Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Rozdrví nimi aj melón. Kráľovná kvadricepsov tvrdí, že má najväčšie stehná na Instagrame

Smiali sa jej, že je príliš svalnatá, ona si aj napriek tomu išla za svojím.


„Čím väčšie, tým lepšie,“ hovorí väčšina žien, keď si v kaviarni objednáva karamelové latte, táto Američanka však podobne nahliada na svoje stehná. Samozvaná kráľovná kvadricepsov tvrdí, že má najväčšie stehná na Instagrame. Príspevkami na svojich sociálnych sieťach sa snaží motivovať aj ostatné ženy, aby sa svalov nebáli a ak chcú, pokojne nabrali trochu objemu.

Fitness influencerka Rahki Giovanni z floridského Miami sa okrem rodičovstva pravidelne venuje cvičeniu. Na cestu za svojou vysnívanou postavou sa vydala v roku 2015, ako však tvrdí, nebolo to jednoduché. „V tom čase nikto nevyzeral ako ja. Ženy z fitness brandže nechceli byť vypracované, túžili byť štíhle. Rozhodla som sa tento zaužívaný štandard zmeniť,“ hovorí.

Vo fitku trávi dve hodiny denne

Či už majú strie, celulitídu, svaly alebo čokoľvek iné, čo spoločnosť nekategorizuje ako typicky ženské, Rahki odkazuje ženám, aby ľúbili svoje telá také, aké sú. Sama vie, že cesta za ideálnym telom vie byť kostrbatá, no dôležité je nevzdávať to. Hoci teraz trávi dve hodiny v posilňovni každý jeden deň, otvorene priznáva, že to tak vždy nebolo.

Rahki Giovanni, fitness, influencerka, kráľovná kvadricepsov, stehná, cvičenie, zdravý životný štýl, motivácia
Profimedia

S narodením synčeka Powera a príchodom globálnej pandémie sa jej dráha trochu odklonila. Rodičovské povinnosti ju úplne pohltili, fitká boli zavreté a mladá žena sa ani nenazdala, zrazu vážila viac než 136 kilogramov. Bolo jej jasné, že takto to nemôže ďalej pokračovať, opätovne si vytvoriť zdravú rutinu jej ale robilo problém.

„Predtým tvoril fitness 85 percent môjho života. Keď som prestala trénovať, prišla na rad depresia a úzkosti. Nosila som trikrát väčšiu veľkosť oblečenia ako predtým, vyšplhala som sa až na 2XL. Nemohla som robiť ani len drepy, pretože to moje kolená jednoducho nezvládali,“ spomína na nešťastnú epizódu svojho života, ktorú navyše sprevádzalo nedávne úmrtie jej mamy.

Rahki Giovanni, fitness, influencerka, kráľovná kvadricepsov, stehná, cvičenie, zdravý životný štýl, motivácia
Profimedia

Svoje znalosti sa rozhodla posúvať ďalej

„Mohla som sa pozerať, ako sa mi život rúca pred očami, alebo zabojovať,“ hovorí Rahki. Vybrala si možnosť číslo dva. Kúpila si bežecký pás a začala sa doma venovať kardiu. Svoju rutinu doplnila aj o silový tréning s činkami na balkóne. Neskôr vyhľadala pomoc osobného trénera, a dnes? Dnes je sama osobnou trénerkou.

„Po prvých troch mesiacoch zdravej stravy a cvičenia som schudla 10 kíl, nakoniec to bolo dokopy takmer 35,“ tvrdí Rahki. Veľmi si želá, aby podobné úspechy zažívali (nielen) ženy po celom svete, preto sa o tie svoje delí na Instagrame. Tam ju momentálne sleduje viac ako 750-tisíc fanúšikov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje