Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

So slovom rozprávky sa najčastejšie spájajú deti, ale aj napriek tomu ich existuje hneď niekoľko, ktoré by si mali pozrieť aj dospelí ľudia. Nemusia mať len vianočný nádych a už vôbec nemusia byť ani animované, aby ti odovzdali zaujímavú myšlienku.

Ako deti ich možno nevnímame, ale neskôr ich posolstvo pochopíme. A potom sú tu také, ktoré majú jednoducho perfektný humor, prípadne sú veľmi dobre spracované. Veríme, že si v našom výbere nájdeš svojho favorita.

Sedem zhavranelých bratov

Spolupráca Česka a Slovenska dopadla pri tejto rozprávke veľmi dobre. Inšpirovaná príbehom Pavla Dobšinského a Boženy Nemcovej dala známemu príbehu veľmi dobrý základ. Netreba odsudzovať domácu produkciu a hranú rozprávku. Táto naozaj stojí za pozretie. Hovorí za ňu aj 75% hodnotenie na portáli Česko-Slovenskej filmovej databázy.

Hore

Ak si ešte tento roztomilý príbeh o starčekovi, ktorý si splní sen a odletí s celým domom, nevidel, tak by si to mal určite napraviť. Rozprávka je veľmi pekne animovaná, je v nej naozaj dobrý humor, ktorý pobaví nejedného dospelého. Nesmie chýbať ani krásna myšlienka, bez ktorej by to nebolo jednoducho ono.

Ako Grinch ukradol Vianoce

Grincha síce nemá veľké množstvo ľudí rado, no keď mu dáš šancu, tak uznáš, že to naozaj stojí za pozretie. Mimochodom, je to taktiež rozprávka, ktorá je vytvorená podľa knihy, čo je už prvý znak dobrej rozprávky vhodnej pre každého. Aj toho najväčšieho odporcu Vianoc a introverta táto rozprávka presvedčí o tom, že tieto sviatky sú super.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-the-grinch-stole-christmas-nRweTIe1k7FoA)

Ukradnuté Vianoce…

…na motív Tima Burtona, ktorého mnohí ľudia doslova milujú. Niekoho by mohla síce rozprávka desiť, no je v nej veľké množstvo čierneho humoru. Nechýba poriadna zápletka a typický štýl pre tzv. burtonovky. Na svoje si rozhodne prídu malí aj veľkí. Rozprávka je síce možno skoro tak stará, ba až staršia ako ty, ale oplatí sa ju vidieť.

Wall-e

Síce je animovaná, no je v nej ukryté naozaj dôležité a nadčasové posolstvo, ktoré by si mal každý z nás zobrať k srdcu. Nie je to len o robotovi, ktorý v roku 2700 ešte stále čistí našu planétu… keď nebudeš na konci plakať, tak to bude naozaj výnimočné.

V hlave

Rozprávka je naozaj super podaná a skvelým spôsobom ti ukáže, čo všetko sa občas deje aj v tvojej hlave. Najlepšie na všetkom je, že sa celá rozprávka odohráva v hlave dievčaťa, ktoré práve prišlo do puberty, čo všetci dobre vieme, že je veľmi zložité obdobie života. Nechýba poriadna dávka humoru a emócií, na ktorých si zgustne určite aj starší člen rodiny.

Príbeh hračiek

Keďže má táto rozprávka hneď niekoľko častí, tak rozhodne odporúčame dať si pokojne aj maratón. Kultová rozprávka mnohých z nás počas detstva donútila správať sa k našim hračkám oveľa lepšie. Rovnako ako niektorí z nás, aj Andy v tretej časti rozprávky odchádza na vysokú školu a hračky sa musia vysporiadať s novým životom. Bez tejto skvelej rozprávky by sme nemali ani obľúbený meme obrázok.

Anomalisa

Nie je úplne známa produkcia, no o to viac sa ju oplatí vidieť. Príbeh je o mužovi, ktorý má depresie a kvôli tomu aj problém nadviazať akékoľvek citové spojenie s ľuďmi. Človek, ktorý bol veľkým motivátorom a všetkým dlho radil, keď nevedeli, čo so životom, sa zrazu ocitá v situácii, že si nevie poradiť on sám. Stretne však ženu menom Lisa, ktorá mu prinavráti všetku chuť do života. Nie je to úplne typická rozprávka, skôr animovaný film, ktorý svojimi mystickými prvkami ulahodí viacerým dospelákom.

Titulná fotka: youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť