Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Myslíš si, že rozvodoví právnici to majú v práci jednoduché či nebodaj stereotypné? Tak to si na obrovskom omyle. Na desať klasických rozvodov totiž vždy pripadá minimálne jeden taký, pri ktorom si všetci zainteresovaní musia zaklopať na čelo.

Teda nie, všetci nie… tým manželom to určite divné nepripadá. O takéto bizarné rozvody a klientov, ktorí ich iniciovali, sa podelili právnici z Redditu.

1. Kolega mal prípad, v ktorom peniaze vôbec neboli problém, zato deti áno. Ani jeden z manželov ich nechcel.

2. Párik sa chcel rozviesť kvôli mačke. Žena jej dala meno Vločka, lebo mala bielu srsť a trvala na tom, že ju bude kŕmiť len mäsovými konzervami. Muž jej dal meno Lily, tiež preto, lebo mala bielu srsť a trval zase na tom, že ju budú kŕmiť len granulami. Celé roky sa hádali a dožadovali sa práva na starostlivosť o svoju mačku, zatiaľčo kompletne sr*li na svoje tri skutočné deti.

Real Housewives Of Orange County Divorce GIF - Find & Share on GIPHY

3. Môj 90-ročný klient sa chcel rozviesť so svojou manželkou, pretože ho údajne nedávno zbila svojou paličkou na chodenie. Jeho žena mala 88 a boli svoji úctyhodných šesťdesiat rokov. Ich dcéra údajne nahovorila jeho manželke, že pred ňou schováva peniaze a hádka sa roztiahla na celú rodinu. Bol to on so svojím synom proti manželke a svojej dcére.

Na prvom pojednávaní sa objavil v smiešnom pásikavom obleku z päťdesiatych rokov. Celý život pracoval na farme a predpokladám, že toto bolo to jediné formálne, čo v skrini našiel. Nanešťastie som musela celý prípad posunúť na kolegu, lebo som dostala skvelú pracovnú ponuku v zahraničí, ale úprimne dúfam, že všetko dopadlo podľa jeho predstáv. Bol to nezabudnuteľný deduško s veľmi dobrým srdcom.

4. Veľakrát je to o tom istom. Mladý muž príde na konzultáciu aj s mamičkou, ona rozpráva deväťdesiat percent času a v závere mi je úplne jasné, kto vlastne v skutočnosti chce ten rozvod. Akurát som mal jednu na linke – vytočená do nepríčetnosti mi volala, že chce podať žiadosť o rozvod.

O pár minút neskôr vysvitlo, že to nie ona sa chce rozvádzať… chce, aby sa jej syn rozviedol so svojou manželkou. A preto podáva žiadosť o rozvod. Musel som jej veľmi opatrne vysvetliť, že takto to s rozvodmi, bohužiaľ, nefunguje.

5. Moja teta pracovala na prípade s hadicami. Žena polepila všetky manželove záhradné hadice lepidlom, aby už viac netrávil toľko času umývaním svojho milovaného autíčka. Keď to nezabralo, rozrezala ich. Keď na druhý deň prišiel s novou sadou hadíc, požiadala o rozvod.

Sarah Jessica Parker Jewish GIF by Divorce - Find & Share on GIPHY

6. Ženu uniesli v Mexiku a jej manžel odmietal obetovať ich spoločné úspory na zaplatenie výkupného. Jej rodine sa napokon podarilo zohnať peniaze a jej únoscovia ju prepustili. Vysadili ju z auta uprostred ničoty a jej drahá polovička sa ani neunúvala prísť ju vyzdvihnúť. Celé to znie absurdne, no zároveň musím uznať, že to je veľmi dobrý dôvod na rozvod.

7. Mala som klientku, ktorá sa chcela s mužom rozviesť z dvoch radikálnych dôvodov. Po prvé, nemá dosť chlpov na hrudi a po druhé, šoféruje strašne pomaly. Berme do úvahy, že toto sa stalo v sedemdesiatych rokoch, keď bola chlpatá hruď o čosi podstatnejšia, ako je tomu dnes.

8. Klientka mala problém s uchom a táto diagnóza jej spôsobovala závraty. Jej manžel nadobudol pocit, že jeho manželka je posadnutá diablom a jediný spôsob, ako ju vyliečiť, je skúsiť všetky dostupné spôsoby exorcizmu. Jej stav si pritom nevyžadoval viac než klasické lieky z lekárne. Manžel si však nedal povedať. Myslel si, že lieky zabraňujú diablovi, aby jej telo opustil, a tak jej ich skrýval. To, že jeho žena bez nich odpadávala, mu žily vôbec netrhalo, bol presvedčený o svojej pravde.

Jeho vyháňanie diabla pozostávalo z niekoľkých krokov. Najprv sa ho snažil uškvariť – v niekoľkých svetroch a dekách ju posadil do miestnosti, pustil naplno kúrenie a zamkol dvere. Potom prešiel na zmrazovanie – čiže v podstate to isté, len s ventilátormi a ľadom. A potom sa ho snažil prekvapiť natoľko, že sa milý diabol zľakne a odíde. Zhodil ju zo schodov. To bola posledná kvapka.

Sarah Jessica Parker Hbo GIF by Divorce - Find & Share on GIPHY

9. Chlapík sa chcel rozviesť so svojou manželkou dva mesiace po svadbe, pretože spávala pri nočnom svetielku. Jeho to strašne rušilo, nevedel zaspať, dokiaľ nebola v miestnosti úplná tma, a keďže spolu pred svadbou nebývali, neuvedomil si, aká môže byť táto skutočnosť problematická. Jej nočné svetielko ho vytáčalo tak veľmi, že buď spal na gauči, alebo si obsadil spálňu ako prvý a zamkol dvere.

