Rozvodoví právnici sa podelili o prípady s najbizarnejšími klientmi

„Kolega mal prípad, v ktorom peniaze neboli žiaden problém, zato deti áno. Ani jeden z manželov ich nechcel.“

Zdroj: Shutterstock

Myslíš si, že rozvodoví právnici to majú v práci jednoduché či nebodaj stereotypné? Tak to si na obrovskom omyle. Na desať klasických rozvodov totiž vždy pripadá minimálne jeden taký, pri ktorom si všetci zainteresovaní musia zaklopať na čelo.

Teda nie, všetci nie… tým manželom to určite divné nepripadá. O takéto bizarné rozvody a klientov, ktorí ich iniciovali, sa podelili právnici z Redditu.

1. Kolega mal prípad, v ktorom peniaze vôbec neboli problém, zato deti áno. Ani jeden z manželov ich nechcel.

2. Párik sa chcel rozviesť kvôli mačke. Žena jej dala meno Vločka, lebo mala bielu srsť, a trvala na tom, že ju bude kŕmiť len mäsovými konzervami. Muž jej dal meno Lily, tiež preto, lebo mala bielu srsť, a trval zase na tom, že ju budú kŕmiť len granulami. Celé roky sa hádali a dožadovali sa práva na starostlivosť o svoju mačku, zatiaľ čo kompletne s*ali na svoje tri skutočné deti.

Shutterstock

3. Môj 90-ročný klient sa chcel rozviesť so svojou manželkou, pretože ho údajne nedávno zbila svojou paličkou na chodenie. Jeho žena mala 88 a boli svoji úctyhodných šesťdesiat rokov. Ich dcéra údajne nahovorila jeho manželke, že pred ňou schováva peniaze, a hádka sa roztiahla na celú rodinu. Bol to on so svojím synom proti manželke a svojej dcére.

Na prvom pojednávaní sa objavil v smiešnom pásikavom obleku z päťdesiatych rokov. Celý život pracoval na farme a predpokladám, že toto bolo to jediné formálne, čo v skrini našiel. Nanešťastie som musela celý prípad posunúť kolegovi, lebo som dostala skvelú pracovnú ponuku v zahraničí, ale úprimne dúfam, že všetko dopadlo podľa jeho predstáv. Bol to nezabudnuteľný deduško s veľmi dobrým srdcom.

4. Veľakrát je to o tom istom. Mladý muž príde na konzultáciu aj s mamičkou, ona rozpráva deväťdesiat percent času a v závere mi je úplne jasné, kto vlastne v skutočnosti chce ten rozvod. Akurát som mal jednu na linke – vytočená do nepríčetnosti mi volala, že chce podať žiadosť o rozvod.

O pár minút neskôr vysvitlo, že to nie ona sa chce rozvádzať… chce, aby sa jej syn rozviedol so svojou manželkou. A preto podáva žiadosť o rozvod. Musel som jej veľmi opatrne vysvetliť, že takto to s rozvodmi, bohužiaľ, nefunguje.

5. Moja teta pracovala na prípade s hadicami. Žena polepila všetky manželove záhradné hadice lepidlom, aby už viac netrávil toľko času umývaním svojho milovaného autíčka. Keď to nezabralo, rozrezala ich. Keď na druhý deň prišiel s novou súpravou hadíc, požiadala o rozvod.

Shutterstock

6. Ženu uniesli v Mexiku a jej manžel odmietal obetovať ich spoločné úspory na zaplatenie výkupného. Jej rodine sa napokon podarilo zohnať peniaze a jej únoscovia ju prepustili. Vysadili ju z auta uprostred ničoty a jej drahá polovička sa ani neunúvala prísť ju vyzdvihnúť. Celé to znie absurdne, no zároveň musím uznať, že to je veľmi dobrý dôvod na rozvod.

7. Mala som klientku, ktorá sa chcela s mužom rozviesť z dvoch radikálnych dôvodov. Po prvé, nemá dosť chlpov na hrudi, a po druhé, šoféruje strašne pomaly. Berme do úvahy, že toto sa stalo v sedemdesiatych rokoch, keď bola chlpatá hruď o čosi podstatnejšia, ako je dnes.

8. Klientka mala problém s uchom a táto diagnóza jej spôsobovala závraty. Jej manžel nadobudol pocit, že jeho manželka je posadnutá diablom a jediný spôsob, ako ju vyliečiť, je skúsiť všetky dostupné spôsoby exorcizmu. Jej stav si pritom nevyžadoval viac než klasické lieky z lekárne. Manžel si však nedal povedať. Myslel si, že lieky zabraňujú diablovi, aby jej telo opustil, a tak jej ich skrýval. To, že jeho žena bez nich odpadávala, mu žily vôbec netrhalo, bol presvedčený o svojej pravde.

Jeho vyháňanie diabla pozostávalo z niekoľkých krokov. Najprv sa ho snažil uškvariť – v niekoľkých svetroch a dekách ju posadil do miestnosti, pustil naplno kúrenie a zamkol dvere. Potom prešiel na zmrazovanie – čiže v podstate to isté, len s ventilátormi a ľadom. A potom sa ho snažil prekvapiť natoľko, že sa milý diabol zľakne a odíde. Zhodil ju zo schodov. To bola posledná kvapka.

Shutterstock

9. Chlapík sa chcel rozviesť so svojou manželkou dva mesiace po svadbe, pretože spávala pri nočnom svetielku. Jeho to strašne rušilo, nevedel zaspať, dokiaľ nebola v miestnosti úplná tma, a keďže spolu pred svadbou nebývali, neuvedomil si, aká môže byť táto skutočnosť problematická. Jej nočné svetielko ho vytáčalo tak veľmi, že buď spal na gauči, alebo si obsadil spálňu ako prvý a zamkol dvere.

10. Muž požiadal o rozvod po tom, čo sa jeho polovička nechala stupídne nachytať a poslala ich celoživotné úspory nejakému vymyslenému africkému princovi, ktorý jej sľúbil polovicu svojho kráľovstva. Treba povedať, že to boli veľmi slušné úspory… bavíme sa o desiatkach tisícov.

11. Tento manželský párik spolu s*ával každé jedno ráno. Vždy jeden z nich sedel na záchode a vykonával dôležitý biznis a ten druhý sedel na kraji vane. Počas toho sa rozprávali. Jedno ráno chlapík povedal niečo nevhodné a jeho žena, ktorá bola akurát na rade s trónením, vytiahla zo svojich útrob použitý tampón a hodila ho po ňom. Povedal, že sa mu na sekundu prilepil na čelo a potom pomaličky skĺzol dole. Ešte v ten deň požiadal o rozvod.

Shutterstock

12. Nebol to dôvod, ale stalo sa to počas rozvodového konania. Totálne rozhádaní manželia, človek len čakal, kedy si v súdnej sieni navzájom vyškriabu oči. Koncom pojednávania sa začali hádať o akýchsi miskách a ja som na základe ich slov predpokladal, že sú to akési vzácne misky. Možno po babke, rodinné dedičstvo alebo čo. Po skončení to chlapík nevydržal a nakričal na ňu: „Vieš čo, zožer si svoje misky!“ Išiel do auta… a vrátil sa so setom špinavých obedárov.

13. Žena sa chcela rozviesť so svojím mužom, pretože jeho mamička bola príliš starostlivá. Ten chlap mal štyridsať a obaja stále žili s jeho mamou. Každý večer po sprche sa vrútila k nim do spálne a dala mu na chrbát detský púder. Nemohli zamknúť dvere, lebo by opakovane klopala a kričala, čo tam, dopekla, robia. No čo tam asi robia, baba stará?! Hrajú poker?!

14. Chlapík si bol na sto percent istý, že jeho manželka je inak orientovaná a je zaľúbená do jeho sestry. Ich manželstvo využíva len ako zásterku, aby ich náhodou niekto nepodozrieval. Na druhej strane si bol rovnako istý, že jeho manželka spáva so mnou, aby ušetrila na poplatkoch, a rovnako aj s každým ďalším mužom, ktorého má v kontaktoch.

Shutterstock

15. Žena sa dala rozviesť, pretože jej manžel (môj klient) bol po smrti svojho otca údajne príliš smutný. Po tom, čo sa manžel odsťahoval zo spoločnej domácnosti, dala vymeniť zámky. Keď si chudák prišiel vyzdvihnúť popol svojho otca, nechcela ho pustiť dovnútra. Musel vyvaliť dvere.

16. Boli svoji dva roky a rozvod iniciovala žena. Chcela to celé skončiť, vraj to s jej polovičkou nemá budúcnosť… pretože kŕmi psa príliš často. V ich opatere pribral štvornohý chlpáč nejaké to kilečko, a hoci rozhodne nebol z najštíhlejších, nebol ani príliš obézny. Ale jej to stačilo. Videla súvis medzi psom a ich potenciálnymi budúcimi deťmi, ktoré jej manžel nepochybne vykŕmi. Za žiadnu cenu nechcela mať tučné deti, tak sa radšej rozviedla.

17. Stále si pamätám jeden zo svojich prvých prípadov. Žena mala 82, on 86 a chcel sa s ňou rozviesť, pretože bola závislá na hre Bingo. Desať až dvanásťkrát do týždňa sa odpratala do centra dôchodcov a hrala Bingo. A potom tu bol ešte jeden párik dvadsiatnikov, v ktorom žena požiadala o rozvod, lebo jej manžel fajčil z tajných zásob trávy, kým ona bola v práci.

Shutterstock

18. Muž sa rozvádzal kvôli vareniu. Každý deň mu po príchode z práce naložila žienka na tanier chutné jedlo… lenže ona vôbec nevedela variť! Objednávala jedlá z rôznych reštaurácií, niekedy dokonca zašla tak ďaleko, že nimi najprv zašpinila hrnce, aby to vyzeralo autenticky. Po večeri sa tvárila, aká je unavená – veď strávila pol dňa za sporákom. Míňala na donášku nekresťanské peniaze, pričom prvý rok jej to prechádzalo, no potom ju pristihol.

19. Jednej mojej klientke manžel nedovolil rozprávať. Údajne neznášal, ako znie jej hlas a ako vyslovuje niektoré slová, a povedal jej, nech pred ostatnými „neotvára hubu“, lebo sa za ňu hanbí. Po dlhočiznej hádke nakoniec manžel ustúpil… a dovolil jej rozprávať, keď sa to naučí robiť „normálne“.

20. Chlapík naučil ich spoločnú andulku škaredé slová a ona začala nadávať jeho manželke. Tá to psychicky nezvládla a požiadala o rozvod. Nebudem hovoriť, ako to dopadlo. Poviem len to, že chudák vták teraz žije s mužom.

Shutterstock

Zdroj: dankph / Reddit


Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
142
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Problémy ľudí, ktorí neznášajú ľudí. S týmto sa musíš potýkať, ak patríš medzi nich

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME