Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Rozzúrená baristka kladivom rozbila sklo na aute zákazníka. Čo viedlo k takejto eskalácii?

Sen mnohých ľudí pracujúcich v službách...


Každý, kto kedy robil v službách, vie, že kontakt s niektorými zákazníkmi je ako za trest. Takúto skúsenosť majú najčastejšie zamestnanci kaviarní, barov, reštaurácií a podobných zariadení. Zvlášť ťažké je to pre dievčatá a ženy, ktoré mužskí zákazníci mnohokrát nerešpektujú, se*uálne ich obťažujú alebo ich priamo ohrozujú násilím.

Veľmi vyhrotená situácia vznikla v kaviarni v Seattli, kde konflikt medzi obsluhujúcou ženou a nespokojným zákazníkom prerástol až do toho, že žena kladivom rozbila sklo na mužovom aute. O prípade písal web Dailymail.

Brutálna konfrontácia

Video z konfrontácie zdieľala na svojom Instagrame Emma Lee, ktorá je majiteľkou kaviarne a zároveň jednou zo strán konfliktu.

V zázname z bezpečnostnej kamery môžeme vidieť, ako zákazník namieta voči cene objednávky, ktorá sa mu zdá privysoká. Po výmene názorov vodu a kávu vyleje na okienko prevádzky. Následne nastúpi do auta, avšak predtým ako miesto opustí, z okienka vyletí ruka Emmy zvierajúca kladivo. Výsledkom je rozbité predné sklo vozidla. Emma sa pre mnohých ľudí stala hrdinkou, ktorá reálne spravila niečo, po čom aj oni sami veľakrát túžili.

Emma zavolala políciu a muža obvinila z napadnutia. Majiteľka kaviarne uviedla, že tento muž bol viackrát agresívny v minulosti. Emmu mnohí obdivujú, avšak namieste je otázka, či je takýto spôsob riešenia konfliktov s nespokojnými zákazníkmi ten správny.

Kto je v práve?

Tento incident celkom prirodzene vyvolal mnohé vášne a ľudia na internete sa delia o svoje názory na vec. Kým radikálny zákrok Emmy niektorí odsudzujú a iní zasa schvaľujú, to, ako sa správal zákazník, sa stretáva prevažne len s kritikou.

Chlapík nemal dôvod vystupovať z auta, kvôli čomu sa Emma mohla cítiť ohrozená. Následne však ona bola tá, kto sa tomu druhému vyhrážal, že ho obleje kávou. Emme tiež vyčítajú, že sklo rozbila vtedy, keď bol muž už na ceste preč, konflikt sa chýlil ku koncu a úderom kladiva tak nič nevyriešila.

Vyzerá to tak, že sa zrejme obe strany dopustili nevhodného správania a situáciu zbytočne eskalovali, a ich konanie má ďaleko od toho, čo by mali robiť príčetní dospelí ľudia.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.