10. Muž požiadal o rozvod po tom, čo sa jeho polovička nechala stupídne nachytať a poslala ich celoživotné úspory nejakému vymyslenému africkému princovi, ktorý jej sľúbil polovicu svojho kráľovstva. Treba povedať, že to boli veľmi slušné úspory… bavíme sa o desiatkach tisícok.

11. Tento manželský párik spolu sr*val každé jedno ráno. Vždy jeden z nich sedel na záchode a vykonával dôležitý biznis a ten druhý sedel na kraji vane. Počas toho sa rozprávali. Jedno ráno chlapík povedal niečo nevhodné a jeho žena, ktorá bola akurát na rade s trónením, vytiahla zo svojich útrob použitý tampón a hodila ho po ňom. Povedal, že sa mu na sekundu prilepil na čelo, a potom pomaličky skĺzol dole. Ešte v ten deň požiadal o rozvod.

Sarah Jessica Parker Hbo GIF by Divorce - Find & Share on GIPHY

12. Nebol to dôvod, ale stalo sa to počas rozvodového konania. Totálne rozhádaní manželia, človek len čakal, kedy si v súdnej sieni navzájom vyškriabu oči. Koncom pojednávania sa začali hádať o akýchsi miskách a ja som na základe ich slov predpokladal, že sú to akési vzácne misky. Možno po babke, rodinné dedičstvo alebo čo. Po skončení to chlapík nevydržal a nakričal na ňu: „Vieš čo, zožer si svoje misky!“ Išiel do auta… a vrátil sa so sadou špinavých obedárov.

13. Žena sa chcela rozviesť so svojím mužom, pretože jeho mamička bola príliš starostlivá. Ten chlap mal štyridsať a obaja stále žili s jeho mamou. Každý večer po sprche sa vrútila k nim do spálne a dala mu na chrbát detský púder. Nemohli zamknúť dvere, lebo by opakovane klopala a kričala, čo tam dopekla robia. No čo tam asi robia, baba stará?! Hrajú poker?!

14. Chlapík si bol na sto percent istý, že jeho manželka je inak orientovaná a je zaľúbená do jeho sestry. Ich manželstvo využíva len ako zásterku, aby ich náhodou niekto nepodozrieval. Na druhej strane si bol rovnako istý, že jeho manželka spáva so mnou, aby ušetrila na poplatkoch a rovnako aj s každým ďalším mužom, ktorého má v kontaktoch.

Sarah Jessica Parker Hbo GIF by Divorce - Find & Share on GIPHY

15. Žena sa dala rozviesť, pretože bol jej manžel (môj klient) po smrti svojho otca údajne príliš smutný. Po tom, čo sa manžel odsťahoval zo spoločnej domácnosti, dala vymeniť zámky. Keď si chudák prišiel vyzdvihnúť popol svojho otca, nechcela ho pustiť dovnútra. Musel vyvaliť dvere.

16. Boli svoji dva roky a rozvod iniciovala žena. Chcela to celé skončiť, vraj to s jej polovičkou nemá budúcnosť… pretože kŕmi psa príliš často. V ich opatere pribral štvornohý chlpáč nejaké to kilečko, a hoci rozhodne nebol z najštíhlejších, nebol ani príliš obézny. Ale jej to stačilo. Videla súvis medzi psom a ich potenciálnymi budúcimi deťmi, ktoré jej manžel nepochybne vykŕmi. Za žiadnu cenu nechcela mať tučné deti, tak sa radšej rozviedla.

17. Stále si pamätám jeden zo svojich prvých prípadov. Žena mala 82, on 86 a chcel sa s ňou rozviesť, pretože bola závislá na hre Bingo. Desať až dvanásťkrát do týždňa sa odpratala do centra dôchodcov a hrala Bingo. A potom tu bol ešte jeden párik dvadsiatnikov, v ktorom žena požiadala o rozvod, lebo jej manžel fajčil z tajných zásob trávy, kým ona bola v práci.

High Wiz Khalifa GIF - Find & Share on GIPHY

18. Muž sa rozvádzal kvôli vareniu. Každý deň mu po príchode z práce naložila žienka na tanier chutné jedlo… lenže ona vôbec nevedela variť! Objednávala jedlá z rôznych reštaurácií, niekedy dokonca zašla tak ďaleko, že nimi najprv zašpinila hrnce, aby to vyzeralo autenticky. Po večeri sa tvárila, aká je unavená – veď strávila pol dňa za sporákom. Míňala na donášku nekresťanské peniaze, pričom prvý rok jej to prechádzalo, no potom ju pristihol.

19. Jednej mojej klientke manžel nedovolil rozprávať. Údajne neznášal, ako znie jej hlas a ako vyslovuje niektoré slová, a povedal jej, nech pred ostatnými „neotvára hubu“, lebo sa za ňu hanbí. Po dlhočiznej hádke nakoniec manžel ustúpil… a dovolil jej rozprávať, keď sa to naučí robiť „normálne“.

20. Chlapík naučil ich spoločnú andulku škaredé slová a ona začala nadávať jeho manželke. Tá to psychicky nezvládla a požiadala o rozvod. Nebudem hovoriť, ako to dopadlo. Poviem len to, že chudák vták teraz žije s mužom.

Budgie Parakeet GIF by Head Like an Orange - Find & Share on GIPHY

Zdroj: dankph / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť