Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

K detstvu samozrejme patria aj rozprávky, pri pohľade na ktoré by sme sa dnes veľmi radi vrátili do tých bezstarostných čias plných radosti, kedy bol náš jediný problém, s kým sa zajtra pôjdeme hrať. Či už patríš medzi staršie alebo mladšie ročníky, veríme, že v tomto výbere si nájde každý niečo svoje. Ktoré rozprávky patria medzi tvoje naj? 🙂

1. Power Rangers

Morfujeme! Mastodont, pterodaktyl, triceratops, šabľozubý tiger, tyranosaurus! Školáci v elasťákoch, čo bojujú proti zlu, super synchronizované tančeky a umelé výbuchy v pozadí s lietajúcimi iskrami. Nebolo nič lepšie.

https://media1.tenor.com/images/99f00b32545bf5b5db8bf8ecbb7f0aec/tenor.gif?itemid=7971019

2. Kim Possible

Jedna z najlepších rozprávok vôbec plná skvelých postáv, od neschopného doktora Drakkena až po Seňora seniora juniora. Jediným problémom bolo, že Kimine ústa pripomínajú fúzy – ak si to raz všimnite, už sa toho nezbavíte.

3. Káčerovo

Instantné detstvo so strýkom Držgrošom a jeho synovcami Huim, Duim a Luim. A nie len televízna verzia, ale aj taký komiksový Gigant a časopis Káčer Donald, ktorý bol základ každej cesty autom na letnú dovolenku.

4. Power puff girls

Tri sestry so superschopnosťami, ktoré bojujú proti zlu (napríklad proti opičiakovi Mojo Jojovi so špicatými topánočkami) a nonstop hnevajú svojho „otca“ Profesora. Rozprávka, v ktorej poletujú zuby, tečie krv a nie je tak celkom pre deti.

https://www.youtube.com/watch?v=2vZu_611rtA

5. Teletubbies

Rozprávka, ktorú pozeral asi každý a doteraz všetci vedia vymenovať mená týchto malých monštier. S odstupom času si uvedomíme, že bábo zo slniečka má už vyše dvadsať rokov, veľa sa tam toho nedialo a všetci z nich si príliš často hladkali brušká. Najlepšia postava bol asi výsávač Noo Noo. Ak sa cítiš nostalgicky, odporúčam pustiť si video ako chodia dookola. Naozaj chodia vyše 10 minúť iba dookola.

https://www.reddit.com/r/funny/comments/60sl9s/teletubbies_not_so_subtle/

6. Špiónky

Kto by si nepamätal špiónky Sam, Clover, Alex a ich šéfa Jerryho. Každý deň dostali novú technologickú vymoženosť, ktorá vždy vyzerala ako módny doplnok, či kozmetika. Každý deň tiež popierali zákony fyziky, ale to nám v tej dobe vôbec nevadilo.

7. Dexterove laboratórium

Geniálny krpec Dexter, ktorý si nevie zaviazať topánky, a tak nosí opätky na zips, a balí baby na jeho dokonalú francúzštinu. O jeho tajnom laboratóriu nemal nikto vedieť, ale aj tak ho objavila jeho hlúpučká sestra Dee-dee.

https://media.giphy.com/media/NjHyxixfV5Bf2/giphy.gif

8. Tutenstein

Seriál, ktorý sa hrdí tým, že je historicky korektný. Cleo raz omylom zobudí k životu malého faraóna Tutanchamona a stanú sa z nich kamaráti. Ak už nič iné, naučíte sa z neho veľa o egyptskej mytológii.

9. Pokémon

Seriál, ktorý mal minulý tok comeback v podobe Pokémon Go. Donútil ťa ísť o tretej ráno do parku, lebo tam bol Blastoise, a keď si tam prišiel, stretol si ďalších troch ľudí. A keď si bol malý, pokojne si vstal o šiestej ráno, len aby si stihol nové dobrodružstvo Asha (ktorý vždy nezmyselne púšťal Pokémonov na slobodu), Misty (ktorá z nich bola asi jediná schopná) a Brocka (ktorý prakticky nemal oči a bol konštantne zamilovaný do sestričky Joy a policajtky Jenny, ktoré sa v každom meste volali úplne rovnako).

10. Oggy a šváby

Jeho zvučku nie je možné zabudnúť. Jediné, čo tučný a lenivý kocúr Oggy chce, je pokojný a lenivý život. Jediné, čo chcú šváby, je mu život znepríjemniť. Trochu drastickejšia verzia Toma a Jerryho, pri ktorej by ste sa nenudili ani po rokoch.

11. Sabrina, mladá čarodejnica

Sabrina, mladá čarodejnica, ktorá vždy chcela všetko vyriešiť kúzlami, a vždy všetko kvôli tomu pokazila. Zbožňovali sme jej šľahnuté tety Zeldu a Hildu, ale najviac ich sarkastického kocúra Salema, s ktorým by sme sa dnes stotožnili asi najviac.

https://78.media.tumblr.com/f35fce40006c19b1ee7e01dfe3b3e8b9/tumblr_oprv7rhlSI1qa9pfgo1_500.gif

12. W.I.T.C.H.

Ďalší seriál, v ktorom tínedžerky zachraňujú svet, ale aj tak sme sa od neho nevedeli odtrhnúť. Voda, oheň, zem, vzduch, quintessence… a aj tak sme nakoniec všetky chceli byť Cornelia, lebo bola najkrajšia a mala najviac problémov s chalanmi.

https://thumbs.gfycat.com/IllinformedApprehensiveJenny-size_restricted.gif

13. Trieda číslo 402

Keď niekto povie názov tohto seriálu, vždy si každý spomenie na postavu Polly z Litvy, ktorú nikto nemal rád, lebo bola divná, jódlovala, bola posadnutá lyžicami a jedla borčš.

https://thumbs.gfycat.com/PlumpPiercingAlligatorsnappingturtle-size_restricted.gif

14. Život s Louiem

Malý sarkastický Louie, ktorý sa každý deň musí vysporiadavať s postavičkami z jeho okolia. Každý si pamätá bitkára Glena, ktorý s ním rád trávil čas „loupání ořechů“. Najlepšia však bola postava jeho otca Andyho, ktorý sa nedokázal vzdať svojho ošarpaného zeleného Ramblera, neznášal suseda Jensena – patológa a na každé odvrávanie povedal ikonické „Já to slyšel“.

15. Lazy Town

Rozprávka plná najotravnejších pesničiek, aké ste kedy počuli a z ktorého vzniklo veľa memečiek o pedofiloch. Jediná dobrá pieseň je „We are number one“, ktorú spieva Robbie Rotten, najhorší záporák, akého ste kedy videli. Aj tak sa vám však táto rozprávka vypálila do mozgu.

16. Traja kamaráti a Jerry

Vždy ti bolo nepríjemné pozerať sa na Frankovu hlavu a rozmýšľať, čo je pod Thomasovou šiltovkou a neznášal si Lindu, Mimmi a Tess, lebo boli strašné mrchy. A z Jerryho otca, učiteľa telocviku, máš doteraz nočné mory.

17. Pirát Divoký Jack

Pirát Jack, ktorý sa zaujíma iba sám o seba, a jeho poskok Snuck, ktorý keď bol vo väzení radšej zakryl dieru v stene plagátom, namiesto toho, aby z neho ušiel. Seriál, ktorý má len trinásť epizód, a pamätajú si ho iba vyvolení.

https://i.makeagif.com/media/2-04-2016/t05tDK.gif

18. Čo je, Andy?

Ak nás niečo dokázalo pobaviť, boli to kanadské žartíky Andyho Larkina a jeho kamaráta Dannyho, za ktoré potom často skončili zavesení v trenkách na stene. Jediná Andyho slabosť bola Lori, do ktorej bol po uši zamilovaný, a celý čas sme mu fandili, aby ju konečne zbalil.

https://www.youtube.com/watch?v=-hWBJgk2iC8

Titulná fotka: Cartoon Network, Disney Channel


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Lucia

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť