Králik alebo havran? Zvieratko užívajúce si škrabkanie sa stalo virálom a optickou ilúziou zároveň

Všimneš si to sám?

Zdroj: Dan Quintana / Twitter

Ľudia milujú optické ilúzie. Lebo hádať sa o tom, kto je slepý, slepší a najslepší, je očividne efektívne využitie voľného času, a keďže tie permanentky do fitka kúpené v návale novoročných predsavzatí už aj tak prepadli, čo iné im ostáva. Však? A keďže si klikol na tento článok, očividne nie si výnimka potvrdzujúca pravidlo, takže…

Zahraničný podcaster Dan Quintana uverejnil nedávno na svojom profile toto mätúce video aj s popisom: „Králiky milujú, keď ich škrabkáš na nose.“ Video si za niekoľko dní nazbieralo viac ako tri milióny pozretí a z tohto čísla musí byť viac než jasné, že nemôže ísť o žiadneho obyčajného králika, ktorý si užíva láskyplnú chvíľku so svojím majiteľom.

Na prvý pohľad sa nie zrakovo zdatný človek možno nechal nachytať, na druhý to už musí docvaknúť hádam každému. Na videu totiž žiaden králik nie je. Je to len havran vykrútený ako paragraf, ktorého pootvorený zobák symbolizuje králičie uši. Teda údajne. Podľa ľudí. Podľa nás v redakcii je to havran z každého uhla pohľadu, no nás sa koniec-koncov nikto nepýta, čo potrápi mozgové závity internetových užívateľov a čo sa napokon stane virálom.

Z internetovej histórie optických ilúzií je zjavné, že čierne operence sú veľmi problematickou sférou. Dôkazom toho je aj napríklad táto vrana, nad ktorou si lámal internet hlavu naposledy a dolámal to až do štádia, keď vysvitlo, že to, prekvapivo, žiadna vrana nie je. Len divne sa pozerajúca mačička, ktorej druhé oko zmizlo kdesi v tieni.

Ako to už na sociálnych sieťach býva, ani táto ilúzia sa nezaobišla bez zábavných komentárov. A čo by to bol za článok, keby sme sa vás o ne rozhodli ochudobniť.

Loading

Čo si videl na prvý pohľad na obrázku ty?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroj: Dan Quintana / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ilustrátorka kreslí komiksy zo života po boku partnera a dvoch psíkov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME