Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
V spolupráci s Grada

Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie

Tieto "graďácke" novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.


December je mesiac, keď mnohí denno-denne riešime dilemu, či uprednostníme vianočné trhy, hoci aj na úkor prípadných omrzlín, alebo či sa radšej zakuklíme na gauči s dekou a vareným vínkom pri nejakej dobrej knihe.

S rozhodovaním ti síce nepomôžeme, ale ak chceš zostať v teple, v tomto článku ti poradíme niekoľko zaujímavých knižných titulov, ktoré sa v posledných týždňoch objavili na pultoch kníhkupectiev a stoja za prečítanie.

Julie Caplin – Hrad v Škótsku

Schúľ sa do svojho obľúbeného kresla, zababuš sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítaj do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny, novinky Hrad v Škótsku od našej obľúbenej Julie Caplin. V tejto knihe na teba čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska.

Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí!

A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac…

Knihu Hrad v Škótsku si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Eliška Kramerová – Vianoce v Sniežkove

Pre tých, ktorí aj v dospelosti dokážu oceniť rozprávkové knihy s nádhernými ilustráciami, dávame do pozornosti krásnu detskú rozprávkovú knižku Vianoce v Sniežkove. Ilustroval ju Adrian Macho, ktorý má na starosti aj veľrybu Gerdu alebo výročnú edíciu Harryho Pottera, takže máš istotu, že zaujme aj drobných čitateľov.

V Malej studenej doline v Snežných horách sa schyľuje k Vianociam a miestne zvieratká sa tešia, ako ich spolu oslávia. To však ešte netušia, že im niekto potajomky skryje všetky vianočné ozdoby. Nie nadarmo sú však Vianoce časom zázrakov…

Knihu Vianoce v Sniežkove si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Robert Bryndza – Ťaživé ticho

Milovníci napätia vedia, že príbehy od obľúbeného autora Roberta Bryndzu sú jednoducho stávkou na istotu. Inak to nie je ani pri najnovšom románe – príbehu Ťaživé ticho.

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami. Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám.

Maggie je zdrvená od žiaľu a zožierajú ju nezodpovedané otázky. Jej manžel nebol samovrah. Mal toľko dôvodov žiť. Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu na malom chorvátskom ostrove, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne aj na opustenom mieste a pravda je oveľa temnejšia, než čakala.

Všetko odštartuje list, ktorý jej Will napísal pre prípad svojej smrti a ktorý obsahuje indície odhaľujúce strašidelné tajomstvo. Postupne, ako si Maggie skladá čriepky dokopy, zisťuje, že Willova smrť je spojená s niekým z jeho minulosti… S niekým, kto urobí všetko pre to, aby ju umlčal.

Knihu Ťaživé ticho si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Éric de Kermel – Návrat do údolia rieky Clarée

Čarokrásny dojímavý príbeh Návrat do údolia rieky Clarée z pera Erica de Kermela ťa zavedie do malebného údolia Clarée pod Alpami a otvorí ti svet plný lásky k prírode, starým priateľom, ale aj k mužovi, ktorý by mal byť minulosťou.

Ekologička Ana sa vracia do svojho rodiska k strýkovi Pascovi, ktorý ju vychoval a teraz prevádzkuje horskú chatu. Znova tu nachádza stratenú chuť do života a oddáva sa láske, o ktorej si myslela, že je už dávno zabudnutá. Vylieči sa z toho, čo prežila? A podarí sa jej prekonať ťažobu tajomstiev a nájsť cestu k sebe samej?

Knihu Návrat do údolia rieky Clarée si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Jamie Oliver – Billyho obrovské dobrodružstvo

Kúsok dobrodružstva, štipka priateľstva, kvapka tajomstva a obrovská lyžica mágie… To všetko nájdeš v príbehu Billyho obrovské dobrodružstvo, ktoré napísal Jamie Oliver.

Billy a jeho kamaráti vedia, že do Vodopádového lesa chodiť nesmú. Povráva sa, že pred mnohými rokmi sa tam prihodilo niečo zvláštne, a preto tam už desaťročia nikto z dediny nevkročil… Potom však Billy a jeho najlepší kamaráti Anna, Jimmy a Andy objavia tajný vchod do lesa a neodolajú túžbe preskúmať ho. Čoskoro zistia, že vo Vodopádovom lese sa to len tak hmýri kúzlami a žijú v ňom rôzne nezvyčajné bytosti – bzučiaci elfovia, smradľaví búnovia a všeličo iné.

No les má problémy. Všetko je prepojené prostredníctvom Rytmu, tepu prírody, ktorý udržiava veci v harmónii, no práve teraz sa Rytmus vychyľuje… Dokážu Billy a jeho kamaráti zistiť, čo sa deje, a napraviť to skôr, ako bude príliš neskoro?

Knihu Billyho obrovské dobrodružstvo si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Martin Kasarda – Kniha – najväčší vynález ľudstva

Martin Kasarda si vo svojej najnovšej monografii Kniha – najväčší vynález ľudstva kladie štyri základné otázky: Aké je miesto a aké sú funkcie knihy v dnešnej spoločnosti? Ako sa kniha vyrába, aký je celý životný cyklus tovaru kniha? Ako sa môže marketingová teória pozrieť na knihu ako produkt, aké nástroje môže využiť pri predaji knihy? A ako sa kniha zžila s digitálnymi technológiami? Ohrozili ju a zmenili? Dá sa digitálny svet využiť pri príprave a predaji kníh?

V štyroch častiach knihy autor systematicky odhaľuje aktuálne informácie z domáceho aj medzinárodného knižného sveta. Dozvieš sa, ako knihy vznikajú, aký je slovenský knižný trh a čo môže (a nemusí) zaberať pri ponuke kníh čitateľom. Táto kniha pomôže nazrieť do sveta kníh nielen milovníkom kníh, ale aj autorom, vydavateľom, redaktorom či kníhkupcom.

Knihu Kniha – najväčší vynález ľudstva si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Susan Cain – Sila melanchólie

Prečo nás baví smutný film, počúvame smutnú hudbu a čítame srdcervúce príbehy? Ak ťa upokojuje daždivý deň, čerpáš inšpiráciu zo samoty a intenzívne reaguješ na krásu v umení či v prírode, nie si sám. Sladkobôľny pocit mali v sebe filozofi, básnici, vedci, skladatelia či maliari a asi ho máš aj ty.

Susan Cain sa knihou Sila melanchólie snaží ukončiť tyraniu pozitivity, a tvrdí, že je v poriadku a prospešné zažívať smutné emócie. Bez smútku tlmíme plnosť našej radosti, melancholický a nostalgický pohľad na život pomáha našej kreativite a spája nás s inými ľuďmi.

Uvedomili si to aj v Pixare, a tak Smútok obsadili do hlavnej úlohy v úspešnom animovanom filme V hlave. Autorka v tejto knihe prináša prekvapivé lekcie z prežívania smutných emócií, ktoré nás učia o kreativite, súcite, spiritualite a smrteľnosti.

Knihu Sila melanchólie si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Emily Stone – Posledný dar

Zimné obdobie je ideálne aj na jemné, romantické príbehy. Takým je aj román Posledný dar od Emily Stone, ktorý poteší každú romantickú dušu.

Cassin starší brat Tom jej odmalička pripravoval na Vianoce zadanie plné indícií, ktoré musela vyriešiť, aby od neho dostala darček. Ich vzťah sa ešte viac upevnil, keď im v útlom detstve zomreli rodičia. Vždy na ňu dával pozor a chránil ju. Rovnako ako Tomov najlepší kamarát Sam. Čím boli Cassie a Sam starší, tým viac to medzi nimi iskrilo. Až kým všetko nezmenil jeden chladný večer počas vianočnej lyžovačky.

Odcudzili sa. A ešte väčšiu priepasť medzi nimi vytvorila nečakaná Tomova smrť. Objaví v sebe Cassie silu a dokáže dať druhú šancu človeku, ktorý jej tak veľmi ublížil? A pomôže jej a Samovi posledné Tomovo zadanie opäť si k sebe nájsť cestu?

Knihu Posledný dar si teraz môžeš kúpiť s 20 % zľavou
Romantický útek či príručka o emóciách. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie
Grada

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.