Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek
V spolupráci s Bontonfilm
Zdroj: ©CalMaple / MovieStillsDB

Romantická dráma After: Puto už čoskoro zamieri do kín. Aké filmy z tejto série sme doteraz videli?

Na štvrtý diel romantickej série si budeš môcť zájsť koncom tohto týždňa.

Romantická séria After už tento týždeň dorazí so svojím štvrtým dielom. Pri tejto príležitosti sme sa trochu bližšie pozreli na predchádzajúce časti a pripomenuli si ich tržby či divácke prijatie.

After vychádza z románov Anny Todd, ktoré sa stali mimoriadne populárnymi na celom svete. Netrvalo dlho a po osudovom príbehu lásky mladej Tessy a záhadného Hardina skočili aj producenti.

After: Bozk

Prvý film After: Bozk mal premiéru v lete roku 2019. O réžiu sa postarala Jenny Gage. Vo filme sme sa prvýkrát zoznámili so študentkou Tessou (Josephine Langford), ktorá má všetko, čo si môže želať.

Má skvelú rodinu, kamarátov a je dobrou študentkou. Všetko sa však zmení, keď spozná tajomného Hardina (Hero Fiennes Tiffin), ktorý bojuje s vlastnými démonmi. Tessu však veľmi priťahuje a čoskoro sa medzi nimi rozvinie vášnivý, ale aj komplikovaný vzťah.

After: Puto, romantický film, dráma, kino premiéra, slovenské kino, kino program
MovieStillsDB / Aviron Pictures

Snímka sa u divákov dočkala pomerne pozitívnej odozvy a oproti rozpočtu 14 miliónov dolárov dokázala na tržbách získať takmer 70 miliónov. Išlo teda o úspech, takže pokračovaniam nič nestálo v ceste.

After: Sľub

Druhý diel s názvom After: Sľub režíroval Roger Kumble a premiéra sa uskutočnila v roku 2020. Tessa a Hardin naplno prepadli osudovej láske, ale tajomstvá minulosti ich vzťah začnú ohrozovať.

Hardin musí prekonať tiene minulosti a dokázať Tesse, že sa zmenil. Tá však už rozhodne nie je nevinnou študentkou a dokonca uvažuje, že by Hardina opustila a našla vytúžený pokoj. Či to ale dokáže, je iná otázka.

Snímka síce v tržbách bodovala menej než prvý diel, ale stále išlo o solídny hit. Dokázala do kasičky prisypať 48 miliónov dolárov. Plus k tomu treba pripočítať aj nejaké ďalšie výťažky zo streamu (film štartoval súbežne v kinách a prostredníctvom video-on-demand).

After: Puto, romantický film, dráma, kino premiéra, slovenské kino, kino program
MovieStillsDB / Open Road Films

After: Tajomstvo

O rok neskôr, teda v roku 2021, dorazil do kín tretí diel After: Tajomstvo od Castille Landon. Hlavní hrdinovia úspešne doštudovali univerzitu a musia sa pobiť s reálnym životom. Tessa by síce mohla získať vysnívanú prácu, ale Hardin by bol rád, ak by sa s ním presťahovala do Londýna.

Do ich vzťahu sa tak opäť vkrádajú problémy, ktoré navyše komplikuje aj Hardinova žiarlivosť a náročná povaha. Keď sa nečakane vráti Tessin otec a odhalí sa ďalšie tajomstvo Hardinovej minulosti, budú sa obaja musieť definitívne rozhodnúť, či zostanú spolu.

After: Puto, romantický film, dráma, kino premiéra, slovenské kino, kino program
MovieStillsDB / Voltage Pictures / Vertical Entertainment / Fathom Events

O rozpočte snímky nemáme konkrétne informácie, avšak na box office sa jej podarilo trhnúť takmer 22 miliónov. Išlo síce o najmenej z celej série, ale film si fanúšikov našiel aj na streamovacích platformách, takže tvorcovia si stále mohli odškrtnúť relatívny úspech.

After: Puto

Štvrtý a zároveň posledný diel tejto romantickej ságy After: Puto zamieri do našich kín koncom augusta. Réžie sa opäť chopila Castille Landon a príbehovo nadviažeme priamo na záver tretieho dielu. Hardin sa dozvedel šokujúcu pravdu o svojom otcovi a prepadá sa do temnoty, ktorú potláča alkoholom.

Tessa sa vracia do Spojených štátov, ale bude musieť čeliť následkom osobnej tragédie. Hardin sa jej síce snaží byť oporou, ale jeho vlastné problémy ho už pohltili natoľko, že situáciu skôr zhorší. Tessa sa teda rozhodne začať znovu, ale Hardin je odhodlaný opäť o ňu zabojovať. Nie je však už neskoro?

V hlavných úlohách sa opäť predstavia Hero Fiennes Tiffin a Josephine Langford, ktorých doplnia aj Louise Lombard, Kiana Madeira, Rob Estes, Carter Jenkins, Chance Perdomo či Jack Bandeira. Snímka sľubuje konečné vyvrcholenie celej série a fanúšikom iste ponúkne všetko, po čom túžia.

Tiffin a Langford medzi sebou majú, zdá sa, stále skvelú chémiu a evidentne nebude núdza ani o poriadne vášnivé a emocionálne nabité scény. Snímka zamieri do slovenských kín už tento týždeň, 25. augusta.

Bontonfilm

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.