Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
V spolupráci s Grada
Zdroj: ©Shutterstock

Romantický útek či spoveď jednej z prvých moderných influenceriek. 9 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie

Tieto "graďácke" novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

V prípade, že si pravidelným návštevníkom kníhkupectiev a zhromažďovanie nových kníh patrí medzi tvoje obľúbené činnosti, každý nový mesiac pre teba môže predstavovať buď utrpenie, alebo radosť. Obzvlášť február dokáže byť v tomto smere náročný – čitatelia sa ešte stále snažia dodržať novoročné predsavzatia a nekupovať si nové knihy, zároveň však vychádza kopec skvelých nových titulov.

Aby sme ti to trochu „okorenili“, prinášame ti výber parádnych knižných titulov z vydavateľstva Grada, ktoré si tento mesiac môžeš doplniť do svojej zbierky.

Paris Hilton – Paris Hilton

V tejto knihe, ktorá nepredstavuje obyčajné zábavné memoáre o móde a hollywoodskom životnom štýle, ťa Paris Hilton zavedie do privilegovaného detstva, ktoré zažila cez optiku nediagnostikovaného ADHD.

Kniha Paris Hilton podáva správu o jej riskantnej ceste mužskou tyraniou pred érou #MeToo s tou správnou dávkou drzosti a sleduje vývoj kultúry celebrít až po súčasnosť. Prežiješ vďaka nej chvíle, ktoré si všetci pamätáme, a stretneš sa s mnohými známymi menami, ako sú Britney Spears alebo Kim Kardashian. Čo je však dôležitejšie, ukáže ti jej cestu k vnútornému pokoju a zároveň ťa povzbudí, aby si sa nesnažil vždy niekam zapadnúť, ale vybral si vlastnú cestu.

Knihu Paris Hilton si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Ogi Ogas, Susan Rogers – Milovaná hudba

Susan Rogers v publikácii Milovaná hudba odhaľuje tajomstvá toho, prečo nás obľúbené piesne dojímajú a napĺňajú radosťou. Tiež poukazuje aj na to, že každý môže byť muzikálny, a to jednoducho tým, že je aktívnym a vášnivým poslucháčom.

Zároveň je to aj príbeh hudobnej priekopníčky, ktorá začínala ako zvuková technička v Los Angeles a vypracovala sa na vedúcu inžinierku svetoznámej skladby Purple Rain od Princea, ako jedna z najúspešnejších producentiek všetkých čias vytvorila ďalšie svetoznáme hity.

Autorka taktiež skúma vedecké poznatky o hudbe a mozgu a zároveň ťa zavedie do zákulisia výroby nahrávok, pričom svojím zasväteným sluchom osvetľuje hudbu Princea, Franka Sinatru, Kanyeho Westa, Lany Del Rey a mnohých ďalších svetoznámych umelcov.

Rozpráva o skladbách, ktoré zmenili jej život a dáva ich do kontrastu s tými, ktoré oslovili jej spoluautora a študentov. Jej hravý rozprávačský štýl osvieži tvoje hudobné playlisty, prehĺbi vzťah k obľúbeným interpretom a ozvláštni spôsob počúvania hudby.

Knihu Milovaná hudba si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Yrsa Sigurðardóttir – Niet úniku

Mrazivá novinka Niet úniku, ktorú napísala Yrsa Sigurðardóttir, by mala byť povinnou jazdou každého milovníka napätia. Ak využiješ sychravé počasie vo svoj prospech, dostaneš nezabudnuteľný čitateľský zážitok.

Statok obývaný mimoriadne bohatou rodinou sa stane svedkom hrozivého zločinu, ktorý na Islande nemá obdoby. Najhoršie na tom je, že sa zdá, že vrah po svojom čine v dome ešte chvíľu býval

Keď sa Karl vyberie na statok svojich známych, pretože sa mu už niekoľko dní neozývajú, ešte netuší, aká hrôza ho v ich vile čaká. Idylická islandská príroda ostro kontrastuje so strašným, nevysvetliteľným zločinom. Vyšetrovatelia Týr, Karolína a patologička Idunn sa snažia rozpliesť komplikovaný príbeh domácnosti, ktorá sa stala miestom hrozivej tragédie.

Sóldís sa teší na svoju novú prácu na statku, ďaleko od ruchu mesta a svojho agresívneho bývalého priateľa. Potrebuje čas pre seba, aby sa rozhodla, kam bude smerovať jej nový život, a dokončila diplomovú prácu. Ani netuší, že sa práve priplietla do siete šialenca. Do siete, z ktorej niet úniku.

Knihu Niet úniku si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Elizabeth Briggs – Trináste znamenie

Vieš, čo je lepšie, než nadupaný fantasy príbeh? Predsa fantasy príbeh nadupaný erotikou a romantikou! Vo vzrušujúcom fantasy príbehu Trináste znamenie sa Ayla odjakživa cíti ako vyvrheľ. Jej matka bola človek, takže Ayla nikdy nebola uznaná za právoplatného člena svorky znamenia Raka. Každý deň bola nútená znášať bitky a šikanu.

Veľké nádeje však vkladá do zhromaždenia všetkých svoriek, kde konečne získa nielen schopnosť premeniť sa na vlka, ale bude jej taktiež pridelený osudový druh, partner vyvolený Slnečnými čarodejnicami. Získanie vlčej podoby a partnera považuje za jedinú šancu zmeniť svoj život. Odhalenie jej osudového muža však všetkých šokuje, pretože je to budúci alfa zo svorky Leva – jej najväčší nepriateľ.

