Romantická dráma Malé ženy patrí k oscarovým favoritom. Teraz prichádza do našich kín

Snímka režisérky Grety Gerwig je oceňovaná kritikmi aj divákmi.

Zdroj: Itafilm

Do slovenských kín sa koncom januára dostane jeden z najchválenejších filmov minulého roka. Romantická dráma Malé ženy má na konte 6 nominácií na Oscara (vrátane kategórií za najlepší film, hlavnú a vedľajšiu herečku či adaptovaný scenár).

Snímku nakrútila talentovaná herečka a režisérka Greta Gerwig, ktorá už svojím debutom Lady Bird z roku 2017 dokázala, že v nej drieme obrovský režisérsky talent.

Snímka vychádza z mimoriadne populárneho románu od Louisy Mary Alcott, ktorý bol sfilmovaný už viackrát. Príbeh sa začína odvíjať počas Americkej občianskej vojny a rozpráva o štyroch dospievajúcich sestrách z rodiny Marchovcov: Jo, Meg, Amy a Beth. Každá z nich je odlišná, ale napriek tomu držia spolu a navzájom sa podporujú.

Sestry túžia prežiť život podľa vlastných predstáv a naplniť si svoje sny. To však pre ne nebude úplne jednoduché. Problémy im bude robiť nielen konzervatívna spoločnosť, ale aj ich povahový temperament.

Film si zamilovali diváci aj kritici

Knižná predloha Louisy May Alcott je dnes už právom považovaná za kultové dielo svetovej literatúry, ku ktorému sa vracajú stále nové a nové generácie divákov.

V tejto verzii uvidíme v hlavných úlohách Saoirse Ronan, Emmu Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Lauru Dern, Timothého Chalameta, Tracy Letts či Meryl Streep. Snímka si v Spojených štátoch odbila premiéru už počas Vianoc a stala sa veľkým úspechom u divákov aj kritikov.

Na stránke Rotten Tomatoes majú Malé ženy 95 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.59/10, užívateľské hodnotenie je zase fantastických 92 %. Stránka Metacritic zase hlási famóznych 91 %. Podľa kritikov nás v kinách čaká herecky brilantný, emotívny a príjemný filmový zážitok.

Malé ženy majú podľa recenzentov na to, aby sa stali novodobou klasikou. Greta Gerwig si tak aj vo svojej druhej režisérskej snímke pripisuje obrovský úspech. My na premiére určite chýbať nebudeme.

Ako sme zmienili, snímka je nominovaná na 6 Oscarov, konkrétne v kategóriách najlepší film, najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Saoirse Ronan), najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Florence Pugh), najlepší adaptovaný scenár, najlepšia hudba a najlepšie kostýmy.

Do slovenských kín Malé ženy dorazia 30. januára 2020.

Itafilm

Zdroj: Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kto je Attila Végh a aká bola jeho cesta na vrchol? Dokument o jeho živote prichádza do kín

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME