Rozdiely medzi pitím mladých ľudí a tých, ktorým už ťahá na tridsiatku

Odkaz pre svoje mladšie ja: Nikdy nie je dobrý nápad miešať víno s tvrdým alkoholom.

Zdroj: Isabella Mendes, Pexels / ELEVATE, Pexels

Nebudeme sa tváriť, že na Slovensku sa nepije. Ak by boli majstrovstvá v pití, tak by sme rozhodne boli vo finále spolu s našimi bratmi, Čechmi.

Či už sme na Slovensku alebo nie, jedna vec sa pri pití alkoholu v ľuďoch zhoduje. Je rozdiel, ako pijú, keď nedávno dovŕšili svoju plnoletosť, a ako pijú, keď im už ťahá na tridsiatku. Toto sú úplne zjavné rozdiely medzi pitím mladých ľudí a tých starších.

Miešanie rôznych druhov alkoholu

To už vo svojom pokročilom veku nerobíš. Hovoríš si, že kde sú tie časy, keď si bol schopný vypiť za sebou rum, vodku, hrušku, víno a na druhý deň si to predýchal s pivom v ruke. Ak by si to spravil teraz, tak by si mal opicu ešte v pondelok.

Ak aj pristúpiš na miešanie alkoholu, tak jedine z nejakej príbuznej „rodiny“. Miešaš možno gin a borovičku, ale určite nerobíš nejaké šialené kombinácie. Na to si už príliš starý.

Michael Discenza, Unsplash

Brzdenie

Za mladi si bol frajer/ka a nebrzdil si alkohol, ktorý si pil. Prípadne si brzdil kadejakými farebnými, sladkými žbrndami, ktoré stáli pár centov a na druhý deň ti bolo viac zle z nich, ako z alkoholu. Teraz si zoberieš ku každému poháru alkoholu aj adekvátne množstvo vody. Nie si už predsa najmladší.

Výber alkoholu

Aj ten sa postupom času zmenil. Kedysi to bol bársaký lacný rum, ktorý babka dávala do koláčov, teraz si vyberáš taký, ktorý je pomaly starší ako ty. Ak už sa rozhodneš piť, tak na alkohole nešetríš, radšej poriadne investuješ, aby si ráno nemusel umierať.

Už vôbec sa nedeje tak často to, že by si do seba hádzal poldecáky jeden za druhým. Buď máš nejaký strik, alebo máš alkohol, ktorý sa nedá piť inak, iba vychutnávať.

Giovanna Gomes, Unsplash

Výber samotného miesta

Nie je šanca, že by ste teraz s partiou pili v nejakom pajzli, kde nebudete počuť svoje myšlienky alebo „na tajňáša“ v parku. Najčastejšie sa stretávate vo svojom obľúbenom podniku, kde hudba neprehlušuje každé vaše slovo, prípadne, popíjate u niekoho v obývačke. Ideálne strávené víkendy sú tiež posedávaním v parku s dobrým jedlom a nejakým tým vínečkom.

Aktivity pri pití

Niekedy ste pili, aby bola sranda. Teraz popíjate popri tom, ako je sranda. Prípadne ste zamestnaní nejakou aktivitou. Po dvadsaťpäťke neprichádza v úvahu, že by ste hrali nejaké alkoholické hry. Z toho ste už dávno vyrástli.

Ako sme už spomínali, najčastejšie sedíte v kruhu priateľov u niekoho v obývačke a hráte sa spoločenské hry. V tej osemnástke ste asi nepredpokladali, že to tak bude.

xandtor, Unsplash

Opica

Samozrejme, zlatý klinec programu je to ráno po pití. Je paradox, že keď si bol mladý, tak si mohol piť najlacnejší alkohol, smrteľne ho kombinovať a bolo ti rovnako zle, ako teraz, keď vypiješ štyri pivá. Práve tá opica je dôvod, pre ktorý už ani zďaleka nepiješ tak zbesilo ako kedysi.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čo všetko nás čaká v poslednej sérii Game of Thrones a na aké otázky chceme poznať odpoveď?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME