelky a je vcelku elegantný – tmavý so zlatými prvkami. Tento diár sa nebudeš hanbiť vyťahovať ani na verejnosti.

Archív EMEFKA
A Cup of Style Motivační diář 2020

Ak potrebuješ diár, ktorý má okrem klasického priestoru na samostatné dni ešte nejaké to miesto navyše, je tento týždenný diár od dvojice A Cup od Style pre teba ideálny. Je trocha väčší ako bežné malé diáre, ale dokážeš z neho vyťažiť maximum.

Množstvo okienok na to-do list, mesačné plánovanie, zhrnutia a motivačné dvojstrany ťa presvedčia, že organizovať si svoje dni môže byť aj zábava, a nie je to činnosť iba pre bifľošov.

Archív EMEFKA

Štýlový diár

Nebudeme ti klamať – občas prídu dni, keď ti budú všetky motivačné citáty na nič a ty uvidíš svet v päťdesiatich odtieňoch sivej. A každá jedna motivačná myšlienka ti spôsobí ešte väčšiu ujmu na psychike. Ak ti ale jazyk sarkazmu nie je cudzí, máme riešenie aj na takéto dni.

Dark Side of Žika Diár 2020

Tento týždenný diár ti poskytne každý týždeň jednu (sarkastickú) motivačnú myšlienku, ktorú si môžeš každý deň opakovať ako mantru. Okrem toho v ňom natrafíš na nepravidelne rozmiestnené hlášky, ktoré ti zaručene aspoň na chvíľu zlepšia náladu (a hlavne – prinútia ťa častejšie siahnuť po diári a kontrolovať si zapísané poznámky).

Archív EMEFKA

Knihomoľský diár

Každý správny knihomoľ má nejaký zápisník, kde si značí rôzne knižné záležitosti – či už zoznam kníh, ktoré prečítal, požičal, ale aj dátumy knižných udalostí. A najlepšie je, keď to všetko môže byť na jednom mieste.

Panta Rhei Knižný diár 2020

Ak si správny knihomoľ, tvoj rok 2020 bude sprevádzať práve Knižný diár. Tento týždenný diár okrem zapisovania úloh využiješ aj na zapisovanie kníh, ktoré si prečítal alebo chceš prečítať. Obsahuje aj zopár pekných citátov, zaujímavých receptov, rôznych úloh a zaujímavostí. Úplnou topkou je Knihožrútska výzva, ktorú si nesmieš nechať ujsť.

Archív EMEFKA

+ 1 tip navyše: Motivačný zápisník

V prípade, keď by si si aj chcel poctivo viesť diár a zapisovať si doň všetko dôležité, ale máš pocit, že toho tak veľa vlastne ani nemáš a podstatná časť diára by bola nevyužitá, máme pre teba dobrú správu!

Objavili sme Minimalistický denník – nedatovaný denný diár, ktorý ti pomôže dokonale si naplánovať deň, ktorý len chceš. Konkrétnemu dňu je venovaná celá dvojstrana s možnosťou rozplánovania úloh podľa hodín a dôležitosti a ešte sa ti zvýši miesto aj na poznámky alebo zaznamenanie rozpočtu. Na začiatky s plánovaním je ako stvorený.

Archív EMEFKA

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý diár, dúfame, že ti uľahčí vstup do nového roka a spríjemní strastiplnú cestu za tvojím lepším ja, o ktoré sa budeš usilovať.


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.