Tesne predtým, ako alfa Levov vyvraždí jej rodinu, ju pred všetkými nehanebne odmietne. Ayle sa podarí utiecť, ale potom ju unesie oveľa väčšia hrozba: alfa záhadnej stratenej svorky. Naplní sa konečne jej sen o lepšom živote? Alebo bude musieť čeliť ešte horším výzvam?

Knihu Trináste znamenie si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Julie Caplin – Útek na vidiek

Julie Caplin je u nás už dôverne známa svojimi milými, srdiečku lahodiacimi príbehmi. Urob si pohodlie a pri šálke voňavého bylinkového čaju sa nechaj uniesť autorkinou najnovšou novinkou – láskyplným príbehom Útek na vidiek. V ňom už na teba čaká emotívne rozprávanie o sklamaní, ale aj hľadaní dôvery v lásku a vo vzťahy.

Keď ilustrátorke Elle priateľ oznámi, že si potrebuje dať pauzu, rozhodne sa odísť z milovaného Londýna na vidiek, aby si tam utriedila svoje myšlienky. Pomocnú ruku jej podá krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a spolu s ním aj chlpaté prekvapenie – sučku Tess.

Ella je spočiatku v šoku a netuší, čo by si s chlpáčkou mala vlastne počať. Okrem toho jej život znepríjemňuje miestny veterinár a hŕstka starousadlíkov, ktorým pojem súkromie vôbec nič nehovorí. Podarí sa jej nakoniec prehodnotiť svoj život a dá šancu láske, aj keď si sľúbila, že mužom sa bude už vyhýbať?

Knihu Útek na vidiek si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Hunter Clarke-Fields – Ako vychovať z detí dobrých ľudí

Žiadny rodič nie je dokonalý a v ťažkých alebo stresujúcich chvíľach môže reagovať spôsobmi, ktoré nezodpovedajú ideálnemu modelu rodičovstva – napríklad kričaním. Nie je to však nič nenormálne. Naše reakcie sú často hlboko zakorenené a pravdepodobne sme sa ich naučili od svojich rodičov. Ako prelomiť tento kruh a byť rodičom, ale aj človekom, akým chceme byť?

Kniha Ako vychovať z detí dobrých ľudí je plná praktických rád, ktoré ti môžu pomôcť zachovať si chladnú hlavu – dokonca aj počas najhorších záchvatov hnevu tvojho dieťaťa – a reagovať na ne konštruktívne a súcitne. Navyše sa naučíš všetko potrebné na to, aby si si s dieťaťom vybudoval vzťah založený na láske a vzájomnej úcte.

Knihu Ako vychovať z detí dobrých ľudí si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

T.L. Swan – Iba medzi nami

Autorka T.L. Swan a jej séria Milesov klub je u nás už pomerne známa. Tentokrát môžeš siahnuť po napínavom príbehu s ďalším z bratov Milesových – novinke Iba medzi nami.

Miliardár Christopher má všetko, čo chce, vrátane každej ženy, na ktorú ukáže. No vo vnútri sa cíti prázdny. Rozhodne sa cestovať po Európe inkognito s batohom na chrbte, aby zistil, kým v skutočnosti je. Bez peňazí a ľudí, na ktorých by sa mohol spoľahnúť. Lenže preplnený a zapáchajúci hostel nie je úplne to, čo si predstavoval. Až do chvíle, keď sa na posteľ oproti nemu neprisťahuje nová spolubývajúca Hayden.

Christopher z nej nevie spustiť zrak. Je krásna, nevinná a inteligentná. Ani zďaleka to nie je žena, po akej by obvykle túžil, no niečo na nej je. Avšak ona s ním chce byť iba kamarátka a drží si ho od tela. Christopher nechápe, ako dokáže odolať jeho sexepílu a charizme. Dokáže si získať jej dôveru a napokon aj lásku?

Knihu Iba medzi nami si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Sandy Barker – Východ slnka na Bali

Občas jediné, čo v tomto upršanom počasí potrebuješ, je nejaká príjemná letná oddychovka. A presne taký príbeh ti ponúka autorka Sandy Barker v jej novinke Východ slnka na Bali.

PR manažérka Jaelee Tanová je síce úspešná v práci, no srdce má zlomené a vo svojom vnútri sa stále trápi kvôli starej láske. A tak sa jedného dňa rozhodne pre zmenu. Spontánne si kúpi letenku na úžasný exotický ostrov Bali s priam rozprávkovými plážami. Dúfa, že tu sa jej podarí zabudnúť.

Postupne zisťuje, že hoci sú aj na Bali ulice plné áut a motoriek, život tam plynie akosi pomalšie a krajšie. Najmä, keď stretne očarujúceho Škóta Alistaira, pri ktorom sa jej takmer okamžite srdce rozbúcha rýchlejšie. Lenže zdanlivo predvídateľnú cestu jej skrížia nečakané udalosti, pri ktorých sa musí rozhodnúť, akým smerom sa v živote vyberie ďalej.

Knihu Východ slnka na Bali si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Arne Dahl – V strede kruhu

Štýl, akým píše Arne Dahl, velikán škandinávskej krimi, svoje príbehy, milujeme. Tentokrát od neho nájdeš v kníhkupectvách prvú časť novej série – mrazivú novinku V strede kruhu.

Štokholmom otrasie séria výbuchov. Vyšetrovací tím Evy Nymanovej má za úlohu atentátnika, ktorý sa polícii vysmieva prostredníctvom listov, nájsť a zastaviť skôr, ako udrie znova. Všetky stopy však vedú k bývalému veliteľovi Nymanovej, Lukasovi Frislovi. Je možné, aby človek odstrihnutý od spoločnosti a žijúci uprostred prírody zosnoval taký dokonalý plán? Keď všetky stopy ukazujú jedným smerom, je dôležité nestratiť hlavu.

Knihu V strede kruhu si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť. Prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.