Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Do slovenských kín sa koncom januára dostane jeden z najchválenejších filmov minulého roka. Romantická dráma Malé ženy má na konte 6 nominácií na Oscara (vrátane kategórií za najlepší film, hlavnú a vedľajšiu herečku či adaptovaný scenár).

Snímku nakrútila talentovaná herečka a režisérka Greta Gerwig, ktorá už svojím debutom Lady Bird z roku 2017 dokázala, že v nej drieme obrovský režisérsky talent.

Snímka vychádza z mimoriadne populárneho románu od Louisy Mary Alcott, ktorý bol sfilmovaný už viackrát. Príbeh sa začína odvíjať počas Americkej občianskej vojny a rozpráva o štyroch dospievajúcich sestrách z rodiny Marchovcov: Jo, Meg, Amy a Beth. Každá z nich je odlišná, ale napriek tomu držia spolu a navzájom sa podporujú.

Sestry túžia prežiť život podľa vlastných predstáv a naplniť si svoje sny. To však pre ne nebude úplne jednoduché. Problémy im bude robiť nielen konzervatívna spoločnosť, ale aj ich povahový temperament.

Film si zamilovali diváci aj kritici

Knižná predloha Louisy May Alcott je dnes už právom považovaná za kultové dielo svetovej literatúry, ku ktorému sa vracajú stále nové a nové generácie divákov.

V tejto verzii uvidíme v hlavných úlohách Saoirse Ronan, Emmu Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Lauru Dern, Timothého Chalameta, Tracy Letts či Meryl Streep. Snímka si v Spojených štátoch odbila premiéru už počas Vianoc a stala sa veľkým úspechom u divákov aj kritikov.

Na stránke Rotten Tomatoes majú Malé ženy 95 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.59/10, užívateľské hodnotenie je zase fantastických 92 %. Stránka Metacritic zase hlási famóznych 91 %. Podľa kritikov nás v kinách čaká herecky brilantný, emotívny a príjemný filmový zážitok.

Malé ženy majú podľa recenzentov na to, aby sa stali novodobou klasikou. Greta Gerwig si tak aj vo svojej druhej režisérskej snímke pripisuje obrovský úspech. My na premiére určite chýbať nebudeme.

Ako sme zmienili, snímka je nominovaná na 6 Oscarov, konkrétne v kategóriách najlepší film, najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Saoirse Ronan), najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Florence Pugh), najlepší adaptovaný scenár, najlepšia hudba a najlepšie kostýmy.

Do slovenských kín Malé ženy dorazia 30. januára 2020.

Itafilm

Zdroj: Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť