Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Ak vám Boh nadelil, ale zobral pár centimetrov, prestaňte sa ľutovať. Takto vyzerajú spoločné fotografie najmenšej ženy a najvyššieho muža na svete, ktorí žijú aj napriek svojej výške plnohodnotný život.

Vždy je nepríjemné, keď trošku vyčnievate z davu alebo naopak, keď vás v dave ani nie je vidieť. Tí menší sa vždy musia fotiť vpredu, nikam nedovidia a nič bez pomoci nedočiahnu. Tým, ktorým príroda nadelila o pár centimetrov viac, sa s radosťou môžu venovať rôznym športovým aktivitám a v živote majú mnoho výhod. Napríklad všade dočiahnu, na koncerte majú vždy perfektný výhľad a sú jednoducho neprehliadnuteľní. Všetko má však svoje výhody aj nevýhody. Vedia o tom aj najvyšší muž a najnižšia žena sveta.

Jyoti Amge, 24-ročná žena z Indie, meria 62, 8 centimetrov. V porovnaní s najvyšším mužom sveta, s výškou 251 centimetrov, vyzerá naozaj nenápadne. Ak ho náhodou niekedy stretnete, určite sa ho nepýtajte či hrá basketbal. Sultan Kosen, 35-ročný rekordér z Turecka sa zapísal do histórie už v roku 2011, keď získal titul najvyšší muž na svete. Prekonal vtedajšieho držiteľa titulu najvyšší muž na svete, s menom Bao Xishun. Jeho výška taktiež nebola na zahodenie, pretože meral 236 cm.

Dvojica sa nedávno stretla na spoločnom fotografovaní v Egypte. Projekt, ktorý ich spojil, bol myšlienkou egyptskej propagačnej rady pre cestovný ruch a práve vďaka nim si získal dostatočnú pozornosť.

Výška najnižšej ženy sveta je spôsobená chorobou, ktorá sa nazýva Achondroplasia. Ide o genetickú poruchu, ktorá ovplyvňuje rast kostí a spôsobuje nízky vzrast a neúmerne krátke končatiny. Preto Jyoti vyzerá ako staršia sestra bábiky ,,Šušu“. Za najnižšiu ženu bola vyhlásená už v roku 2001, vo veku dospelosti. Nevýhodou nízkeho vzrastu je, že všetko, čo pre svoj život potrebuje, musí byť prispôsobené jej veľkosti. Musí mať oblečenie na mieru, taniere a náradie, aby vyhovovali jej drobnému telu. Kosen ma rovnaký problém, akurát opačného charakteru. Všetky veci, ktoré potrebuje pre život musia byť vyrobené väčšej veľkosti. A do Deichmanu zrejme na topánky nechodí.

Kosen sa zúčastnil aj každoročných osláv Svetového dňa Guinessových rekordov v Londýne. Práve tam sa stretol s najnižším mužom sveta, bahadurom Dangim z Nepálu, ktorý meria niečo cez 54 cm. Dangi pracuje ako tkáč a pomáha pri šľachtení dobytka vo svojej nepálskej horskej obci Reemkholi.

,,Je úžasné, že sme sa konečne stretli. Aj keď je nízky a ja vysoký, v našich životoch sme mali podobné boje. Keď sa pozriem do jeho očí, vidím, že je dobrý človek,“ povedal Kosen o Dangim.

Zdroje: vitalthread.com
Titulná fotka: 2001online / instagram.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť