Rozlúčme sa s Tatrami. V roku 2023 bude na mieste lesov zábavný park

Európa má mať o jeden zábavný park viac. Developeri sa ho rozhodli umiestniť priamo na Slovensko.

Návšteva Disneylandu je snom mnohých detí a mladých ľudí. Pre ľudí z Európy je to zväčša veľmi ťažko dosiahnuteľný sen, lebo takýto najbližší zábavný park sa nachádza vo Francúzsku, konkrétne v Paríži.

Práve pre lepšiu dostupnosť zábavného parku pre druhú časť Európy sa developeri rozhodli s výstavbou podobného zábavného parku aj na Slovensku. Na svojom účte na Twitteri sa o tejto informácii zmienil Robert Iger, CEO spoločnosti Disney.

O budovaní podobných zábavných parkov na Slovensku sa už v minulosti uvažovalo. Premýšľalo sa nad nejedným parkom v Bojniciach, Humennom či v Liptovskom Mikuláši a na mnohých iných miestach. Väčšina projektov sa však nerozvinula do reálnej podoby. Bolo len otázkou času, kedy sa niekto podobnej myšlienky chytí.

Twitter @RobertIger

Zabudnime na Tatry tak, ako ich poznáme

V tlačovej správe spoločnosť uviedla niekoľko ďalších podrobností, vrátane toho, kde presne plánujú zábavný park postaviť. Majitelia sa rozhodli spolu s developermi pre srdcovú oblasť nielen mnohých Slovákov.

Zábavný park idú totiž postaviť v Starom Smokovci, doslova na úpätí našej národnej pýchy, Veľkých Tatier. Zdá sa, že festivaly a zjazdovky boli oproti tomuto len minimálnym zlom, ktoré bolo doteraz v tejto oblasti spáchané.

TS Disney

Developer chce tak v Tatrách vytvoriť jedinečný zábavný park, ktorý bude spájať rôzne okolité aktivity, ktoré už teraz oblasť ľuďom ponúka. Kvôli výstavbe je plánovaný výrub okolitých lesov, bolo však prisľúbené, že drevo z týchto stromov bude spätne použité aj pri výstavbe parku. Zábavný park tak vytvorí približne 2000 nových pracovných miest pre ľudí z regiónu.

Okrem nových pracovných miest sa má rozvinúť aj doprava na severe Slovenska. V tlačovej správe je uvedené, že sa v nasledujúcich dňoch bude rokovať s popradským letiskom o jeho rozšírení. Očakáva sa zvýšený záujem o cestovanie práve do tejto oblasti, no momentálne na to nie je tento región ešte pripravený.

Projekt má byť dokonca taký rozsiahly, že niektoré atrakcie budú už na Štrbskom plese a samotný park bude končiť v Starom Smokovci, kde sa bude rozprestierať jeho prevažná časť.

nijnino
TS Disney

Rozhodovalo sa medzi Českom a Slovenskom

Investori pôvodne premýšľali medzi výstavbou v Česku alebo na Slovensku, no práve atraktivita lyžiarskych stredísk na úpätí hôr ich presvedčila. V zábavnom parku má byť aj jedna z atrakcií inšpirovaná Slovenskom.

Budete sa tam môcť učiť robiť žinčicu s Mickey Mousom a nahliadnete tiež na výrobu tradičných slovenských korbáčikov a pochúťok, čo bude, samozrejme, spojené aj s ochutnávkou.

TS Disney

Táto atrakcia má byť postavená tak, aby korešpondovala s tradičným štýlom stavieb v ľudovom štýle. Atrakcie budú pomaľované čičmanským vzorom. Či uvidíme Mickey Mousa v kroji, sme sa zatiaľ nedozvedeli. Oficiálne otvorenie zábavného parku je plánované na deň detí, 1. júna v roku 2023. 

Disneyland v Tatrách v číslach:

• rozloha parku by mala byť približne 700 hektárov
• 
pribudne 12 000 parkovacích miest
• približne 2 000 pracovných miest
• viac ako 58 000 lôžok v nových ubytovacích zariadeniach v rámci parku
• investícia 900 mil. eur
• 
otvorenie 1.6.2023

Táto správa nás všetkých v redakcii nepríjemne prekvapila, a preto už komunikujeme s viacerými združeniami a organizáciami, aby sme spoločne vytvorili petíciu proti Disneylandu v Tatrách. O iniciatíve ti prinesieme viac informácií už čoskoro.

TS Disney

Ak ste sa dostali až sem, pravdepodobne vás táto senzačná správa veľmi zaujala a tešili ste sa, že do najbližšieho Disneylandu to nebudete mať až tak ďaleko. Ak však mrknete do kalendára, zistíte, že v ňom „svieti“ meno Hugo, ktoré je späté s 1. aprílom. Za celú redakciu vám želáme úspešný a zábavný Deň bláznov a vydarený vstup do nového týždňa.

Zdroj: TS
Titulná fotka: EMEFKA 

Reagujte!
Grr Grr
79
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
41
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
YouTuber vyslal svoj hamburger naprieč vesmírom: Ako chutil, keď sa vrátil?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME