Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Roman Mikulec zostáva ministrom vnútra, ustál ôsmy pokus o odvolanie

Mimoriadna parlamentná schôdza k odvolaniu ministra vnútra Romana Mikulca sa začala 15. novembra.


Roman Mikulec (OĽANO) zostáva ministrom vnútra, ustál aj ôsmy pokus o odvolanie. Za jeho odvolanie dnes v parlamente hlasovalo 71 poslancov, 47 bolo proti, 23 sa zdržalo a dvaja nehlasovali. Na odvolanie bolo potrebných 76 hlasov.

Mimoriadna parlamentná schôdza k odvolaniu ministra vnútra Romana Mikulca sa začala 15. novembra. Keďže parlament nebol uznášaniaschopný, predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) prerušil schôdzu a jej pokračovanie určil na dnes. Návrh na vyslovenie nedôvery Mikulcovi predložila opozícia. Pod návrh sa podpísali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD, Republiky a traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (Život – národná strana).

Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica minister vnútra Mikulec spôsobil svojou neschopnosťou pri riešení migračnej krízy nielen medzinárodnú blamáž, ale aj bezpečnostné riziko pre Slovensko. Na Slovensko nechal Mikulec podľa neho prísť ľudí, o ktorých nevieme, kto sú a čo je ich cieľom. Fico je presvedčený, že Česká republika koná v súlade s medzinárodnými zmluvami, keď vracia nelegálnych migrantov naspäť na Slovensko. Zavedenie jednostranných hraničných kontrol zo strany Česka a Rakúska je podľa neho vizitkou Mikulca a policajného prezidenta Štefana Hamrana.

TASR

Roman Mikulec obvinenia odmieta. Je presvedčený, že pre zabezpečenie ochrany hraníc robí rezort vnútra pod jeho vedením maximum. „Pokiaľ Fico hovorí, že si nevážime schengen a že sme brutálne zlyhali, je to práve naopak. My si ctíme schengen a nariadenia, ktoré zo schengenského kódexu vyplývajú a vážime si aj nariadenia Európskeho parlamentu a rady,“ hájil sa Mikulec. Podľa jeho slov nie je pravda, že by sme na Slovensku nevedeli, kto nelegálni migranti sú, pretože sa od nich berú biometrické dáta. Podčiarkol, že títo migranti nemajú záujem zostávať na Slovensku, pretože mieria hlavne do Nemecka. Podotkol, že Česká republika tým, že zaviedla kontroly na našich hraniciach, porušila schengenský kódex.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť