Umelec zobrazuje rozprávkové postavičky, ktoré čelia pálčivým problémom

Smutné je, že ilustrácie až príliš dôverne zobrazujú realitu.

Zdroj: Instagram @the_baptman

Čoraz častejšie na internete nájdeš umenie, ktoré nejakým spôsobom reflektuje dnešnú dobu. Umelci do svojich diel vnášajú svoje každodenné príbehy, emócie, ktoré nimi denne prechádzajú, alebo problémy, s ktorými sa potýkajú. Keďže ekológia, znečisťovanie Zeme a ďalšie podobné témy sú denne pretriasané, chopili sa ich už aj rôzni umelci. 

Jedným z nich je aj ilustrátor, ktorý sa prezentuje na sociálnych sieťach pod menom The Baptman. Na jeho sociálnych sieťach nájdete rôzne ilustrácie s odkazmi na popkultúru a komiksy. Medzi nimi sa nachádza aj séria, ktorú umelec nazýva „When pop culture meets ecology“, čo v preklade znamená niečo ako: Keď popkultúra stretne ekológiu. 

Na týchto ilustráciách zobrazuje Batmana, ktorý zakopáva nukleárny odpad, Dumba, na ktorom sa fotia turisti, alebo vychudnutého Macka Pú, lebo nemá žiaden med. Nájdeš tu ilustrácie, ktoré zobrazujú typické rozprávkové postavičky, ktoré sú všetkým dobre známe. Napríklad morská panna Ariel, Macko Pú, Lilo a Stitch, Mary Poppins, Snehulienka a mnoho ďalších.

Možno, ak by vznikali tieto rozprávky práve v dnešnej dobe, asi by vyzerali veľmi podobne ako aj na obrázkoch ilustrátora. Na instagrame zverejňuje aj skice, ktoré predchádzali finálnym ilustráciám. Tie možno trochu pripomínajú svojím štýlom slovenského umelca Erika Šille.

Rozhodne sa však je na čo pozerať a ak si fanúšik podobných ilustrácií, zaslúži si tvoje „srdiečko“. The Baptman sa na Instagrame pýši 30-tisíc followermi a ak ťa jeho tvorba zaujala, môžeš ho sledovať tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
30
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sláva, drogy, vraždy. Toto je 5 hudobníkov, ktorí majú na rukách krv iných ľudí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME